Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gożdzikowa - wiejski ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Gożdzikowa - wiejski ogród

gobasia 12:51, 24 lis 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
hanka_andrus napisał(a)
Piękny ogród! Mam kompleksy...

Haniu nie kokietuj.

____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hanka_andrus 13:38, 24 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Basiu, ale mi pięknie się wpisałaś, dziękuję, I oświadczam, że ja nie kokietka. Ogród mam od 35 lat, ale były różne fazy. Przeważnie sadowniczo warzywne. Teraz ogród pod moją wyłączną władzą, z drzew została grusza do wycięcia i pigwa/tej nie zetnę/. 2 młode brzoskwinie chyba pójdą precz, bo po mrozowe rany mają i grzyb się wdaje, Zostają byliny, a te nabierają blasku dopiero w maju.
Staram się porządkować, ale mi to marnie idzie. Nie jestem zadowolona i tyle.

Nagarnęłam do siebie różności od przyjaciół, ale już sensownie to poukładać za bardzo nie umiem. Stąd jak widzę jakieś piękne kompozycje u innych , to mnie coś w dołku ściska.

Jak umiem, tak nadrabiam bezkwiatowe życie przed Ogrodowiskiem.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
gobasia 14:33, 24 lis 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wiesz Haniu tak się zwykle w życiu plecie (przytoczę cytat).
"radość z cierpieniem i nieszczęściem
czas urodzaju-lata głodu
lata upału-lata chłodu"

ja też zmagam się już ponad 30lat mimo ,że kocham kwiaty niesamowicie to rozsądek zwyciężał.Sadziłam całe hektary wszystkiego co nadawało się do jedzenia .Trzeba było wykarmić swoją gromadkę ,przecież doskonale wiesz jakie były lata 80-te.Teraz będę poświęcała się swoim pasjom,na naukę podobno nigdy nie jest się za młodym ani za starym ;D






____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hanka_andrus 15:44, 24 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No to witaj w klubie "naukowców " po przejściach!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
gobasia 10:21, 25 lis 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Moje krzewuszki
nie wiem co jest nie tak,że nie kwitną powtórnie.Moze ktos podpowie



____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hanka_andrus 10:31, 25 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Krzewuszki? Może mają za dobrze? Moje kwitły aż do września. A rosną w piachu.
Gdybam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Anda 10:47, 25 lis 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
gobasia napisał(a)
Moje krzewuszki
nie wiem co jest nie tak,że nie kwitną powtórnie.Moze ktos podpowie





Ladnie kwitna. Myslalam, ze nie kwitly w ogole, a one nie kwitly powtornie Moze jeszcze za mlode? Jesli przycinasz je po kwitnieniu, tak porzadnie w stylu "gorace nozyce - zimne serce" to wszystko robisz dobrze. Niektore odmiany kwitna powtornie lepiej, niektore gorzej. Jesli natomiast przycinasz wszystkie galazki bardzo nisko i nie zostawisz zadnej dwuletniej, to wtedy nie powtorzy, bo one powtarzaja na tych starych galazkach, dwuletnich, a nie tegorocznych. Mam nadzieje, ze rozumiesz, co tu wypisuje

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gobasia 10:49, 25 lis 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Tak myślisz? Być może, podłoże mają dobre a na dodatek podsypałam pomiotem gołębim. A jak dużo tniesz? To zdjęcie z połowy lipca i na tym koniec ani jednego kwiatka /to jest ta środkowa najstarsza chyba ze 3lata/

____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
gobasia 10:55, 25 lis 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Anda napisał(a)


Ladnie kwitna. Myslalam, ze nie kwitly w ogole, a one nie kwitly powtornie Moze jeszcze za mlode? Jesli przycinasz je po kwitnieniu, tak porzadnie w stylu "gorace nozyce - zimne serce" to wszystko robisz dobrze. Niektore odmiany kwitna powtornie lepiej, niektore gorzej. Jesli natomiast przycinasz wszystkie galazki bardzo nisko i nie zostawisz zadnej dwuletniej, to wtedy nie powtorzy, bo one powtarzaja na tych starych galazkach, dwuletnich, a nie tegorocznych. Mam nadzieje, ze rozumiesz, co tu wypisuje

[/quot/]
Ja bardzo mało przycinałam tylko te krotkie bozcne gałązki jak przekwitły i czubki
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Anda 11:01, 25 lis 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Moje nawożę tylko wiosna. W tym roku były podlewane jeszcze dwa razy gnojówką z pokrzywy. Zostaw w tym roku jeden lub dwa pędy nie przycięte albo mało przycięte i zobacz, czy wtedy powtórzą. Moje przycinam mocno, bo chce by się zagęściły. Tak dwie trzecie tnę. Jedna mi trochę łysawa się zrobiła i tą przycięłam do ok. 20 cm nad ziemią. Sam pieniek prawie został. Teraz już ładna i gęsta ma wysokość ok. 80 cm. Ta powtórzyła chyba tylko trzema kwiatkami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies