Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Gardenarium 07:41, 27 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszelkie nożyczki do trawy, aby miały opcję pionową. Najwygodniejsze są takie z długimi rękojeściami, w Anglii są w każdym centtrum ogr. U nas jakoś kiepsko jeśli chodzi o narzędzia do kantów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
samsabat 14:22, 10 kwi 2020


Dołączył: 25 kwi 2018
Posty: 33
Witajcie,
Mam taki problem ze swoim trawnikiem przy betonowych obrzeżach. Z jednej strony jest cały czas słońce. betonowe obrzeże nagrzewa się i powoduje wysychanie trawnika. Jest to przy opasce na około domu. Ziemi jest n 8-9cm. Obecnie przyciąłem i mam nadzieję że to zatrzyma proces :/ Tak jest od 3 lat, co roku robię dosiewkę, jest ładnie do pierwszych ciepłych dni. w tamtym roku wyciąłem kawałek wymieszałem ziemię z hydrożelem i na wiele to nie pomogło.

Teraz wygląda tak.



28marca wyglądało tak


W planach jest niski płotek( na tej rabacie z lawendą) i jakieś drzewo liściaste (głóg pośredni Paul Scarlet) które wprowadzi trochę cienia.
____________________
historia ogrodu w zdjęciach https://photos.app.goo.gl/ISQN5pvjkJSL50ss2
Ponury_Grzyb 11:43, 24 wrz 2020

Dołączył: 23 lut 2020
Posty: 9
Cześć,

Dzięki Wam stworzyłem pierwszą rabatę w życiu. Może nie jest idealna, ale nas już cieszy. Jedyny problem jaki mam to zupełnie nie wiem jak podejść do koszenia takich kantów. Niestety kiedy jednym kołem jadę po trawniku, a drugim po korze to wciąga mi korę. Jak sobie radzicie z tym problemem? Coś zrobiłem nie tak? Za głęboko wykorytowałem pod korę?


Gardenarium 19:21, 24 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, dobrze zrobiłeś, kosisz zgodnie w ruchem wskazówek zegara aby noże kosiarki obracały się w stronę trawnika (w prawo). Jednym kołęm jedziesz po korze blisko brzegu trawnika a drugim po trawniku. Będzie nieco wciągało korę, po prostu potem ją trzeba przerusztować w stronę trawnika. Co jakiś czas korę dosypać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ponury_Grzyb 09:42, 29 wrz 2020

Dołączył: 23 lut 2020
Posty: 9
Dziękuję Danusiu Przetestuje sposób podany przez Ciebie.
Gardenarium 11:27, 29 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz za dużo tych fal i musisz dlatego głębiej wjeżdżać w korę, moim zdaniem należy to uprościć, bo za dużo tego dobrego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies