Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Jak zasłonić nieatrakcyjną ścianę?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zasłonić nieatrakcyjną ścianę?

Viburnum 12:04, 03 wrz 2015

Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 6
Witajcie,

mój nowy ogród graniczy z domem sąsiada i bardzo nieatrakcyjnym wysokim bokiem domu, który wchodzi w granicę działki. Szukam pomysłu jak taką ścianę zasłonić? Oczywiście mogę posadzić szpaler tui - ale to chyba zbyt proste i mało ambitne

____________________
frezja 15:22, 03 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
może krata i na niej róże pnące?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Gardenarium 15:42, 03 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wątek założyłaś w dziale Regulamin przeniosłam do działu architektura ogrodowa.

Ale żeby coś doradzić to chyba raczej trzeba widzieć zdjęcie tego miejsca, jak można doskonale doradzić, skoro nawet nie załączyłaś jak to wygląda. Ja nie jestem w stanie doradzić jeśli nie widzę, bo lubię podpowiedzieć najlepsze wyjście a nie gdybać .podsuwac pomysły, które np., odrzucisz.

Wklej zdjęcie a obiecuję że wrysuję tam coś co uważam że powinno być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viburnum 20:15, 07 wrz 2015

Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 6
Witaj Danusiu,

bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź. Oczywiście ze tak, już dołączam zdjęcia tej okropnej ściany. Pierwsze zdjęcie to widok ściany wprost, potem jej lewy kraniec i prawy - koszmarek i duże wyzwanie. Podpowiem że dom w tej samej miejscowości co Twój )


Poczatkowo myślałam że puszczę tam bluszcz na kratce, ale usłyszałam że takie rozwiązanie na ścianie sąsiada może być ryzykowne, bo spowoduje zawilgocenie jego domu, nie wiem czy tak jest, czy to potwierdzasz?
Więc pomyślałam żeby podnieść trochę grunt i na lekkim wzniesieniu posadzić tuje wzdłuż tej ściany, ale tak jak pisałam to chyba mało ambitne rozwiązanie
Chciałabym żeby rośliny były zimozielone aby ścianę osłaniały cały rok.

z pozdrowieniami
Kalina ( spotkałyśmy się u Kasi )
____________________
Iwcia 16:10, 08 wrz 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Dlaczego piszesz,że mało ambitne? Potraktuj je jako tło i przed nimi wyżyj się artystycznie
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 07:53, 09 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W oddaleniu od ściany posadź świerki serbskie, najlepiej takie czterometrowe i będzie zasłonięcie na zawsze bez opadania liści na zimę.

Te bździnki co już rosną, są za małe i za blisko muru.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:55, 09 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Albo metr do muru, albo dalej jak ta biała końcówka. I święty spokój z murem.

Bluszcz nie zawilgoca budynku a wręcz go osusza, ponieważ korzenie wypijają wilgoć z muru, a liści działają jak dachówki chroniące go przed deszczem, wiem coś o tym, bo mam bluszcz na domu.
Gdy tynki są właściwie zrobione bluszcz nie szkodzi.Gdy są wadliwe to wina tynków, nie bluszczu.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viburnum 19:31, 09 wrz 2015

Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 6
Danusiu,

bardzo dziękuję za podpowiedź ze świerkami serbskimi
To ciekawe też co piszesz o bluszczu - zmienia to moje dotychczasowe przekonania.

Roślinki bzdzinki pod ścianą posadzone były przez poprzedniego właściciela poseji, na pewno je przesadzę w inne miejsce.

dziękuję i pozdrawiam



____________________
Viburnum 19:33, 09 wrz 2015

Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 6
Iwcia,

masz rację, zbyt szablonowo potraktowałam tuje, przejrzałam kilka zdjęć i kompozycji, są świetnym tłem. Dziękuję za inspiracje.
To mam teraz w czym wybierać
____________________
Margerytka40 13:01, 01 sie 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kochani ,muszę zasłonić brzydką komórkę .Zdecydowałam się na bluszcz ale nie wiem jaki .Dobrze by było gdyby był zimozielony choć uwielbiam jak b .przebarwia się jesienią.Ale jedno z drugim chyba nie da się połączyć .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies