Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W oflisowym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

W oflisowym ogrodzie

kamila66 10:23, 03 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Rozumiem Cię.
Ja na swoich ośmiuset metrach mogę się bawić w co kilkuletnią zmianę dekoracji. Przy Twojej 0,5 ha musicie mieć sprawdzone rozwiązania
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
sylwia_slomc... 10:45, 03 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
kamila66 napisał(a)
Następny w kolejce był jałowiec chiński, który pięknie wyglądał jak był mały. Im starszy to był brzydszy



przeniesiony tutaj i trochę zredukowany




Fajnie wyszedł , ja bym jeszcze przycięła ciut z długości igiełki , żeby się podusie zagęszczały, ale już chyba wiosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kamila66 10:58, 03 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Tak tak muszę to zrobić, teraz było już za późno.

Miałam mieszane uczucia co do takich form w moim ogrodzie.
Zrobiłam jeszcze jednego z jałowca variegata



przesadzony pod okno domu
nie mam aktualnej fotki
od wiosny zacznę je formować

Jak byłam kilka dni temu w ogrodniczym niwaki z jałowca z 5 chmurkami dziko rosnącymi kosztowały 295 zł ta cena mnie lekko zszokowała
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
AnnaCh 11:20, 03 lis 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
kamila66 napisał(a)
Rozumiem Cię.
Ja na swoich ośmiuset metrach mogę się bawić w co kilkuletnią zmianę dekoracji. Przy Twojej 0,5 ha musicie mieć sprawdzone rozwiązania
No to jeszcze coś wspólnego mamy Też mam 800 metrów, dokładnie 848 Ale i tak nie lubię robić czegoś co później trzeba robić od nowa i poprawiać. Choć nie unikam takich sytuacji i robota ciągle jest
____________________
Ania - Malutki pod lasem
kamila66 11:44, 03 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
AnnaCh napisał(a)
No to jeszcze coś wspólnego mamy Też mam 800 metrów, dokładnie 848 Ale i tak nie lubię robić czegoś co później trzeba robić od nowa i poprawiać. Choć nie unikam takich sytuacji i robota ciągle jest


ja tak dokładnie to 846
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Magdalenka 12:00, 03 lis 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266


Pięknie wyszło, ja mam do przycięcia jedną tuję, tylko nie wiem kiedy to zrobić, wiosną?
Kiedy Ty cięłaś swoje drzewko? I jak długo je formujesz? (który rok).
____________________
Magda Na Francuskiej
sylwia_slomc... 12:01, 03 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
kamila66 napisał(a)
Tak tak muszę to zrobić, teraz było już za późno.

Miałam mieszane uczucia co do takich form w moim ogrodzie.
Zrobiłam jeszcze jednego z jałowca variegata



przesadzony pod okno domu
nie mam aktualnej fotki
od wiosny zacznę je formować

Jak byłam kilka dni temu w ogrodniczym niwaki z jałowca z 5 chmurkami dziko rosnącymi kosztowały 295 zł ta cena mnie lekko zszokowała


Prawda jest taka , że robiąc topiary, niwaki i bonsai z własnych roślin bardzo podnosimy ich wartość. a Gdzieś w przepisach czytałam , że ogród na działce podnosi jej wartość o 20%, a jeszcze Kondzio uświadomił mi , że wartość roślin w naszych ogrodach rośnie z każdym rokiem, bo rośliny rosną, a czym są większe tym są droższe ......to tak tylko na marginesie bo wiadomo , że dla nas są bezcenne i nikt nam nie wróci za ilość czasu spędzoną na pracy w ogrodzie......a to przyjemnosc nie do przecenienia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kamila66 12:04, 03 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Jeszcze myślę aby ogolić nogi temu panu. Tego roku bardzo spękały mu czubki


Chciałabym uzyskać kiedyś taką formę jak w jednym ogrodzie Danusi. Rośnie taki piękny okaz podsadzony, żółtymi żurawkami i czarną trawką
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
iwka 12:06, 03 lis 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
sylwia_slomczewska napisał(a)


Prawda jest taka , że robiąc topiary, niwaki i bonsai z własnych roślin bardzo podnosimy ich wartość. a Gdzieś w przepisach czytałam , że ogród na działce podnosi jej wartość o 20%, a jeszcze Kondzio uświadomił mi , że wartość roślin w naszych ogrodach rośnie z każdym rokiem, bo rośliny rosną, a czym są większe tym są droższe ......to tak tylko na marginesie bo wiadomo , że dla nas są bezcenne i nikt nam nie wróci za ilość czasu spędzoną na pracy w ogrodzie......a to przyjemnosc nie do przecenienia


wszystko prawda, bo rośliny są cenne dla nas, ale jak by przyszło do sprzedaży działki to wątpię, że ktoś by patrzył na drzewka i krzaczki chociaż może... jakby się trafił szalony ogrodnik
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
kamila66 12:10, 03 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Magdalenka napisał(a)


Pięknie wyszło, ja mam do przycięcia jedną tuję, tylko nie wiem kiedy to zrobić, wiosną?
Kiedy Ty cięłaś swoje drzewko? I jak długo je formujesz? (który rok).


Wszystko cięłam w tym roku w czerwcu pierwszego, w lipcu następny i w październiku tego variegata
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies