Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?

L00zak 17:35, 26 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
No właśnie jeszcze nie mam koncepcji Na ten czas najważniejsze dla mnie było przygotowanie ziemi, rozłożenie siatki na krety oraz stworzenie pól żwirkowych.
A o czym myślicie ?
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
waldek727 18:27, 26 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ja myślę właśnie o solidnym fundamencie pod przyszły ogród, czyli o glebie.
Żaden ogród nie powstanie na jałowej, nieprzepuszczalnej i mało urodzajnej glebie. Brak żyzności spowoduje to, że rośliny z biegiem czasu zaczną marnieć w oczach i nie pomoże im żaden chociażby najlepszy nawóz. Być może się mylę, ale taki obrazek nie napawa mnie optymizmem.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
L00zak 18:47, 26 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Chyba jednak nie dokładnie przeczytałeś mój wątek, po uwagach P. Danusi mata została usunięta spod roślin
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
jazzy 22:11, 26 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
L00zak napisał(a)
No właśnie jeszcze nie mam koncepcji Na ten czas najważniejsze dla mnie było przygotowanie ziemi, rozłożenie siatki na krety oraz stworzenie pól żwirkowych.
A o czym myślicie ?

To tylko moja opinia, ale wg mnie tylko i wyłącznie drzewa - po jednym w każdym kwadracie, ma się rozumieć A jakie? Może zrób głosowanie
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
waldek727 22:49, 26 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
L00zak napisał(a)
Chyba jednak nie dokładnie przeczytałeś mój wątek, po uwagach P. Danusi mata została usunięta spod roślin

L00zak.
Nie wchodzę w tematy ogrodnicze zanim wcześniej nie zapoznam się z treścią wątku lub zagadnienia. Ja też jestem ,,luzaczek" i wcale mi się nie śpieszy z tym, aby w jednym poście wyszczególnić Ci wszystkie niedociągnięcia. Wiesz, że jeszcze nikomu nie udało się założyć ogrodu z piątku na sobotę?
Tobie też ta sztuka się nie uda.
Im bardziej będziesz się spieszył aby osiągnąć swój cel, tym więcej będziesz popełniał błędów. Im więcej będziesz popełniał błędów, tym bardziej będzie na tym cierpiał Twój ogród.
L00zak. O agrotkaninie nie wspomniałem ani słowem. Napisz jakie prace wykonałeś na rzecz poprawy jakości gleby. Czy to co widać na fotkach, to jest gleba rodzima, czy nawieziona? Może mnie się tylko tak wydaje, że ona jest marnej jakości a w rzeczywistości tak nie jest.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
L00zak 23:19, 26 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
75 % działki przekopane koparką, najlepsza ziemia zostawiona i rozplantowana, potem glebogryzarka, użyźnianie niestety nie wszędzie tylko newralgicznych miejscach, tu wokół są niestety pola i obawiam się, że walka z chwastami to jak walka z wiatrakami, już to widzę mimo, że pierwszy trawnik przygotowany był książkowo
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
L00zak 18:28, 27 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
jazzy napisał(a)

To tylko moja opinia, ale wg mnie tylko i wyłącznie drzewa - po jednym w każdym kwadracie, ma się rozumieć A jakie? Może zrób głosowanie


A ty jakie proponujesz?
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
L00zak 19:19, 31 lip 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Dziś część żywopłotu, wybór padł na Dereń biały Elegantissima

____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
L00zak 19:03, 08 sie 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Skwar straszny, ale popatrzeć na ogród bezcenne
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
jazzy 19:11, 08 sie 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
L00zak napisał(a)


A ty jakie proponujesz?

Np. platan Alphen's Globe albo grab fastigiata albo brzoza pożyteczna Doorenbos
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies