Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Milka 11:35, 04 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aniu tylko pamiętaj o fotach; będzie dokument, cha, cha
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anika 11:52, 04 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Nawet sobie nie wyobrażasz jak żałuję, że nie mogę zamieścić aktualnych fotek mojego ogrodu. Marzę aby go dokładnie zmierzyć pod ten projekcik wykonany przez Gosię. Pewnie, że będę uwieczniać każde wkopanie się w ziemię szpadelkiem Ojjj aby do wiosny
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Milka 12:02, 04 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Oj wyobrażam sobie, każdy z nas chce pokazać swoje okazy. Aniu już niedługo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anika 12:15, 04 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Ach, oglądam te ogrody i oglądam. Tak macie pięknie, aż się rozmarzyłam jak to u mnie będzie za jakiś czas
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Gardenarium 12:23, 04 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Odnośnie przycinania brzegów trawnika przy drzewach, rosnących w nim.

Wyobraźcie sobie zaniedbany trawnik ze sterczącymi "brodami" z trawy, bo ręczne docinanie zajmuje trochę czasu, a można w prosty sposób przy pomocy noża do cięcia wyprowadzić tak:



Nie na darmo jeżdżę do Anglii, a cięcie trawnika uskuteczniałam już w latach 90-tych, tylko też nie miałam wtedy narzędzia do tego. Teraz jest to o wiele szybsze i przyjemniejsze.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 12:26, 04 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wspaniałe! Do tej pory wszystkie miejsca miałam w okrąg, może zmienię na kwadraty, chyba będzie łatwiej i do linii prostych też pasuje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anika 12:34, 04 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Wspaniale to wygląda. Ogród staje się taki estetyczny i zadbany. Oj dużo pracy nas czeka- a jakie nakłady pieniężne. Myślę, że ja w jednym sezonie się nie zmieszczę. Za bardzo mam zaśmieconą działkę. Ale na 100% powstaną rabaty zgodne z projektem i część nasadzeń ( i oczywiście kanciki ) Ciekawa jestem, czy u mnie ta zaperzona darń będzie tak łatwo odchodzić - raczej nie!
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Gardenarium 16:58, 04 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Perz nie znosi częstego koszenia a więc często koś. Przycinanie będzie trochę trudniejsze, ale da się wykonać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anika 17:04, 04 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Danusiu, kancik chyba da się przyciąć ale darń nie zejdzie potem tak łatwo - będę musiała usunąć perz widłami. Jednak przed kancikowaniem potraktuje trawnik Bofiksem dosieję trawę wzmocnie ją nawozami i skoszę.
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Gardenarium 19:59, 04 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Darń wzdłuż docina się zwykłym szpadlem, podcinając. Gdzieś mam jakieś zdjęcia to poszukam.

To z przeróbki starego ogrodu, linię tnie się szpadelkiem - nożem do brzegów trawnika, a potem podcina zwykłym ostrym szpadlem wzdłuż tej linii.


zdj. Agnieszka Ruszczak
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies