Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Basilikum 17:50, 05 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
dzis bylismy przywiezc drewno da zime (bede miala robote z ukladaniem tego) i bardzo uprzejma pani pozwolila mi uciachac galazki z hortensji, jedna byla niebiesko rozowa i galazek mam dwie i z takiej bordowej mam jedna i jeszcze rozchodnika uciachalam.
Nie wiem czy ja dobrze zrobilam, bo te hortensje wstawilam do doniczek z ziemia do kwiatow i podlalam. Stoja w cienistym miejscu ale goraco jest. Czy one sie przyjma?


a moze te sadzonki na mniejsze podzielic?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 21:27, 05 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Basilikum napisał(a)
A gdzie Ty ten mrozony kupujesz? nigdy nie widzialam tu


Kupuje w markecie, Hit sie nazywa. W Rewe tez chyba widzialam.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:38, 05 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Basilikum napisał(a)
dzis bylismy przywiezc drewno da zime (bede miala robote z ukladaniem tego) i bardzo uprzejma pani pozwolila mi uciachac galazki z hortensji, jedna byla niebiesko rozowa i galazek mam dwie i z takiej bordowej mam jedna i jeszcze rozchodnika uciachalam.
Nie wiem czy ja dobrze zrobilam, bo te hortensje wstawilam do doniczek z ziemia do kwiatow i podlalam. Stoja w cienistym miejscu ale goraco jest. Czy one sie przyjma?


a moze te sadzonki na mniejsze podzielic?



Te hortensje to raczej krocej trzeba ciac. Bierze sie 3 pary gornych listkow, ta dolna, czyli trzecia pare od gory obrywamy, a ta pierwsza pare od gory obcinamy i zostawiamy tylko ta srodkowa pare listkow. Tak przygotowana galazke wkladamy do wilgotnego podloza do wysokosci tych oberwanych lisci, nakladamy woreczek plastikowy i gotowe. Ten woreczek trzeba codziennie wietrzyc, zeby plesn nie weszla. Podloze powinno byc wilgotne ale nie mokre. Powinna sie ukorzenic. Mam nadzieje, ze przepis zrozumiale napisany
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 22:25, 05 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
dziekuje juz je poobcinalam, super wytlumaczylas. Worka jeszcze nie dalam, juz nie mam dzis sily odpowiedniego szukac. Jutro sie rozgladne. Hita u nas nie ma ale Rewe jest jakies 20 km ode mnie to jak tam bede zagladne im do zamrazalki.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 16:41, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Rewe i tu w okolicy jest, i podpowiem Wam ze jest w sklepie regal z jedzeniem z innych krajow, w tym tez i z Polski ale bobu nigdzie nie widzialam a z checia bym zjadla...
____________________
Bawarka
Basilikum 16:54, 06 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
no ja mam do Rewe najblizszego ponad 20 km i to w strone w ktora nie czesto jezdze, wiec chyba nigdy nie bylam w Rewe. Polka Polska jest tez w Realu i Edece ale ja najczesciej kupuje zapas w Pl

Wczoraj wieczorem bylo sprzatanie tarasu. Podmienilam stolik w moim miejscu do przesadzania, ktore wczesniej tu pokazywalam. Ten, ktory tam byl postawilam przy wijezdzie. Narazie taka dekoracja. W Pl kupimy jakies roslinki pasujace, wywiercimy dziure i bedzie stol a la' Gartenreich.

No i kiedys pozbede sie tych siloskow kolo garazu. Juz powoli znikaja ale cos wolno to idzie. W tym miejscu beda kiedys Hortensje.
Taczke tez juz przestawilam ze zlomowiska na nowe ladniejsze miejsce kolo krzaka. Nawet ladnie tam wyglada

Upaly u nas straszne. Dzis bedzie podlewanie wszystkiego. Jutro ma byc jeszcze cieplej.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 16:56, 06 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a stolik jest oryginalny i po babci mojego meza. A krzywy blat ma, bo babcia kazala go obciac by Kolo lozka pasowal. Chyba cos po niej odziedziczylam (nie wiem jakim sposobem), bo u mnie Kolo lozka tez Cale sterty leza bardzo potrzebnych przedmiotow i Taki duzy stolik by wcale nie przeszkadzal
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 17:05, 06 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Apropos bobu to kupiłam ostatnio bób tutaj na zieleniaku, czyli w sobote na stoisku warzywnym. Niestety, bób jest tu sprzezdawany w strączkach! W Rewe bób powinien być w tych dużych zamrażalkach. Jakby co to zapytaj o Ackerbohne, auch Saubohne, Schweinsbohne, Favabohne, Dicke Bohne - w NRW tak się nazywa, Große Bohne, Pferdebohne, Viehbohne, Faberbohne oder Puffbohne


Piękny masz ten stoliczek... Baardzo mi się podoba. Musiałabym się tu po flohmarktach rozejrzeć.

U nas też upał i też będę podlewać. Woda deszczowa już mi się skończyła niestety ;(
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:08, 06 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Kasiek, a my tu mamy nawet polski supermarket i polski sklepik w centrum miasta
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasiek 17:09, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
O prosze, o Realu i Edece nie wiedzialam, w sumie do Edeki mam najblizej bo tylko 15 km
Z Polski juz praktycznie nic nie przywoze, ksiazki, o tak , ksiazki to tak Ja mam do Polski 1000 km w jedna strone...albo jak ktos znajomy jedzie to zamowienia skladam
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies