Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

anika 20:22, 05 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Jak patrzę na te kanciki to aż chcę drapnąć szpadelek i jechać na działkę i jeszcze te płyty kamienne w trawniku. Moje marzenie
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Borbetka 20:40, 05 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Czyli podsypać korą, teraz już wiem.
Płyty kamienne wyglądają fantastycznie. Ja położyłam tzw. "rybią łuskę", ale gdybym min. raz w sezonie nie przycinała kantów, to trawa zarosłaby je kompletnie.
No i mamy wówczas kilometry do przycinania. Ale wszystko jest warte tego efektu.

Borówcowy raj
____________________
borówcowy wizytowka
kwiatholandii 17:21, 06 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Witam,
Chciałabym się przywitać. Mnie również bardzo podoba się takie ostre wykończenie trawnika. Jestem na początku urządzania ogrodu (przeprowadziłam się 4 mies temu) i zastanawiam się jak zasiać trawę w miejscu, gdzie będzie ostry kant? Czy powinnam posiać trawę w większej ilości na brzegach żeby potem była gęsta w tym miejscu, oraz czy dobrym sposobem jest stosowanie włókniny pod korę, czy mogę jej nie kłaść? Obawiam się silnego wzrostu chwastów, tym bardziej, że mieszkam w miejscu gdzie wokół są pola i że będą mi się siały chwasty i nie dam rady w pieleniu. Działaka ma 2 tys metrów,więc będzie co robić.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Borbetka 17:45, 06 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witam Cię, KwiecieHolandii. Siejesz wszędzie tak samo, a potem przycinasz tym specjalnym szpadelkiem do linii. Trawa nigdy tak równo Ci nie wzejdzie. Ja też mam trochę ponad 2000 metrów i w niektóre miejsca kładłam włókninę, ba nawet raz położyłam stary dywan (już go tam nie ma - rozłożył się). Nie sposób było opielić ten areał, więc posiłkowałam się włókniną. Tutaj Danusia pisze, żeby nie kłaść, bo rośliny nie mają tlenu, ale wyczytałam, żeby nie kłaść maty. Czy mata a włóknina to jest to samo? Ja widziałam takie czarne maty w szkółkach, one się trochę świecą i wyglądają na to, że nie przepuszczają powietrza. Ja kładłam taką cienką, czarną i w niektórych miejscach już jej nie ma, więc sama nie wiem.
____________________
borówcowy wizytowka
Sebek 18:52, 06 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
kwiatholandii napisał(a)
Witam,
Chciałabym się przywitać. Mnie również bardzo podoba się takie ostre wykończenie trawnika. Jestem na początku urządzania ogrodu (przeprowadziłam się 4 mies temu) i zastanawiam się jak zasiać trawę w miejscu, gdzie będzie ostry kant? Czy powinnam posiać trawę w większej ilości na brzegach żeby potem była gęsta w tym miejscu, oraz czy dobrym sposobem jest stosowanie włókniny pod korę, czy mogę jej nie kłaść? Obawiam się silnego wzrostu chwastów, tym bardziej, że mieszkam w miejscu gdzie wokół są pola i że będą mi się siały chwasty i nie dam rady w pieleniu. Działaka ma 2 tys metrów,więc będzie co robić.


Witaj

Na krawędziach zawsze sieje się trawnik gęściej.

Co do włókniny - większość z nas to przeciwnicy. Ja nie jestem za tym, aby ją stosować - miałem ją, ale ciągle wywiewało mi korę, nie mogłem nic dosadzić - teraz nie mam tego problemu.
Na takich wielkich powierzchniach jednak jest jeden plus - możesz położyć matę na chwastach, po jakimś czasie chwasty się rozłożą i możesz w takim miejscu spokojnie sadzić o chwasty się nie bojąc, że Ci wszystko wygłuszą.
Zobacz na ten wątek - i sama zdecyduj.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:25, 06 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kwiatholandii napisał(a)
Witam,
Chciałabym się przywitać. Mnie również bardzo podoba się takie ostre wykończenie trawnika. Jestem na początku urządzania ogrodu (przeprowadziłam się 4 mies temu) i zastanawiam się jak zasiać trawę w miejscu, gdzie będzie ostry kant? Czy powinnam posiać trawę w większej ilości na brzegach żeby potem była gęsta w tym miejscu, oraz czy dobrym sposobem jest stosowanie włókniny pod korę, czy mogę jej nie kłaść? Obawiam się silnego wzrostu chwastów, tym bardziej, że mieszkam w miejscu gdzie wokół są pola i że będą mi się siały chwasty i nie dam rady w pieleniu. Działaka ma 2 tys metrów,więc będzie co robić.


Kwiatku Holandii, siejesz dalej niż będzie docelowo, potem docinasz i wyciągasz i wtedy jest ładnie i równo. Zawsze deszcz coś wypłucze i spłynie. Po to jest docinanie, żeby było równo, ale jak trawa się zagęści i będzie co najmniej dwa koszenia.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/60-oprzyrzadowanie-do-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:29, 15 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Znalazłam inny przykład dociętych brzegów trawnika





Sterczące włoski docina się takimi nożyczkami









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:30, 15 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Albo takimi. Potem trzeba zamieść wzdłuż krawężnika i jest pięknie






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anika 21:33, 15 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Wygląda to bajecznie ale i trawa prześliczna - kancik i taki trawnik dają efekt na 6 z +. Zobaczymy jak to będzie na moim nierównym i zaperzonym trawniku
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Sebek 21:34, 15 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ogólnie jest pięknie - nawet bez kantów
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies