Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Dzień dobry! Wintergreen wita wszystkich!

Pokaż wątki Pokaż posty

Dzień dobry! Wintergreen wita wszystkich!

Wintergreen 19:16, 25 lip 2015

Dołączył: 25 lip 2015
Posty: 9
Dzień dobry!
Przybyłem na forum ponieważ lada tydzień wreszcie po raz pierwszy stanę się właścicielem kawałeczka powierdzchni planety Ziemia. Choć już dłuższy czas po niej chodzę, to jeszcze do tej pory nie zdarzyło mi się posiadać i dbać o własny. Wiem, że to co najwyżej "ogódek" a nie "ogród" (15 na 6m), ale obecnie już nic na to nie poradzę. Z tego powodu proszę o wyrozumiałość a także wszelkie uwagi na temat tego, co wartoby w nim zmienić





ścieżka widoczna po prawej to jednocześnie granica działki. Docelowo na jej miejscu będzie postawione ogrodzenie. Noszę się z zamiarem posadzenia zaraz przed nim żywopłotu (?buk?grab?choina kanadyjska - na pewno nie tuje...)choć boję się, że na działce zrobi się zbyt ciasno. Do tego przed ogrodzeniem należy do mnie jeszcze pasek ziemi o szerokości pół metra - na nim chciałbym posadzić solitera.. Czy to moze wypalić?
Gardenarium 19:19, 25 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prawdziwy ogród można mieć i na balkonie, i w doniczce. liczy się pasja Dbałość i radość posiadania.

To musi wypalić, zerknij w mój ogród, jest mały, pasja sprawiła, że cały świat go zna.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1349-wizytowka-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia_w 13:17, 26 lip 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Hej hej a może żywopłot na zewnątrz ogrodzenia? też mam mały ogród i brałam to pod uwagę. Ja także nie lubiłam tuj, ale przekonałam się że przycięte w sześcian brabanty to fajne i szybkie rozwiązanie. Pozdrawiam
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Wintergreen 09:27, 27 lip 2015

Dołączył: 25 lip 2015
Posty: 9
Kasiu, to chyba dobry pomysł z tym wysunięciem żywopłotu przed ogrodzenie, zwłąszcza, że jest tam chyba nawet ciut więcej ziemi - tak do metra... Sam przez moment o tym myślałem, ale moja ładniejsza połówka chce mieć "ścianę zieleni przed oknem", cokolwiek to miałoby znaczyć... Stąd pomysł dwóch świerków serbskich albo jednej sosny czarnej "Oregon" ale może lepiej żywopłot posadzić dalej a tylko z prawego jego końca - przy furtce posadzić pojedyńczego serba. Tuję i jałowiec rosnące obecnie przy boku działki postaram się gdzieś przesadzić. Może z drugiej strony domu, przy wjeździe do garażu znajdzie się dla nich miejsce.
Tess 15:05, 27 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
witaj
dokładnie tyle samo szerokości (6 m) ma ogród Toszki. Niestety, Toszka nie ma wątku, więc obejrzeć będzie trudno.
Obsadziła go cisami.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies