Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon 'Tsuma Gaki' - Acer palmatum 'Tsuma Gaki'

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon 'Tsuma Gaki' - Acer palmatum 'Tsuma Gaki'

mario 21:16, 08 cze 2015


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 30
Witam czy nie orientuje się ktoś czy to normalne u tego klonu że liście zaczynają mieć takie czerwone wybarwienia bo pierwszy miesiąc miał ładne zielone liście z czerwonymi paznokciami jak na zdjęciach w necie a teraz robią się takie czerwone wybarwienia w necie takich liści nie zauważyłem?

____________________
Gardenarium 21:18, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W zasadzie to zdublowałeś wątek bo mamy o klonach palmowych. Chyba, że zaprezentujesz historię o tym klonie i mnóstwo zdjęć prezentujących jego urodę


Jest susza i palące słońce. Net netem a natura naturą.
U Kaisi też ma takie liście http://www.ogrodowisko.pl/watek/59-klon-palmowy-acer-palmatum?page=9

Kaisia napisał(a)
Ten klonik też mam u siebie Acer palmatum Tsuma Gaki


Powiem Wam ze tylko młode listki ma tak wybarwione na brzegach. Wiosną był piękny, ale nie mam wiosennego zdjęcia, to obecne widać jak wypuszcza od dołu młode listki które wyglądają tak :



A to cały, niestety nie wygląda za ładnie musiał odrobić straty po majowych przymrozkach, ale ma kolor bordowy, w sumie cały sezon się zmienia teraz barwy jesienne.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jankosia 21:58, 08 cze 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Mam tego klonika już parę lat i rok rocznie jest to samo- liście czerwienieją po paru dniach palącego słońca. Nie mogę powiedzieć żeby aż do tego stopnia co u ciebie, ale czerwienieją. Nie wpływa to na jego ogólną kondycję choć nie jest już tak piękny jak wiosną
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
mario 15:09, 09 cze 2015


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 30
Patrząc na zdjęcia Kasi to ten klon trochę różni się od mojego bo mój nie ma tak bardzo ząbkowanych liści i tak głęboko powcinanych może to tsuma beni.A jeśli chodzi o palące słońce i związane z nim przebarwienia to może lepiej przesadzić go w całkowicie w cień może to coś zmieni?
____________________
Basia_KRK 15:48, 31 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Oto mój we wczesnojesiennej szacie

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies