Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam gdzie mgły i róże mieszkają...

MirellaB 17:22, 13 gru 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam Poszukuję informacji na temat róży Mrs.John Laing.
Czy możesz coś o niej napisać i wkleić zdjęcia?
Daj znać u mnie na wątku, bo na Twoim widzę długa przerwa od O
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
malkul 17:23, 13 gru 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
oj miłoby było znów cię tu mieć
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Mgduska 13:30, 05 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370

Wątek cały czas jest Czekamy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Joku 19:09, 05 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
Mam w pamięci cały czas twój różany ogród.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Safoya 20:51, 07 sty 2022


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Jolu, miło mi bardzo Większość zdjęć mam w telefonie, ale moze uda się coś tu wkleić.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Joku 21:09, 07 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
Z telefonu też można . Wklejaj śmiało .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Safoya 21:25, 07 sty 2022


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Hej, hej. Witajcie po wielu latach - nie wiem kiedy minęło to ponad 10 lat od założenia konta.
Wpadam na chwilkę, ale przyznam, że ogromną sympatią wspominam ten forumowy czas.


Po tych 12 latach od założenia, ogórd naprawę się rozrósł. Po prawej żywopłot grabowy a po lewej niezniszczalna La Reine Victoria.



Ta część w całości powstała w tym roku, na wiosnę. Postanowiliśmy skuć połowę tarasu i zamienić go w ogród. Pracowaliśmy całą rodziną 2 miesiące (dzieci mi już bardzo mocno urosly ). Zwróccie uwagę, jak duże są wiśnie.



A tak było już na jesień. Ponieważ posadzone róże i hortensje, są bardzo mało, królowały główine dalie i kwiaty jednoroczne.



Mąż zrobił też mi schodki do ogródu kuchennego i oczywiście donice. Sama woziłam zrebki taczkami, z rowu kolejowego oddalonego 400 metrów dalej.








Warzywa na oborniku udały się wspaniale


A to nowy taras - też wykonany przez męża.



Thomas Graham przy tarasie - chyba go nie zdążyliście poznać.



Nowe zestawy bylin. Co do nich, jestem bardzo zmienna.



Wreszcie po wielu latach , udały sie jakiś piwonie. Nie miałam do nich szczęścia.



Hortensje za to kwitną niezawodnie od lat.







Jedna z ukochanych od lat róż, delikatna New Dawn



Róże na froncie kwitną mi najlepiej.





Choć nie widac po tym zdjęciu, ale część róż na różance umarła. Będą zmiany. Constance Spy oczywiście zostaje.





Krzewy dominują głównie w maju. Nie publikowałam zdjęć, ale królują wiśnie, jabłonie ozdobne, likaki, a w tym roku powróciły też tulipany w rabatkach.




Niektóre drzewa, celowo mocno przycinam. Choć nie wkleiłam, te na fronie to prawdziwe drzewska, które już przysłaniają dach. Mój syn mówi, że mieszka w domu na drzewie, bo gałęzie wchodzą mu niemal do pokoju na poddaszu.




Róże z górnego ogródka kwitną najpiękniej.

____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Joku 21:29, 07 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12046
Pięknie się wszystko rozrosło, róże królują w towarzystwie hortensji. Masz ich nadal tak dużo?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
antracyt 21:33, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11509
Ja również jestem wielką fanką Twojego ogrodu.
Do tej pory przeglądałam Twój wątek incognito, ale skoro pojawiłaś się na forum, to postanowiłam się przywitać
Nowa porcja zdjęć przepiękna
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Safoya 21:38, 07 sty 2022


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Joku napisał(a)
Pięknie się wszystko rozrosło, róże królują w towarzystwie hortensji. Masz ich nadal tak dużo?


Chyba finalnie róż mam mniej, ale za to większe krzaki, więc masa jaką tworzą jest wizualnie większa. Doszło za to dużo innych roślin. Te zdjęcia to duży skrót. Nie pokazałam nawet połowy.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies