Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?

deszczowymaj 10:34, 12 lip 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
No i Pięknie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
L00zak 12:27, 13 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Poniedziałek, więc działamy dalej...
Cały czas zajmuję się strona południową, więc przed wejściem do domu.
Na tym zdjęciu prawy góry róg jest rabata, która wykonałem oststnio.
Linkami zaznaczony plan , dwie alejki z kostki długość 16m, szerokość 1.3m, pomiedzy nimi trawnik z donicami szerokość 2m , po bokach od alejek symetrycznie, zaznaczone kropkami kwadraty ze żwirkiem o boku 1,5m po 3 z każdej strony, za nimi linią zaznaczona rabata o szerokości 0.5m wąski pas wysypany żwirkiem z roślinami, po drudiej stronie zachodniej prawdopodobnie zawinę rabatę pod kątem 90 stopni w literę L do granicy z garażem

____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
L00zak 13:14, 16 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Poczatek prac nad żwirkowymi rabatami po stronie wschodniej
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
Kasiek 14:01, 16 lip 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Pieknie sie zaczyna ale ta mata to zaiste tragedia Mamy tu watki o macie i jej ,,efektach´´ sa i fotki ktore pokazuja padniete rosliny, pomysl o tym.
____________________
Bawarka
Gardenarium 14:07, 16 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ubrałeś ogród w plastik zamiast w koronki i piórka Mnie się też to nie podoba, skiśnie wszystko pod plastikiem.
Aż mi się smutno robi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
L00zak 14:45, 16 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
OK skoryguję to, dziekuję za informację, na rabacie, gdzie będą rośliny w ich sąsiedztwie maty nie będzie, będzie głownie pod kamyk, na kwadratach na razie nie mam koncepcji roślin więc będzie tylko kamyk, w przyszłym roku to pewnie zmienię
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
L00zak 18:44, 17 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Kolejna rabata w przygotowaniu, maty nie ma, ale czy klon tu pasuje? Czy usuną go i cis kolumnowy przesunąć bardziej do przodu?
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
L00zak 12:46, 18 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Faktycznie coś tu nie gra, wycofałem się z tego, co podpiwiecie na takie rozwiązanie?
Tylko co do środka, mam perukowca, czy będzie pasował?
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
Syla 20:04, 20 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
L00zak napisał(a)
Kolejna rabata w przygotowaniu, maty nie ma, ale czy klon tu pasuje? Czy usuną go i cis kolumnowy przesunąć bardziej do przodu?


To rozstawienie roślin najbardziej mi się podoba ....
Te żurawki to citronella czy inne .... Jeśli masz dużo słońca w tym miejscu będzie je mocno przypalać ... Citronelki do cienia zdecydowanie
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
L00zak 23:13, 20 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Syla, strasznie podobają mi się te żurawki, jednak półcienia tam na lekarstwo, może będzie troszkę więcej jak pojawi się budynek gospodarczy.
Musiałem się wycofać i żurawki zwrócić.
Teraz ustawiłem na końcu rabaty thuje jako tło dla jałowców, które otrzymałem w prezencie, stąd chcę je wykorzystać. Bukszpan częściowo na obwódce jako niski żywopłot. Tam za cisami kolumnowymi wzdłuż siatki mylę jeszcze o dereniu białym.
Tylko czym wypełnić puste pole w środku rabaty, pewnie skończy się na stożku lub małych kulkach bukszpanowych.
Podpowie ktoś jaka może być alternatywa?
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies