Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Na razie taka sobie trawa, czyli początki wymarzonego ogrodu u "KA"

Pokaż wątki Pokaż posty

Na razie taka sobie trawa, czyli początki wymarzonego ogrodu u "KA"

kosolka 15:04, 07 paź 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Tabelkę Ci podrzucę jak będę przy kompie
____________________
Ola Kosolkowa pasja
katarzyna_kubik 15:05, 07 paź 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
formalna nieformalna ale ŻYCZLIWA!!!podeślesz linki do Pań formalnych...
już wygooglowałam tiarelle...nawet nawet...tylko kolorystycznie musze dopasować...a kolorystycznie jaki gatunek tawułki pasuje???
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
katarzyna_kubik 15:05, 07 paź 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
kosolka napisał(a)
Tabelkę Ci podrzucę jak będę przy kompie

____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
kosolka 15:09, 07 paź 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Moja codziennosc-ogrod Oli, Any ogród maly, Ogród Tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką - te na szybko przychodzą mi do głowy, linków nie umiem z tel. Wpisz w wyszukiwarkę forum.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
katarzyna_kubik 15:14, 07 paź 2015


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
kosolka napisał(a)
Kasiu, masz tawuly japonskie o ile dobrze widzę, ja miałam na myśli tawułki np Arendsa. Środek i tak musisz czymś wypełnić, co zasłoni przekwitajace cebulowe. Hosty spoko. Albo zimozielone trawy. Na całym środku. Zobacz u Tess jej przedogródek w cieniu (akurat ma na tapecie na ostatnich stronach bp coś tam zmienia)- ma hakone i kopytnik i kule, wszyscy się okropnie nim zachwycają

widzisz jaka ja jestem zielona...(jeszcze) myślałam ze tawuła japońska to to samo co tawułki..
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
kosolka 15:17, 07 paź 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
A Ty myślisz że ja rok temu jaka byłam Jeszcze jestem, czasem tylko tak błysne
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Dominika11 16:00, 07 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Cześć zapowiada się coś ciekawego, trawa już jest, a to krok do przodu Będę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Toszka 16:28, 07 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
problem polega na tym, ze i berberysy, i tawuły i wrzosy nie wybarwią się. Rozplenica będzie słabo, albo i wcale kwitła. Masz tam za mało światła. Druga sprawa to brezentowa mata, która spowoduje choroby grzybowe, wygniwanie i zamieranie roslin. Żwirek nie biały, nie taki akwariowy (brudzi się okrutnie, nie wymyjesz), lepszy jasno szary jak dół elewacji. Będzie współgrać kolorystycznie kolorystycznie.
Na taka ilość światła (zimą to juz tam słońca w ogóle nie będzie) możesz posadzić kilka, kilkanaście bukszpanowych kulek lub cisowych półkul. Pomiędzy posadzić carexy (zimozielone) np. Silver Sceptre, w plamie posadzić zurawki (na przyszłość kupujemy nie po 2, a min. 3-5). Pomiędzy Carexy posadzić cebulki wiosenne np. twoje ulubione tulipany w jednym, max. 2 kolorach, lub szafirki, duzo szafirków.
Frontowa rabata raczej powinna być zimozielona cały rok, tak by cieszyć oczy.
Do formalnego ogrodu w zasadzie pasuje większość roslin, ale sadzona nie dwójkami, nie pojedynczo, a w większych plamach.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malkul 17:52, 07 paź 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
melduję się na podglądanie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
iwka 19:03, 07 paź 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
hej, hej witam się i ja masz bardzo ładny domek i ogród musi być ładny
posłuchaj rad Toszki będę zaglądać
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies