Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki platanów, platan - Platanus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki platanów, platan - Platanus

Kosma 08:32, 21 sty 2020


Dołączył: 24 wrz 2018
Posty: 6
Witam serdecznie

Bardzo prosze o potwierdzenie(lub zaprzeczenie) czy to mączniak. Jeżeli tak to bardzo prosze o informacje jak pryskac tym roztworem sody, o ktorym mowa w wyższym poście.





Kiedy dotykam tych bialych plam na rekach pozostaje bialy pyłek.
Poza tym platany są w dobrej kondycji,rosną obok siebie trzy sztuki- chorobe zauważyłam na jednym drzewku, czy w obec tego pryskac nalezy wszystkie czy tylko to z eyraźnymi oznakami choroby?



Pozdrawiam serdecznie i z niepokojem i niecierpliwoscia czekam na rade poniewaz bardzo kocham te drzewka.
Mazan 08:32, 21 sty 2020

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kosma

O sodzie masz na 1 str naturalnego zwalczania chorób w ekologicznej uprawie ogrodu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kosma 08:32, 21 sty 2020


Dołączył: 24 wrz 2018
Posty: 6
Mazan

Dziękuje bardzo, przeczytane- na pewno zastosuję!

Pozdrawiam, słonecznego dnia
fox211 08:32, 21 sty 2020


Dołączył: 08 wrz 2016
Posty: 9


Witam,

Z naszym posadzonym 3 lata temu platanem dzieje się coś nietypowego. Liście się zwijają do zewnatrz. Wszystkie sa zielone i nie opadają, ale na niektórych są mikro plamki jak na zdjęciu.
Proszę o poradę co sie dzieje i co robić?


____________________
Andrzej
RomanUlanski 11:17, 22 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2020
Posty: 2
Witam.

Proszę o pomoc w uratowaniu platanów. Dość duże platany od 2 sezonów maja ten sam objaw. Pojawiają się nowe liści i po jakimś czasie część z nich wygląda jak na załączonych zdjęciach. Drzewo przez to nie rośnie równomiernie. Część liści usycha nowe odrastają ale jest ich zdecydowanie mniej. Najmocniej dzieje się to od dołu drzewa. Drzewo jest podlewanie. Proszę o poradę co zrobić czy może raczej czym pryskać. Nie widzę żadnych owadów.
Meres 19:30, 22 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2020
Posty: 2
Dzień dobry. Proszę o pomoc ws mojego platana. Od kilku dni widze zmasowany atak na liście, które obumierają od nasady - szarzeją i zwijają się. Spryskałem wczoraj Topsinem 500m ale nie wiem co dalej. Mam wrażenie że dzisiaj jest znacznie gorzej niż wczoraj. Zobaczcie zdjęcia drzewa. Dziękuję za pomoc!
Adam_ogrodnik 05:12, 27 maj 2020

Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 1
Mam to samo co Meres. Choroba postępuje bardzo szybko. Ja pryskalem Magnicur Energy, który polecono mi w sklepie ogrodniczym - bez poprawy. Co to za choroba. Pomóżcie.
Meres 14:03, 30 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2020
Posty: 2
Aktualizacja: oprysk Topsinem widocznie pomógł. Porażone listki zwinęły się i zasychają. Nowe raczej ok. Ale drzewo mocno oberwało. Dużo listowia padło i nie wiem czy nie będzie zaraz drugiej fali. Zamierzam powtórzyć zabieg. Potem może jeszcze zmienię środek.
Gardenarium 21:11, 29 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Piterson napisał(a)
Dzień dobry

Szukam opinii - pomocy.
Moje platany i laurowiśnie coś wyniszcza? Zaczęło się od laurowiśni i teraz platany


Ja mam trzy teorie :
1. Rośliny są w gliniastej glebie - bardzo dobrze tam wodę trzyma i po tych czerwcowych ciągłych opadach zaczęło coś brać te roślinki ... za dużo wody ?

2. Jakiś grzyb? Odkopałem jedną nie widać by coś zeżarło korzenie :/

3. Za dużo nawozu - zastosowałem osmocote substral, którego niby nie da się dac za dużo

Proszę w Waszą pomoc ...

Pozdrawiam
Piterson
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 21:12, 29 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Help... atak na drzewa i krzewy zamkn.

Odkop je z tego kamienia, bo może się procesy gnilne przy szyjce zaczynają, albo za mocno przysypane korzenie - to moja teoria
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies