Gdzie jesteś » Forum » Ogrody polskie » Ciekawe miejsca ("ogrodniczo") do zwiedzania

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciekawe miejsca ("ogrodniczo") do zwiedzania

Joku 21:35, 18 lis 2010


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Czy znacie jakieś ciekawe ogrody do zwiedzania (północna Polska, mieszkam w okolicach Trójmiasta, dystans do przejechania samochodem 100 - 150 km). Dobrze znam Hortulus w Dobrzycy między Koszalinem i Kołobrzegiem. Jest coś jeszcze? Co prawda na razie idzie ku zimie, ale wiosna i lato nadejdą. Pomarzyć i planować można...
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
alinak 19:17, 19 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ja mieszkam na południu polski i mogę polecić do zwiedzania ogród w Pisarzowicach kolo bielska -białej.zwiedzanie możliwe jest jednak tylko w czasie święta kwitnącej azali w ok,15-17 maj ,data zazwyczaj jest podana na str.intern.ogród jest wielki ,pięknie utrzymany i stary co jest jego największym atutem.jest co podziwiać -polecam
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Joku 20:39, 19 lis 2010


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Dziękuję za informację. Jest to na przeciwległym końcu Polski, ale można jakiś wypad urlopowy zaplanować. Chyba południe Polski jest bogatsze w ogrody do zwiedzania, szkoda że tak daleko.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
alinak 21:06, 19 lis 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
a o hortulusie słyszałam różne nieprzychylne opinie ale najlepiej samemu ocenić w końcu każdemu podoba się co innego
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Joku 21:22, 19 lis 2010


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
fakt, zdarzało się usłyszeć jakieś niezbyt miłe odzywki, zakazy (nie wiem czy o to chodzi). Ale rośliny robią wrażenie. No i ja głównie dla nich tam jeżdżę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
grama 14:03, 20 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Właśnie! Byłam w Hortulusie we wrześniu. Spodziewałam się Bóg wie czego,a rozczarowałam się bardzo. Żałowałam,że namówiłam przyjaciół na zboczenie z trasy i zwiedzanie czegoś,co nie było tego warte. Dla mnie miejsce przereklamowane i jakieś nieprzychylne ludziom.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
tyna 21:42, 20 lis 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Słyszałam dobre wiadomości o ogrodzie botanicznym SGGW, ale w okolicach Łodzi. Rogowo. Nie byłam, nie wiem jak to wygląda i czy warto....Ale podobno jedno z najlepszych miejsc w Polsce - arboretum i alpinarium, Zdjęcia z Rogowa całkiem, całkiem....Joku, dla Ciebie trochę bliżej niz na południu kraju...
____________________
pozdrawiam :)
Joku 23:26, 20 lis 2010


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
O Rogowie słyszałam. Z ciekawych miejsc na południu znam ogród botaniczny we Wrocławiu i arboretum w Wojsławicach. Lubię takie wypieszczone ogrody. Po drodze i nieco bliżej morza jest ogród botaniczny w Poznaniu. Wrażenie robią łanowo rosnące pod drzewami bodziszki oraz pojawiające się tu i ówdzie derenie (zdarzyło mi się je widzieć w porze kwitnienia). Ogrody Hortulus mnie się podobają. W tym roku np. pięknie zakomponowana rabata z roślin jednorocznych. Szkoda, że nie opanowałam sztuki wklejania zdjęć żeby zaprezentować.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Emilianoparm... 17:49, 21 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Hortulus jest przereklamowany, bije w nim komercją, dawniej kiedy zaczynali biznes było tam sympatycznie i poziom wysoki też był, teraz kiedy się dorobili żal mówić. Doskonale wiedzą że w rejonie są największą i najlepiej zaopatrzoną szkółką więc klienta maja w nosie, podenerwuje się ponarzeka ale i tak wróci i kupi....
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
grama 12:00, 22 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Polecam poznański ogród botaniczny.Pamiętam z dzieciństwa moje coniedzielne wyprawy do "botaniku", łażenie po skałkach w alpinarium i absurdalne marzenia,że kiedyś też sobie coś takiego zbuduję. No i proszę,mam.
Polecam też palmiarnię,obok której mieszałam i do której chodziłam się uczyć,bo były ławki i cudnie pachniało. Oba obiekty wypiękniały,rozrosły się i warto je zwiedzić.
Poza tym można wpaść jeszcze do arboretum w Kórniku pod Poznaniem. Piękne okazy,a jest i szkółka,więc można zrobić ogrodowe zakupy.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies