Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - trudne początki - Paula

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - trudne początki - Paula

Iggia 21:37, 10 wrz 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Paula, a może między kostrzewy podosadzać konwalijnika? On jest czarny - fajny kontrast by zrobił
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Dominika11 21:49, 10 wrz 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
albo brązowe są trochę wyższe
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
paula23 22:07, 10 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Kostrzewe wsadziłam gdzieś hm... z miesiąc półtora temu. Myślałam o konwalniku ale nie mogę go nigdzie w szkółce dostać a przez neta się trochę obawiam po bardzo nie udanym zakupie hortensji ... O brązowych też myśle po niedzieli mam dostać turzyce carex brązowe to dostawie i zobaczymy co z tego wyjdzie
____________________
Paula Moje trudne początki
L00zak 22:07, 10 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Witam Paula !
Bardzo fajna historia dużo już za Wami.
Dla mnie przy tej rabacie masz za rzadko te trawy, no i coś jak smerfetki piszą, może warto rozważyć, dosadzić rośliny
Sam pierwszą rabatę posadziłem rzadko i już po kilku miesiącach mam wrażenie, że czegoś brakuje
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
monteverde 22:25, 10 wrz 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Paula początki nigdy nie są łatwe, ale dobrze sobie dajecie radę spodobała mi się kaskada przy sadzawce? powolutku sobie wszystko ułożysz i obsadzisz, a inspiracji Ci u nas nie zabraknie powodzenia życzę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paula23 12:07, 11 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Pogoda ładna idę dziś powalczyć z miejscem pod rabatę świerkowa bo w przyszłym tygodniu mają być roślinki a pracy tam sporo, pas długości 15m... A mój szanowny małżonek chyba mi ostatnio zepsuł glebogryzarkę a szpadlem to się chyba wykończę...



A co do trawek liczyłam że kiedyś utworzą mi takie poduszeczki i sadziłam je gdzieś co około 30cm, myślicie że za dużo? co ile powinnam sadzić żeby otrzymać taki efekt:

[zdjęcie zmoderowane]
____________________
Paula Moje trudne początki
frezja 12:44, 11 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
paula23 napisał(a)
Mam problem z fragmentem z trawami po wysypaniu żwirem normalnie mi "zginęły" na rabacie co prawda przycięłam im końce ale nie wiele może z 2cm zobaczcie.

Przed (wybaczcie słabą jakoś ale zdj robione wieczorem)




to są kępy..nie takie maleństwa jak u mnie..jak odległośc 30 cm to chyba nie za dużo
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Iggia 12:46, 11 wrz 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Z tego co czytałam to kostrzewy osiągają ok 30cm szerokości, wiec myślę po prostu, że trzeba będzie poczekać aż się rozrosną One dosyć szybko rosną
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
frezja 12:48, 11 wrz 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
paula23 napisał(a)
Pogoda ładna idę dziś powalczyć z miejscem pod rabatę świerkowa bo w przyszłym tygodniu mają być roślinki a pracy tam sporo, pas długości 15m... A mój szanowny małżonek chyba mi ostatnio zepsuł glebogryzarkę a szpadlem to się chyba wykończę...





masz co robić..oj masz;czym je podsadzisz aby rozjaśnić??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
paula23 12:54, 11 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Płaciłam za kostrzewę po 3zł więc jak za te pieniądze to mnie bardzo zadowoliły takie kępki w sumie to żałuje że je podcięłam chyba im dam czas i w przyszłym roku zobaczę co z tego wyjdzie jak dostane w przyszłym tygodniu carexy poustawiam między nimi i zobaczę jak im będzie
____________________
Paula Moje trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies