Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

alinak 01:08, 03 sie 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Witam na Ogrodowisku .
Ciągle ciekawią mnie wasze opowieści o urokach Bawarii .
Naturalne ogrody mają wiele zalet i uroku i coraz bardziej do mnie przemawiają .
To chyba z tęsknoty za łąkami z młodości .a owce ....no po prostu zazdroszczę . Zawsze z moim M . marzymy że na starość kupimy sobie dom pod lasem i konie będziemy hodować ...takie czary mary ,bo na starość to najwygodniej w bloku mieszkać a nie pod lasem , ale marzyc zawsze można .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
waldek727 02:07, 03 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
alinak napisał(a)

Ciągle ciekawią mnie wasze opowieści o urokach Bawarii .
Naturalne ogrody mają wiele zalet i uroku i coraz bardziej do mnie przemawiają .

Byłem parę razy w Bawarii, gościłem również w Szwajcarii. W tych przepięknych zakątkach świata ludzie mają całkiem inną mentalność i inne spojrzenie na życie. Tam nikt nie robi ogrodu ,,pod publiczkę". Ogród ma być przede wszystkim zdrowy dla jego użytkowników i przyjazny dla środowiska. Jedynie w czym się prześcigają, to kto ma więcej kompostu, kto ten kompost ma treściwszy i bogatszy w minerały i mikroorganizmy.
A i jeszcze, kto ma więcej pelargonii na balkonie.
W pojemnikach na odpady pochodzące z gospodarstwa nie uświadczy się nawet ogryzka od jabłka. Wszystko posortowane i poukładane tak, żeby nie było wstydu przed sąsiadami.
Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie zmiany wprowadzone przez Parlament Unii Europejskiej w zakresie stosowania środków chemicznych, zbliżą nas do gospodarności narodów zamieszkujących tamtejsze ziemie dla dobra naszego zdrowia oraz kondycji naszych ogrodów.
Pozdrawiam Izo.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Basilikum 11:49, 03 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Kasiu fotki beda oczywiscie. Musze tylko troche napierw domowe prace nadgonic. No wiesz mam dzis pierwszy dzien urlopu
Przywiezlismy tez piekne kamienie i musimy je rozladowac.

Waldku ja bym nie pisala "Nigdy" tu jest wystarczajaco duzo "ogrodow pod publiczke" i takich normalnych tez. Ludzie sa rozni, rozne interesy maja i roznymi srodkami finansowami dysponuja.
Nie wiem czy ilosc pelargonii na balkonie to konkurencja, dla mnie to tradycja raczej. Pelargonie musza byc i juz. A jak ktos ma wielki balkon to glupio trz wystawic
A sortowanie odpadow tak tak to jest to co mi sie tu podoba. Choc ogryzek czasami trafia nie tam gdzie trzeba. my placimy bardzo malo za smieci ale czasami glupieje przy tych pojemnikach. Ja mam w domu 9 i sa rzeczy, ktore do zadnego nie pasuja. Na poczatku jak jechalam zawiezc moje smieci do punktu to strasznie mnie wnerwialo, ze ciagle bylam pouczana przez praconikow i ciagle cos nie tak mialam.

Alinak moim zdaniem owce o wiele mniej wymagajace niz konie wiec moze jak zamienisz marzenie to sie spelni

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 13:56, 03 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basilikum napisał(a)
Tak Irenko ja tez z okolic Wroclawia. Dokladniej okolic Legnicy. Do Wroclawia sie oczywiscie wybieram na urlopie, jesli masz czys chetnie Cie poznam.

A tak ogolnie to wlasnie wrocilam z wojazy. Bylo tez ogrodowo. Bylismy w Frankonii i odwiedzilismy piekne gospodartwo ogrodnicze. Prowadzone przez zwariowanych zapalencow. Maja tam ponad 2 tys. roslin roznych gotunkow i rodzajow. Czesto historyczne rarytasy. Specjalizuja sie w bylinach, ziolach i roslinach leczniczych. Ja kupilam Indianernessel czyli Pysznoglowke Szkarlatna piekna jest i mam nadzieje, ze sie u mnie zadomowi i pieknie rozrosnie.

Teraz die zwierzeta nakarmic a potem sprobuje fotki tu wrzucic. (moj komputer odmowil wspolpracy a mezowskim nie potrafie za bardzo sie poslugiwac ale mysle, ze sie zaraz naucze )


O jej, to blisko, zatem do zobaczenia jak juz będziesz, daj znac, podam telefon...tylko uprzedzam, sajgon jest, ale co tam ja nie pod publikę, jak to Waldek pisze
Super wyprawę miałaś, ciekawa jestem tych rarytasów, dawaj fotki, czekam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 14:09, 03 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
juz daje choc kilka, bo zaraz znow musze leciec.

Tu sa takie oficjalne ze strony tego ogrodu http://gartenreich-oberrieden.de/impressionen/ piekne

a tu moje

to tuz Kolo tego pieknego okna


to miod na moje serce i kolejna motywacja by odwiedzic Flohmarkt


to przy takiej pieknej grzadce, gdzie rosna kwiatki ktore moga rosnac przy scianie gdzie ciagle swieci slonce, czyli goraco lubia. Sciany nie sfotografowalam i kwiatow tez nie ale ptaszka mam 10 razy

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 14:12, 03 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dzięki, cudnie flomarki uwielbiałam, stale latałam, jak byłam w Bawarii rarytasy można kupic, ale bym poleciała teraz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 14:30, 03 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
a ja wlasnie nie za bardzo lubie. Moj maz oglada wszystko z taka dokladnoscia, ze ja zdaze go z 10 razy zgubic i znalezc. Z tym, ze polowa Flohmarku to szukanie meza No ale z dwa trzy razy w roku daje sie namowic. No i zawsze z lupami wracam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 15:34, 03 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729

to po drugiej stronie gdzie te wanny z poprzedniego postu

a Taki stol poprostu musze miec


a tu mozna sie napic kawy i zjesc przyniesione z domu ciasto
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 16:55, 03 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729

a tu jeszcze z drugiej strony kawiarenka.

i grzadki, grzadki. Wszystko podpisane i posortowane w zakeznosci od wymagan glebowych i slonecznych



a tu Czarny Bez podoba mi sie ta odmiana.
mam u siebie Taki zwykly i wiosna robie galaretke z kwiatow, dodaje troche kwiatkow do konfitury truskawkowej i jeszcze syrop z nich robie. Owocow za to nie lubie za bardzo, troszke tylko dodaje do konfitury sliwkowej.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Milka 17:08, 03 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Obejrzałam sobie u nas ja gubię też męża, ale on leci szybko, a ja włąśnie na wolno oglądam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies