Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

Mgduska 22:01, 08 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ogród kuchenny pięknie się Wam udał, zwłaszcza dalie
Wydaje mi się, że Grahama pokazywałaś, oczywiście jako mała sadzonkę. Na froncie wiem, że masz Pilgrima i była tam też Parky - czy to ona tak urosła?
Pamiętam też maleńką Constance, u mnie to też jest teraz potężna róża, natomiast New Dawn zupełnie rozczarowuje, bardzo skąpo kwitnie, myślę, że ma za mało słońca.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Safoya 19:10, 09 sty 2022


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Gardenarium napisał(a)
Jak dla mnie to rozpacz ta ćma, ja po prostu nie wyobrażam sobie ogrodu bez bukszpanów.. Smutek wielki, że nie daje się ich utrzymać w nienagannym stanie. Masz wżery i dziury? a jak z grzybami w czasie mokrej pogody, masz jakieś patenty na opryski na te grzyby (Cylindrocladium)?


Danusiu na szczęscie miłość do buszpanów dzieli też mąż i regularnie robi oprsyki biologicznym środkiem. Choć to uciążliwe, mam już zbyt ich wiele, by pozwolić sobie na ogromną stratę na raz. Nie mam na szczęście wielu uszkodzeń i nigdy też nie złapały grzyba, choć opryskujemy je tylko na owady, ale myślę, że to zasługa przewiewnego miejsca w którym mieszkamy.
W zeszłym roku po raz pierwszy posadziłam zamiast buszpanu, łudząco podobny ostrokrzew cerenata Maxima, który zimował bez okrycia, w gruncie w lokalnym ogrodniczym i super sobie poradził.
Nie wyobrazam sobie ogrodu bez buszkanu i bardzo mnie boli, ale z uwagi na ilość pracy przy rosnących okazach (oprysk skuteczny był, ale wykonywany co 10 dni), stopniowo będę wymieniać co bardziej uszkodzone krzewy, na ostrokrzewy i cisy. Zostawię tylko te ulubione.
A Ty jak sobie radzisz?
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Safoya 19:14, 09 sty 2022


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Mgduska napisał(a)
Ogród kuchenny pięknie się Wam udał, zwłaszcza dalie
Wydaje mi się, że Grahama pokazywałaś, oczywiście jako mała sadzonkę. Na froncie wiem, że masz Pilgrima i była tam też Parky - czy to ona tak urosła?
Pamiętam też maleńką Constance, u mnie to też jest teraz potężna róża, natomiast New Dawn zupełnie rozczarowuje, bardzo skąpo kwitnie, myślę, że ma za mało słońca.


Magduś, niestety nie będę czarować, życie na forum, wymaga czasu i aktywności, a ja włożyłam swóje zasoby w inne projekty, których wtedy nie było.

Co do róż, czasem tak jest, że róza nam się nie udaje. Oddałam swoją marną sadzokę Giardiny sasiadce, a ona ma kaskady kwiatów, które zwieszaja się i na mój płot
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Anna_ogrodni... 20:09, 09 sty 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
Witam Agnieszko ja również jestem fanką Twojego talentu który widzę we wszystkim co robisz stworzyłaś cudowny ogrod który w przecudowny sposób pokazujesz na zdjęciach. Podziwiam i proszę o więcej zdjęć
Aga też kocham róże i nie tylko przymierzam się do Constance Spry lecz do tej pory nie mialam róży pnacej bo nie mam miejsca ale ona ma mnie ciagle kusi czy naprawde warto ja zaprosic
Pozdrawiam b.serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Gardenarium 20:00, 10 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
My obserwujemy, oglądamy i pryskamy jak się pojawi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:01, 10 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Anna_ogrodniczka napisał(a)

Aga też kocham róże i nie tylko przymierzam się do Constance Spry lecz do tej pory nie mialam róży pnacej bo nie mam miejsca ale ona ma mnie ciagle kusi czy naprawde warto ja zaprosic
Pozdrawiam b.serdecznie


ja mam ju ż wiele lat obejrzyj ogród nie tylko bukszpanowy

Poczytaj po wyszukiwarce tutaj https://www.ogrodowisko.pl/forum/search?page=16&q=constance+spry&search_in=posts
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies