Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Na razie taka sobie trawa, czyli początki wymarzonego ogrodu u "KA"

Pokaż wątki Pokaż posty

Na razie taka sobie trawa, czyli początki wymarzonego ogrodu u "KA"

katarzyna_kubik 19:42, 07 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
deszczowymaj napisał(a)
I ja przyszłam się przywitać
Bardzo ładny domek,trawka soczyście zieloniutka
Nic tylko myśleć nad rabatami .


Witaj przyjazna duszo,trawka odrodziła sie na nowo, bo niedawno układaliśmy kostkę i zanidbalismy totalnie, jeszcze zostały dziury do wypełnienia ale jest dobrze....rosną nowe żdźbła
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
deszczowymaj 19:56, 07 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Napewno dobrze by było najpierw rozrysować chociażby ogólny plan (zarys) rabat,(gdzie miałyby się znajdować) żeby póżniej nie było problemu z chaotycznym sadzeniem roślin

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 20:04, 07 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ogród praktycznie jest czysty ( jak kartka papieru ) możesz zaszaleć
Napewno brakuje w nim drzew ... może brzozy ? ale nie w szeregu tylko taki mały gaik brzozowy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
katarzyna_kubik 20:36, 07 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
deszczowymaj napisał(a)
Ogród praktycznie jest czysty ( jak kartka papieru ) możesz zaszaleć
Napewno brakuje w nim drzew ... może brzozy ? ale nie w szeregu tylko taki mały gaik brzozowy

zrozumiałam sugestie, zebym rozrysowała układ na kartce....problem z tym, ze ja mam tylko pomysł na tuje , ale od kilku godzin studiuje Wasze/Nasze forum i zapisuje zdjecia z roślinkami....może coś z tego będzie
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
deszczowymaj 20:44, 07 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
katarzyna_kubik napisał(a)

zrozumiałam sugestie, zebym rozrysowała układ na kartce....problem z tym, ze ja mam tylko pomysł na tuje , ale od kilku godzin studiuje Wasze/Nasze forum i zapisuje zdjecia z roślinkami....może coś z tego będzie


No tak,najlepiej rozrysować przyszłe linie rabat ...przy okazji wyżyjesz się artystycznie A jak już dokładniej przeglądasz forum,to z całą pewnością znajdziesz masę inspiracji
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
katarzyna_kubik 12:24, 13 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
Kochani....ile od siatki sadzicie tuje szmaragd? i jak szeroko jedna od drugiej????
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
Izolda 14:37, 13 sie 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Cześć, wrzuć sobie w wyszukiwarkę hasło szmaragd wyskoczą wątki, które warto przeczytać.
____________________
Karol99 14:51, 13 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
katarzyna_kubik napisał(a)
Kochani....ile od siatki sadzicie tuje szmaragd? i jak szeroko jedna od drugiej????


Sadz co 70 cm, sprawdzone u siebie mam.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:05, 13 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Szmaragdy ładne tło dają i szybko rosną, a pielęgnacji mało przy nich.
Joasia dobrze Ci radzi musisz zastanowić się choćby nad kształtem rabat, jak duże i szerokie chcesz, maja być geometryczne czy falujące? W jakim stylu chcesz mieć ogród? Nowoczesny ? Japoński? Angielski? Pamiętaj nie moda jest najważniejsza, bo ona się często zmienia, to Wy będziecie korzystać z tego miejsca i w nim żyć. Ogród powinien pasować do waszego charakteru, ale też charakteru domu i otoczenia.
Wie wiem dobrze się mówi, gorzej coś sensownego wymyśleć samemu, od tego jest forum , ale podstawowe założenia musimy znać, żeby móc pomóc.
Paulinka pomoże na pewno z ogrodem bardziej nowoczesnym, ja rustykalnym, wiejskim, angielskim.
Każdy lubi coś innego i coś innego mu się podoba. Każde miejsce stwarza inne możliwości.
Tobie łatwiej startować od zera ja muszę dużo przerabiać niestety- na części przydomowej.
Co do drzewa pomyśl czy ma być duże? iglaste czy liściaste? konkretnego koloru, albo wielkości liścia?
Drzewa liściaste przebarwiają się jesienią potem trzeba grabić liście, ale szybko dają cień, a wiele z nich jeszcze kwitnie.
Brzozy są piękne cały rok, ale trzeba pomyśleć czy nikt nie jest na nie uczulony np.
Odpowiedz na te pytania, a postaramy się pomóc. No i oczywiście oglądaj ogrody i rabaty, jeśli umiesz można dobór roślin kopiować, albo eksperymentować samemu. Głowa do góry będzie dobrze.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
katarzyna_kubik 10:35, 14 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
sylwia_slomczewska napisał(a)
Szmaragdy ładne tło dają i szybko rosną, a pielęgnacji mało przy nich.
Joasia dobrze Ci radzi musisz zastanowić się choćby nad kształtem rabat, jak duże i szerokie chcesz, maja być geometryczne czy falujące? W jakim stylu chcesz mieć ogród? Nowoczesny ? Japoński? Angielski? Pamiętaj nie moda jest najważniejsza, bo ona się często zmienia, to Wy będziecie korzystać z tego miejsca i w nim żyć. Ogród powinien pasować do waszego charakteru, ale też charakteru domu i otoczenia.
Wie wiem dobrze się mówi, gorzej coś sensownego wymyśleć samemu, od tego jest forum , ale podstawowe założenia musimy znać, żeby móc pomóc.
Paulinka pomoże na pewno z ogrodem bardziej nowoczesnym, ja rustykalnym, wiejskim, angielskim.
Każdy lubi coś innego i coś innego mu się podoba. Każde miejsce stwarza inne możliwości.
Tobie łatwiej startować od zera ja muszę dużo przerabiać niestety- na części przydomowej.
Co do drzewa pomyśl czy ma być duże? iglaste czy liściaste? konkretnego koloru, albo wielkości liścia?
Drzewa liściaste przebarwiają się jesienią potem trzeba grabić liście, ale szybko dają cień, a wiele z nich jeszcze kwitnie.
Brzozy są piękne cały rok, ale trzeba pomyśleć czy nikt nie jest na nie uczulony np.
Odpowiedz na te pytania, a postaramy się pomóc. No i oczywiście oglądaj ogrody i rabaty, jeśli umiesz można dobór roślin kopiować, albo eksperymentować samemu. Głowa do góry będzie dobrze.


Dzięki Sylwia, musze się w końcu zebrać cos naszkicować...żeby zrobić rabaty na trzy poziomowe rośliny, tj np. tuja+tawuła+coś niższego jaka szerokość minimalna od płota ? co może być tłem dla rabaty z tulipanami, planuje jedną taką zrobić od strony zachodniej...

____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies