Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Czy zakładać trawnik od nowa - co rok nowy trawnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy zakładać trawnik od nowa - co rok nowy trawnik

jadwiniabuduje 16:40, 23 lis 2015

Dołączył: 23 lis 2015
Posty: 8
Kto by pomyślał, że zdawałoby się najzwyklejszy trawnik to tyle pracy. Ale warto.
piotr_tarczy... 18:17, 23 lis 2015

Dołączył: 19 sie 2015
Posty: 6
No jestem lekko przerażony samą ilością czynności
Póki co: to była faktycznie Lebioda, ledwo to skosiłem, nawet nie grabiłem - czas leciał - pogniło, nie wyrastała nowa. Aura zaczęła być bardziej wilgotna i w końcu zaczęła rosnąć trawa Ostatnio to tak się rzuciła, że wypadałoby skosić, tylko jakaś inna niż w starej części, ale to szczegół.
Gardenarium 18:23, 23 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

piotr_tarczynski napisał(a)
No jestem lekko przerażony samą ilością czynności
Póki co: to była faktycznie Lebioda, ledwo to skosiłem, nawet nie grabiłem - czas leciał - pogniło, nie wyrastała nowa. Aura zaczęła być bardziej wilgotna i w końcu zaczęła rosnąć trawa Ostatnio to tak się rzuciła, że wypadałoby skosić, tylko jakaś inna niż w starej części, ale to szczegół.


piotr_tarczynski napisał(a)
Nie brzmi optymistycznie
Źle załączyłem zdjęcia, jeszcze raz:





Niestety, na tym skoszeniu się nie skończy, nasiona spadły na glebę, bo chwasty były chyba w fazie zawiązanych nasion, nie wzeszły bo już jesień, ale wzejdą na wiosnę, i to 100 razy więcej niż było. Przygotuj się na niezłą robotę. Jeśli zasiejesz na to co jest, bez czekania i ich tępienia, będziesz miał to samo, czyli zamiast trawnika uprawę lebiody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
juliad 16:49, 27 lis 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 8
jest mnóstwo preparatów przeciw "roślinom - szkodnikom", skorzystajcie a pozniej zasiejcie drobną trawkę ogrodową i żaden problem, działa u większości moich znajomych
____________________
PiotrekP 10:35, 28 lis 2015

Dołączył: 02 maj 2012
Posty: 68
Jest środek chemiczny który niszczy nasiona leżące w ziemi na głębokosć 40cm. Trzeba mieć na niego niestety licencję i jest dostępny w Holandii.

Gardenarium napisał(a)


Jeśli zasiejesz na to co jest, bez czekania i ich tępienia, będziesz miał to samo, czyli zamiast trawnika uprawę lebiody.


Wystarczy odpowiednio podjeść do chwasta. Nie trzeba czekać bo to sprawy nie załatwi. Już widziałem firmy zakładające trawniki które leją tony chemii, jadą glebogryzarką która jest lekiem na wszystko... potem trawniczek z rolki i na odbiór ogrodu jest dobrze.
Problem nie leży w ziemi która jest zanieczyszczona nasionami chwastów tylko rodzajem nasion. Nie wszystkie zachowują się tak samo. Lebioda jest tego przykładem. Nie wkładajmy wszystkich roślin do jednego wora.
To samo tyczy się firm zakładajacych trawniki z rolki, najgorsze nasiona są wysiewane i producent zbiera plon kilka razy w roku. Utrzymać to łatwo, zakładanie takiego trawnika to robota dla przedszkolaka, a po okresie jesienno-zimowym tragedia.
natalia_kurc... 17:01, 07 kwi 2016

Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 1
u mnie po zimie słabo....chwastnica opanowała teren..co robić randap i od nowa? proszę o poradę, trawnik założony w ubiegłym roku
Gardenarium 13:38, 24 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mikaela24 napisał(a)
Witam.
Mam "problem" z trawnikiem, a raczej z jego brakiem. Co roku wysiewam nową trawę a po zimie zostaje tylko mech... trawa usycha a mech pięknie rośnie. Stosuję nawozy do trawników z mchem i w lato nie ma problemu piękny zielony trawnik. Mieszanka traw jaką wysiewam to BIOPON trawa w cieniu. Do tego FLOROVIT nawóz do trawnika + Nawóz do trawników zagęszczający i wypierający chwasty - Target. Jednak co roku muszę wysiewać nową trawę. Zastanawiałam się czy lepsza może będzie trawa w rolkach? Może ktoś potrafi mi pomóc. W ogrodzie jest tylko jedno drzewo + trochę kwiatów. Przesyłam zdjęcia jak to teraz wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:38, 24 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musisz pogodzić się z tym, że w cieniu trawnik niknie, nie rośnie a rozwija się mech. Lepsza będzie trawa z rolki. Wymiana co dwa lata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maed 13:38, 24 kwi 2016


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Moi sąsiedzi z ogródka obok zdecydowali się na trawnik z rolki. Wytrzymał rok, a teraz mają klepisko. Mój z siewu ma się lepiej, ale też nie jestem zadowolona. Wyczytałam, że większośc traw do cienia tak na prawdę jest na miejsca lekko ocienione. Zdecydowałam się więc kupić droższą mieszankę ze śmiałkiem darniowym, bo podobno toleruje światło rozproszone. Szukałam jakiś opinii na forum, ale nic nie znalazłam więc sama poeksperymentuję
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Gardenarium 13:39, 24 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam znajomego który sieje trawy jakieś jednoroczne, ale mnie to jakoś nie przekonuje. Chyba bym wolała albo co roku wymieniać, albo posadzić irgę Major.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies