Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam ! » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Zana 15:47, 09 sty 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Haniu, jak wykorzystujesz te rozdrobnione gałęzie?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 16:31, 09 sty 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Przyszłam, popatrzyłam co u Ciebie słychać i cóż, powiem że te chaszcze, o których wspominasz, to bardzo ładne są . Chociaż jak zobaczyłam te fotki z maja, zieloniutkie, soczyste to aż przysiadłam .
U mnie wszystko przysypane śniegiem. Tych cebulek to już chyba nie posadzę...
Pozdrawiam ciepło.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
popcorn 16:34, 09 sty 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam po raz pierwszy,
ależ masz ładnie

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Gruszka_na_w... 17:00, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Balea napisał(a)
Witam,

mam pytanie. Przejzalam niemal twoj caly watek, i zauwazylam, ze masz Wisnie Royal Burgudy.
Ja tez ja na wiosne sadzialam i nie jestem za bardzo z niej zadowolona, bo od czerwca do konca pazdziernika ma bardzo ciemne, az czarne liscie a mi bardzo na bordowych zalezalo :-/

Zastanawiam sie teraz, czy nie wymienic Royal Burgundy na Nigre, bo z tego co widze, to Nigra ma o wiele jasniejsze liscie.

I czy mozesz to potwierdzic? Lub moze moj royal burgundy jest jakis chory?

pozdrawiam
Balea


Masz na myśli pewnie śliwy wiśniowe. Royal Burgundy u mnie nie ma.
W początkach ogrodowania posadziłam dwie nieszczepione śliwy wiśniowe Woody.



Potem dokupiłam dwie szczepione Pissardi.


Obie maja liście raczej brązowobordowe, w słońcu jaśniejsze, w cieniu ciemniejące.

Wszystkie te bordowolistne śliwy mają raczej zbliżony odcień liści. On się trochę zmienia w trakcie sezonu.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:01, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zana napisał(a)
Haniu, jak wykorzystujesz te rozdrobnione gałęzie?


Ściółkuję rabaty w mniej eksponowanych miejscach. Sporo ich użyłam na przedpłociu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:03, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
popcorn napisał(a)
Zaglądam po raz pierwszy,
ależ masz ładnie

pozdrawiam!


Mam nadzieję, że nie ostatni.
Wciąż kibicuje Twoim zmaganiom budowlanym i jestem u Ciebie na bieżąco.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 17:13, 09 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Powoli mobilizuje się do cięcia. W ubiegłym sezonie było tyle.


Też nas to czeka, a jeszcze nawet ciąć nie zaczęłam
U mnie tego zajęcia o wiele więcej, ale to chłopaki tym mieleniem się zajmują, ja tnęW tym sezonie z racji tego, że jeszcze nagrania przed marcem mam mieć to nie wiem kiedy się z tym uporam, no bo jak bajzel w ogrodzie robić do kamery, a tych gałęzi u nas to są sterty na boisko chłopaków znoszone, a po zmieleniu rozwożone po ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:17, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
Przyszłam, popatrzyłam co u Ciebie słychać i cóż, powiem że te chaszcze, o których wspominasz, to bardzo ładne są . Chociaż jak zobaczyłam te fotki z maja, zieloniutkie, soczyste to aż przysiadłam .
U mnie wszystko przysypane śniegiem. Tych cebulek to już chyba nie posadzę...
Pozdrawiam ciepło.


Śniegu już u nas nie ma. Codziennie pada wodnisty śnieg lub deszcz, a temperatura w okolicach zera.

Może wsadź cebulki do donic?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:22, 09 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)

Też nas to czeka, a jeszcze nawet ciąć nie zaczęłam
U mnie tego zajęcia o wiele więcej, ale to chłopaki tym mieleniem się zajmują, ja tnęW tym sezonie z racji tego, że jeszcze nagrania przed marcem mam mieć to nie wiem kiedy się z tym uporam, no bo jak bajzel w ogrodzie robić do kamery, a tych gałęzi u nas to są sterty na boisko chłopaków znoszone, a po zmieleniu rozwożone po ogrodzie


Cięcie zacznę pod koniec stycznia. Zrębkowanie gałęzi zajmuje mi dwa popołudnia. U Ciebie sporo większy areał, ale w lutym powinnaś się uporać z cięciem i zrębkowaniem. Program jest ogrodniczy. Skoro przyjeżdżają w marcu, to może chodzi im właśnie o sceny porządkowania ogrodu. Taki instruktaż.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Balea 18:28, 09 sty 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284




Dzieki za szybka odpowiedz. Bylam pewna ze to drzewko na tym zdjeciu to Royal Burgundy

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies