Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szałwie czy lawendy?

Pokaż wątki Pokaż posty

Szałwie czy lawendy?

AgaeM 13:20, 12 maj 2017


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Świetne masz motto, muszę zapamiętać
____________________
szałwie czy lawendy
AgaeM 13:22, 12 maj 2017


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Gięta przez fachowców, przy okazji dachu nad garażem, z odpadków co zostały
____________________
szałwie czy lawendy
Agi2006 13:24, 12 maj 2017


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
AgaeM napisał(a)
To zwykła, pospolita mozga trzcinowata. Rozłazi się, ale daje mi pożądany efekt białej chmurki kontrastujący z czarnym, to rośnie sobie. Nie straszny jej mróz, potop ani susza.


Aga tak więc dzięki Tobie wiem iz ja dostałam od szwagierki trawkę o nazwie Mozga trzcinowata 'Luteopicta'. Różni sie od Twojej tylko kolorem bo bardziej wpada w żółty. Kurcze ale Twoja mi sie bardziej podoba bo ja żółtego w ogrodzie nie chcę...Rozłazi sie błyskawicznie i po ścięciu kosiarką przez mąża rok temu odrodziła się jeszcze gęstsza i mocniejsza. Zastanawiam się co z nią zrobić i kurcze chyba wymienię na Twoją. myślałam o długim pasie przed moim żywopłotem z pęcherznicy diabolo. Miałaby być tylko trawa i zielone kulki...
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
AgaeM 13:29, 12 maj 2017


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Nie jest prosto ją wywalić bez generalnej rewolucji na rabacie, łącznie z wywiezieniem ziemi, bo kłącza siedzą. Wiem, bo toczę wojnę z tą żółtą właśnie przy szambie , najlepiej ją mieć w zakopanym pojemniku, betonowym korytku i po problemie.
____________________
szałwie czy lawendy
malkul 19:22, 12 maj 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
AgaeM napisał(a)


"Nietuzinkowość" biorę za komplement)))

.

tak jest
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Marga 08:14, 13 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Aga, jak Ty masz ślicznie! Nie poznałam Twojego frontu wcale, tak rzadko go pokazujesz. Nie przejmuj się zaawansowaniem wiosny w ogrodowiskowych ogrodach. Wiadomo, że na zachodzie Polski jest dużo cieplej. U mnie też dopiero krzewy i drzewa startują. Za to chwasty mam po kolana
____________________
Ogród dla moich synków
AgaeM 19:20, 14 maj 2017


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Dziś pierwszy dzień od wieeeelu miesięcy kiedy poczuliśmy klimat lata, słońce wysoko, bezchmurne niebo. I cały dzień na ogród. Zieleń ruszyła. Nie ruszyły rozplenice. tylko 2 z 12 wypuszczają zielone.

Przeglad tulipków i kloników.


____________________
szałwie czy lawendy
katel 21:27, 14 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
No wreszcie jesteś i jeszcze zdjęcia takie śliczne - Twojego frontu to ja jeszcze nigdy nie widziałam - ślicznie macie. Klony przepiękne, od dawna je masz?
Rozplenice może jeszcze ruszą, lawendy i u mnie niektóre mocno dostały
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
AgaeM 09:43, 15 maj 2017


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268
Część przy garażu dopiero dokończona, ale front już ma 5 lat. Nie jest szczególnie wyrafinowany i ogrodowiskowy, bo głównie iglaki. Kloniki też sadzone 5 lat temu, niby rosną, ale tempo straszne. Sadząc spodziewałam się już ładnych średniej wielkości drzewek po takim czasie.




____________________
szałwie czy lawendy
AgaeM 09:46, 15 maj 2017


Dołączył: 13 cze 2014
Posty: 1268


____________________
szałwie czy lawendy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies