Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do spełnienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do spełnienia

Fragola 15:13, 11 sty 2020

Dołączył: 28 mar 2018
Posty: 13
Kawa napisał(a)

Witam, jaka to odmiana szałwii? Jest piękna i tworzy takie zwarte kępy. Pozdrawiam
Kawa 09:46, 12 sty 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Fragola napisał(a)

Witam, jaka to odmiana szałwii? Jest piękna i tworzy takie zwarte kępy. Pozdrawiam

Hej hej to szałwia compacta deep blue.
Pozdrawiam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 11:32, 14 lut 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no dobrze połowa lutego a ja nic
chwilowo pogoda nie pozawala na jakiekolwiek prace ogrodowe
ale ścięłam trzcinniki (prócz 3 o których zapomniałam), ścięłam kłosownicę i ogólnie stwierdzam burdello bum bum

jeżeli się uda do końca lutego chcę pościnać carexy..

kocimiętka pod zeszłorocznymi gałązkami puszcza zielone, rozchodniki też, ciemierniki też i nawet mam jednego żółtego krokusa

zdjeć chwilowo brak bo popołudniami zimnica i wietrzysko było a i pokazaywać za bardzo nie ma co,


zmiany będą - duże , zmiana kształtu linii rabat, a więc kradnę "trawnik i powiększam rabaty"

dużo pracy, a na samą myśl o ściąganiu darni mam wysypkę pffffffff


buziaki dla wszystkich


____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 15:33, 14 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Dobrze, że się wybudziłaś z zimowego snu. Po zimie u każdego jest "burdello".

Poszerzenie rabat popieram.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 15:59, 14 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
O, ściągania darni współczuję, ale poszerzanie rabat to jednak to, co misie lubią najbardziej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiolka5_7 16:21, 14 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Jestem ciekawa zmian zrywania darni współczuję,ale warto się pomęczyć dla szerszych rabat i miejsca na kolejne roślinki

Buziaki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 16:32, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Fajnie, będxiesx mieć więcej miejsca na roślinki, Zdzieranie darni to już dla mnie pikuś, doszłam do takiej wprawy na tych moich połaciach
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 13:19, 17 lut 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu - uwierz ty nie wiesz co to burdello u Ciebie wiecznie porządek
Ewunia - no Ty wiesz tej darni to się boję najbardziej
Wioluś - popatrz ile ja lat musiałm do tego poszerzania dojrzewać ale najwazniejsze że dojrzał mój EM
Asik - może wpadniesz na mała robótkę?

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 13:24, 17 lut 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no dobra
sobota wietrznie ale w miarę ciepło
ścięte carexy - zostało 5 już wyprzęgłam, wszystkie hortki (może i za wcześnie) rabaty z bylin posprzątane, wygrabione
zapominałam że 2 tygodnie temu przycięłam graby - nie wiem czy dobrze zrobiłam bo nie mam z nimi doświadczenia zobaczymy
kret ryje mi na środku mojego chwastownika wrrr
a teraz tylko czekać na ładną pogodę w weekendy i zrywać trawę
chociaż zapowiadają znowu ochłodzenie więc pewnie dopiero w marcu coś się zacznie dziać

potrzebuję derenie - białe które rosłyby w miarę wysoko tn tak na 120 i ładnie się wybarwiały na czerwono
przyznam że czytałam ale juz się w tych wszystkich odmianach pogubiłam
no i żeby miały biało-zielone liście i rozświetlały miejsce

IH to chyba jedna z niższych odmian

jakie polecacie?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 14:21, 17 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
IH spokojnie będą mieć 1,20
Gdybyś bliżej mieszkała pomogłabym Ci z tą darnią choć w zasadzie u mnie póki co też mam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies