Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Na razie taka sobie trawa, czyli początki wymarzonego ogrodu u "KA"

Pokaż wątki Pokaż posty

Na razie taka sobie trawa, czyli początki wymarzonego ogrodu u "KA"

katarzyna_kubik 11:06, 14 sie 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
Karol99 napisał(a)


Sadz co 70 cm, sprawdzone u siebie mam.
czy wysokosć ma znaczenie?a jak będę chciała dać takie 1 m wysokie to tez co szerokość 70 cm i od siatki też 70 cm?
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
deszczowymaj 11:23, 14 sie 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
katarzyna_kubik napisał(a)
czy wysokosć ma znaczenie?a jak będę chciała dać takie 1 m wysokie to tez co szerokość 70 cm i od siatki też 70 cm?


Wysokość nie ma tu żadnego znaczenia (odległość między tujami mierz od pnia ) Od siatki sadź co 70cm.
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
paulina_ns 21:57, 14 sie 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ja również polecam szmaragdy, niby brabanty szybciej rosną, a z doświadczenia wiem, że nie do końca w tym prawdy jest. My kupiliśmy szmaragdy i brabanty w tym samym czasie i są takiej samej wielkości, różnica taka, że szmaragdy wyglądają 100 razy lepiej.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
sylwia_slomc... 22:13, 14 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Szmaragd jest bardziej zwarty i ma ładny pokrój brabant jest bardziej taki rozczochraniec - czyli co wolisz fryzjera czy fryzurę na hipisa ha ha

Do ogrodu formalnego lepszy szmaragd do naturalistycznego brabant lepszy.
A jakie tawuły chcesz dać przed tujami bo są różne, a każdy gatunek osiąga inne rozmiary docelowe i ma inny pokrój?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
katarzyna_kubik 13:33, 17 wrz 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
sylwia_slomczewska napisał(a)
Szmaragd jest bardziej zwarty i ma ładny pokrój brabant jest bardziej taki rozczochraniec - czyli co wolisz fryzjera czy fryzurę na hipisa ha ha

Do ogrodu formalnego lepszy szmaragd do naturalistycznego brabant lepszy.
A jakie tawuły chcesz dać przed tujami bo są różne, a każdy gatunek osiąga inne rozmiary docelowe i ma inny pokrój?

Przepraszam ze takie opóźnienie, ale końcu nawożą mi ziemię od frontu i będę mogła powoli projektować w praktyce...
Sylwia myślałam o tawule goldflame i golden princes/ nie za niskie te odmiany? jeśli nie to z czym mogłabym je połączyć aby szpader nie składał się tylko z szeregu tui(który i tak jest koniczny) i szeregu tawuły. może inne krzewy o podobnych wysokościach? doradzisz coś?
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
katarzyna_kubik 13:45, 17 wrz 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78

a w ogóle to chyba zacznę coś działać...ziemia się nawozi od frontu i jest pytanie do Was.
Między garażem a scieżką do furtki jest zostawione miejsce na drzewko nie wysokie. Planowałam zakupić coś o pokroju kuli Wierzba Hakuro Nishiki na pniu ale wyczytałam ze lubi słoneczne lub półcień. w moim przypadku raczej to półcień/cień..i tu mam wątpliwość czy zasadne jest to drzewko w tym miejscu...

Posłucham Was i zacznę projektować małą rabatkę.... zaplanowałam ze przed oknem kuchennym od frontu zrobię sobie rabatę głównie kwiatową. dobrze by było aby zaprojektować ja tak by cos się pojawiało na niej przez cały rok. Dostałam w prezencie holenderskie cebulki tulipanów w trzech kolorach wiec musze je użyć...teraz jest okres na wrzosy, ale jak jest rozplanować aby miało to ręce i nogi. Co w tej rabacie wg was powinno się znaleźć?
Próbuje os z tym opisem ,http://www.zielonyogrodek.pl/caloroczna-rabata-kwiatowa-projektowanie-i-zakladanie-rabaty
ale nie bardzo wiem....czy wrzosy na około rabaty obsadzić, gdzie żurawki i z czym skomponować tulipany?
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
dominika_ 18:56, 17 wrz 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Witaj na forum.
przede wszystkim tak jak pisała Ci Sylwia wpisz sobie w google "style w ogrodzie" jak wybierzesz styl łatwiej Ci będzie do niego dobrać rośliny. Później otwierasz sobie wizytówki i śledzisz co Ci się podoba. Następnie w wątkach danych osób wyszukujesz nazw roślin, które Ci się podobają, robisz listę ulubionych, kombinujesz a my pomagamy w miarę możliwości i umiejętności. tu jest całe grono dobrych duszyczek, prawdziwych fachowców ogrodowych. Ja dopiero raczkuję

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
paulina_ns 19:35, 17 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ja bym hakuro nie dawała, jest tyle pięknych drzew...pissardii, klony do wyboru do koloru mogą być szczepione na pniu wtedy nie będą tak wielkie.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
dominika_ 20:08, 17 wrz 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Tez hakuro nie polecam, już lepeij trzmielinę na pniu, jakiś może świerk, sosna albo buk pendula, brzoza karłowata.
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
sylwia_slomc... 20:49, 17 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
katarzyna_kubik napisał(a)

Przepraszam ze takie opóźnienie, ale końcu nawożą mi ziemię od frontu i będę mogła powoli projektować w praktyce...
Sylwia myślałam o tawule goldflame i golden princes/ nie za niskie te odmiany? jeśli nie to z czym mogłabym je połączyć aby szpader nie składał się tylko z szeregu tui(który i tak jest koniczny) i szeregu tawuły. może inne krzewy o podobnych wysokościach? doradzisz coś?


Wybór jakiego dokonałaś stworzy ogród formalny, nowoczesny- na taki styl się decydujesz czy jeszcze szukasz?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies