Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gożdzikowa - wiejski ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Gożdzikowa - wiejski ogród

gobasia 11:09, 25 lis 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Anda napisał(a)
Moje nawożę tylko wiosna. W tym roku były podlewane jeszcze dwa razy gnojówką z pokrzywy. Zostaw w tym roku jeden lub dwa pędy nie przycięte albo mało przycięte i zobacz, czy wtedy powtórzą. Moje przycinam mocno, bo chce by się zagęściły. Tak dwie trzecie tnę. Jedna mi trochę łysawa się zrobiła i tą przycięłam do ok. 20 cm nad ziemią. Sam pieniek prawie został. Teraz już ładna i gęsta ma wysokość ok. 80 cm. Ta powtórzyła chyba tylko trzema kwiatkami

Będę praktykowała ,mam 3 krzaczki każdy inaczej
praktyka czyni mistrza .
ps: a jaki nawóz stosujesz wiosną?
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Anda 11:18, 25 lis 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
gobasia napisał(a)

Będę praktykowała ,mam 3 krzaczki każdy inaczej
praktyka czyni mistrza .
ps: a jaki nawóz stosujesz wiosną?


Organiczny firmy Compo, ale w przyszłym sezonie przechodzę na nawóz firmy Oscorna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 12:44, 25 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
gobasia napisał(a)

Mleczko od Mućki to i owszem ale serki i śmietanka to już ze sklepu .
A ogrodniczką to ja nawet półgębkiem nie jestem,chociaż bardzo kocham kwiaty.
Wiesz ze mną to tak jak z katolikami,"wierzący a nie praktykujący"


My jak dorwiemy smietankę od mućki to zawsze słoik , albo mikser i robimy masełkoz serkiem jest więcej zachodu....przywożę gotowy od wujka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gobasia 13:03, 25 lis 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
sylwia_slomczewska napisał(a)


My jak dorwiemy smietankę od mućki to zawsze słoik , albo mikser i robimy masełkoz serkiem jest więcej zachodu....przywożę gotowy od wujka




ByŁ taki czas ,że musiałam przerabiac wszystkie mleko ,które wydoiliśmy [sprzedawałam na targu]tak przez pół roku.Teraz to mleko z doju idzie prosto rurami do schładzalników ,i żeby zebrać śmietanki to musiałabym odlewać w inne naczynie.Teraz gdy pracujemy tylko we dwoje z mężem to nie mam za bardzo czasu.Teraz to mogłabym się kąpać w mleku a nawet popływać.



____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
AsiaK_Z 14:47, 25 lis 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Basiu, Ty jak Kleopatra
Ja powiem szczerze nigdy nie byłam na tyle odważna, żeby tak prosto od mućki. Prawdą jest, że na takiej wsi "z krowami" byłam ostatnio... dawno temu. Miałam całe 7,5 roku ups Ciepłe mleko "z wymionka" nie robiło na mnie wrażenia. Teraz w sumie też nie wiem czy dałabym się namówić. Taki mieszczuch ze mnie
Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
gobasia 16:06, 25 lis 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
A ja całe życie na wsi a przyznam się ,że zwierzęta /powiem tak/toleruję.

a mam nie tylko krowy ,mam konia, mam kury ,psy ,koty,gołębie ijakoś razem żyjemy Zwierzęta to domena mojego męża.
Ja lubię rośliny do tego stopnia ,że nie ścinam kwiatów do wazonu .
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hanka_andrus 16:36, 25 lis 2015


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jakbym miała kwiaty za oknem, to po co do wazonu ścinać? Ja od wizyty do wizyty je widuję, nieraz i z tygodniowa przerwą. A na wsi mogłabym mieszkać.
Tylko teraz już za wygodna jestem: winda, chodnik zamieciony, śmietnik w zasięgu. O sklepach i innych cywilizacyjnych udogodnieniach nie mówię.
Na starość takie rozwiązanie dobre.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Karol99 17:10, 25 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
gobasia napisał(a)
może hortensje żeby nie było że mam tylko róże


Piękne hortensje
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
gobasia 18:45, 25 lis 2015


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Witam Cię Karolu .
Miło, że wpadłeś.Zapraszam częściej.
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
MUZA 20:29, 25 lis 2015


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 604
Gobasia dziękuje za odwiedziny w moim wątku.Masz piekny ogród a hortensje cudowne
____________________
Agnieszka - Ogród MUZY
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies