Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Na razie taka sobie trawa, czyli początki wymarzonego ogrodu u "KA"

Pokaż wątki Pokaż posty

Na razie taka sobie trawa, czyli początki wymarzonego ogrodu u "KA"

dominika_ 17:27, 18 wrz 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
te żółte(limonkowe) liście to funkie, do cienia jak najbardziej
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
katarzyna_kubik 15:52, 05 paź 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
tak na szybko....zaprojektowałam rabatę przed domem...zasadzone mam wrzosy i wrzośce na razie niewiele gdyż nazawałam ją rabatą testową w myśl co przetrwa jedzie dalej....zakupiłam wczoraj rozpelnice japońska 2 szt. tawuła chyba emeralnd albo gold....4 szt i berebrysy admiration gdyż mnie urzekły 4 szt i 4 Żurawki (2 purpurowe i 2 takie jesienne)....pomożecie w układzie gdzie je wsadzić aby sie wzajemnie nie zasłaniały....
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
katarzyna_kubik 15:54, 05 paź 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
Dla przypomnienia rabata przed oknem prawa strona
nie za bardzo "umajone"??
proszę o uwagi...


____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
katarzyna_kubik 16:01, 05 paź 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
Proszę o swoje uwagi.....
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
katarzyna_kubik 14:30, 06 paź 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
Proszę o uwagi...
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
sylwia_slomc... 16:25, 06 paź 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Dlaczego nie chciałaś przykleić tej rabaty do opaski domu?
Rozumiem, że miedzy domem a rabatą ma być trawnik lub kostka więc powinna dekoracyjnie wyglądać z każdej strony, ale pamiętam , że jest to wystawa północna więc rośliny od strony budynku będą miały mało światła, a rabata jest w słonku tylko rano i wieczorem więc od strony domu dałabym rośliny wyższe, a niższe jak najdalej od budynku tak by miały więcej światła w ciągu dnia tym bardziej , że widzę wrzosy i wrzośce. Dałabym trawy od domu potem tawuły z berberysami i dopiero wrzosy i wrzośce.

Ale fajny zestaw wkleiłaś na ostatniej fotce z netu .............- można dawać linka , a fotek nie wolno komuś zabierać do siebie....... tamten zestaw roślin był cieniolubny
Z żurawek jak się rozrosną możesz zrobić obwódkę tej rabaty jak podzielisz na wiosnę i powtórzyłabym je na tej między chodnikiem a garażem- też w formie obwódki. Sadząc pamiętaj , że już w przyszłym sezonie rośliny drugie tyle urosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dominika_ 18:31, 06 paź 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
te rozplenicew przyszlym sezoniezaslonia to cudo w srodku
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
katarzyna_kubik 19:27, 06 paź 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dlaczego nie chciałaś przykleić tej rabaty do opaski domu?
Rozumiem, że miedzy domem a rabatą ma być trawnik lub kostka więc powinna dekoracyjnie wyglądać z każdej strony, ale pamiętam , że jest to wystawa północna więc rośliny od strony budynku będą miały mało światła, a rabata jest w słonku tylko rano i wieczorem więc od strony domu dałabym rośliny wyższe, a niższe jak najdalej od budynku tak by miały więcej światła w ciągu dnia tym bardziej , że widzę wrzosy i wrzośce. Dałabym trawy od domu potem tawuły z berberysami i dopiero wrzosy i wrzośce.

Ale fajny zestaw wkleiłaś na ostatniej fotce z netu .............- można dawać linka , a fotek nie wolno komuś zabierać do siebie....... tamten zestaw roślin był cieniolubny
Z żurawek jak się rozrosną możesz zrobić obwódkę tej rabaty jak podzielisz na wiosnę i powtórzyłabym je na tej między chodnikiem a garażem- też w formie obwódki. Sadząc pamiętaj , że już w przyszłym sezonie rośliny drugie tyle urosną

dzięki Sylwia...
nie przykleiłam rabaty do domu bo nie chciałam az takiej duzej....
ponieważ nie wiem czy w ogóle nadaje sie na ogrodnika, robie rabate testową...wkopałam te dwie trawy a miedzy nimi tawułę...jak sie rozrosnie to bedę ją musiała wykopać...zrobie jutrofotkę i wkleję..celem zaopiniowania układ sie nieco zmienił...chyba ze wykopie te wrzośce i wsadze w te miejsca berberysy, a dopiero z przodu wrzosy i wrzośce....czy jednak mgą byc wrzosy i wrzośce a przed nimi berberysy admirant i z przodu żurawki???
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
katarzyna_kubik 19:28, 06 paź 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
dominika_ napisał(a)
te rozplenicew przyszlym sezoniezaslonia to cudo w srodku

pewnie masz rację wkomponowałam zamiast berberysa tawułe...wizualnie lepiej wyszło...ale pewnie niewiele to zmieni....
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
Marga 21:15, 06 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Kasiu, jest trochę chaotycznie. Może by to jakoś pogrupować? albo zredukować ilość gatunków?
Na ogrodnika nadajesz się jak najbardziej. Podobno najtrudniejszy jest pierwszy rok
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies