Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?

L00zak 08:48, 20 sie 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Tym razem moje tarasy zielone z innej perspektywy, stoję na trzecim z nich,największym, trawka jest podlewana na dwóch, tym na którym stoję i tym bezpośrednio pod tarasem, ten mały z prawej strony jest przeznaczony pod pergolę więc tam podłoga zakryje zieleń. Trawka nawet gęsta i ładna
Po pierwszym koszeniu przejście na bosaka bezcenne Jestem właśnie po tym przeżyciu pierwszy raz na swojej działce


Tak jak pisałem wcześniej ziemia nawieziona koparką, ubita i najlepsza na górze. Założyłem szmatkę dla utrzymania skarpy. Moje pytanie jest takie, jak zdecyduję się obsadzić je /MELODIA PRZYSZŁOŚCI - lubicie to określenie hehehe/, to mogę wyciąć duże dziury z zapasem i obsadzić, potem ściągnąć szmatkę, czy od razu przy sadzeniu ściągnąć. Mam obawy aby nie zjechało, ostatnia ulewa mnie przeraziła... Jak praktykujecie przy skarpach?
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
agata19762 09:01, 20 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
szalejesz z tym wątkiem Michał
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
L00zak 09:03, 20 sie 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Iwk4 napisał(a)

Ja mam tak:

W nogach dywan z trzmieliny, a z boku z żurawki - otoczone bukszpanem :}


Super ten buk, z czego masz te płyty ?
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
L00zak 09:04, 20 sie 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
iwka napisał(a)
Witaj Michał
Ty uważaj z tym pierwszym razem (chodzi o dzielenie roślinek), bo jak już raz spróbujesz, to chce się częściej


Dlatego dajcie mi jeszcze chwilę czasu
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
L00zak 09:06, 20 sie 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
agata19762 napisał(a)
szalejesz z tym wątkiem Michał


Agata jestem konsekwentny, chyba… tak mi się wydaje, założyłem sobie plan prac na ten rok i realizuję, teraz tydzień urlopu więc na maxa chce podciągnąć z pracami.
W przyszłym tygodniu składają mi pergolę, już nie mogę się doczekać
Najważniejsze, że jest frajda z tego co robimy, mówiąc młodzieżowo jest COOL
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
Efffa 10:12, 20 sie 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
L00zak napisał(a)
Tak wiem Aniu, na dziś plany już rozpisane hehe

Taaaa, rozpisane, pewnie wyskoczysz znów z jakąś mega rabatką.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 10:19, 20 sie 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Plany zacne- pergola- jak zwykle niema i jest,(za chwilę bedzie) szybkie piłki u ciebie!
A czym planujesz obsadzić melodie przyszłosci?Masz jakis plan?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
deszczowymaj 10:24, 20 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Co do skarpy z matą...ja się nie znam ,ale tak na logike To wydaje mi się,że możesz wyciąć większe dziury,posadzić rośliny,poczekać parę tygodni i zdjąć szmate.Będzie miejsze ryzyko osuwania się ziemi
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
L00zak 10:49, 20 sie 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
deszczowymaj napisał(a)
Co do skarpy z matą...ja się nie znam ,ale tak na logike To wydaje mi się,że możesz wyciąć większe dziury,posadzić rośliny,poczekać parę tygodni i zdjąć szmate.Będzie miejsze ryzyko osuwania się ziemi


No właśnie tak myślę zrobić, ale poczekam na opinię bardziej doświadczonych w tym temacie
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
Gardener27 11:40, 20 sie 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Michał skarp u mnie nie ma bo teren płaski jak stolnica ale pozwolę sobie zabiorę głos w tej sprawie Tak na logikę to ja bym mat jeszcze nie ruszał Ziemia niedawno została nawieziona i trzeba jej dać się uleżeć, nie wiadomo jak się zachowa np. po ulewach Pomysł z dziurami podczas sadzenia roślin bardzo trafny Gdy system korzeniowy zwiąże skarpę wtedy będziesz mógł podjąć decyzję co dalej z matą
Myślałeś by te skarpy obsadzić rozplenicami ? Melodia traw na zielonych tarasach
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies