Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Jak zasłonić nieatrakcyjną ścianę?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zasłonić nieatrakcyjną ścianę?

biblo 11:50, 02 kwi 2018

Dołączył: 02 kwi 2018
Posty: 4
Już spieszę wyjaśnić:

pierwsze zdjęcie jest moje, dwa kolejne dołączone są do naszego projektu (to wcześniejsze realizacje naszej projektantki). Ostatnie jest faktycznie z internetu, ale ono tylko pokazuje liście grabu, tak więc chyba nie naruszam jakichś praw... a przynajmniej mam taką nadzieję

A co masz na myśli pisząc: Możesz tak zrobić, to bardzo dobra inspiracja.

Co sądzisz o moich obawach?
Gardenarium 08:40, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyjaśniam, pierwsze zdjęcie pozostawiam, inne usuwam, jako nie Twojego autorstwa (zgodnie z regulaminem).

Obaw nie dopatrzyłam się w Twoim poście.
Popieram takie rozwiązanie, ale nie z grabów, z grabami są wieczne problemy i pryskanie w kółko.
Wybierz każde inne dostępne drzewo które można kupić w takiej formie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
biblo 09:35, 03 kwi 2018

Dołączył: 02 kwi 2018
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)

Wybierz każde inne dostępne drzewo które można kupić w takiej formie.


A jakie drzewa w takiej formie są dostępne?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo istotna, bo po usunięciu zdjęcia nikt inny nie będzie wiedział o jaką formę chodzi... A ja w tej materii jestem zupełnym amatorem

Gardenarium 13:30, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Platany, ambrowce, klony polne. Takie widziałam, a nawet śliwy wiśniowe widziałam i jabłonie ozdobne.
Jeszcze buki widziałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgaS 08:53, 12 maj 2021

Dołączył: 12 maj 2021
Posty: 1
Szanowni Państwo, mam podobny kłopot z wysoką gołą ścianą sąsiada, w dodatku to trawnik przy szeregowcu, czyli nie dysponuję przestrzenią. Panowie od murali chcą 5tys zł za namalowanie krajobrazu. Może od Państwa poznam pomysły na ten koszmarek i może coś jeszcze co optycznie powiększy przestrzeń.
Serdecznie pozdrawiam
Agnieszka
Gardenarium 20:08, 13 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AgaS napisał(a)
Szanowni Państwo, mam podobny kłopot z wysoką gołą ścianą sąsiada, w dodatku to trawnik przy szeregowcu, czyli nie dysponuję przestrzenią. Panowie od murali chcą 5tys zł za namalowanie krajobrazu. Może od Państwa poznam pomysły na ten koszmarek i może coś jeszcze co optycznie powiększy przestrzeń.
Serdecznie pozdrawiam
Agnieszka


Sam mur otynkowany byłby całkiem niezłą jednorodną ścianą, to dodanie mu w innym kolorze brzydkich płotów i tej bramki w całkiem innym kolorze, robi już grupę 3 odmiennych elementów. Dodatkowo powieszone "pierdółki", a to doniczuszka, jakieś meble bez sensu postawione w trawie (może zrób tarasik chociaż?) - to wszystko narobiło niezłego chaosu.

Usuń płot, bramkę, na ścianę zrób lustro, obsadź pnączami. zrób wodę przed lustrem i będzie pięknie. Po bokach na wysokich pniach płaskie drzewa. Hortensje, trawy powiewające będą się odbijały w lustrze



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasia_24 14:09, 25 lip 2021

Dołączył: 10 sie 2020
Posty: 15


Witam. Chciałam prosić Państwa o pomoc. Mam do zasłonięcia ścianę blaszanego garażu, który niestety na razie musi tam stać. Docelowo powstanie w tym miejscu niewielki budynek gospodarczy, ale obawiam się, że szybko to nie nastąpi. Jest to miejsce słoneczne od rana do późnego popołudnia. Ziemia w całości będzie wymieniona. Z prawej strony wzdłuż całego ogrodzenia posadzone są świerki serbskie, jako tło dla innych roślin. Ta powstająca rabata będzie miała 350 cm szerokości, długość do ustalenia. Czy kontynuować nasadzenia świerkiem serbskim, czy posadzić coś innego jako tło? Pozdrawiam serdecznie.
Gardenarium 07:50, 26 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogą być kolumnowe drzewa - buki (zielone, bordowe albo żółte) albo graby Fastigiata.
Nie muszą być świerki, będzie za nudno. Dałabym inny kolor tutaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasia_24 10:44, 26 lip 2021

Dołączył: 10 sie 2020
Posty: 15
Dziękuję Danusiu za szybką odpowiedź. Podobają mi się graby fastigiata. Buki kolumnowe mam po przeciwnej stronie. W jakiej odległości od ściany garażu i od siebie sadzić graby? Jakie rośliny później sadzić przed grabami?
Milacela 11:15, 25 lip 2022

Dołączył: 24 lip 2022
Posty: 3
Dzień dobry,
pozwolę sobie odświeżyć wątek. Niestety mamy podobny problem, tylko dużych gabarytów.

Ogromna ściana domu sąsiada to jedyne co rzuca się w oczy w naszym ogrodzie. Nie wiemy jak ugryźć temat… bluszcz odpada, ponieważ ściana jest słabo zabezpieczona, tynki słabej jakości.
Myśleliśmy o drzewach iglastych (świerk pospolity, serbski) lub cyprysik lawsona kolumnowy lub jałowiec, lecz nie wiemy jak ma się do tego prawo ( odległość zasadzeń od domu/granicy). Chcemy posadzić coś zimozielonego, tak aby z czasem choć w połowie zasłoniło ścianę.

Nie ukrywam, że bardzo liczę na pomoc Pani Danusi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies