Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu narazie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu narazie jest ściernisko...

BasiaLT 19:41, 09 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Witam serdecznie 
Zauroczona miłą atmosferą, pięknymi zdjęciami, cennymi radami i przede wszystkim niesamowitymi osobami postanowiłam założyć wątek opowiadający moją historię. Po wielu perypetiach z bankami, urzędami, kierownikiem budowy itp. doczekaliśmy się wreszcie przeprowadzki do nowego domu. Każdy, kto ma podobne doświadczenia wie, jaką radość sprawia urządzanie się na nowym miejscu. Po jako tako względnym zadomowieniu się przychodzi czas na uporządkowanie i upiększenie terenu wokół domu. I tu się zaczyna właściwa część wątku. Ze względu na wielkość działki sprawa okazała się nie taka prosta jakby się wydawało. Oczywiście najlepiej byłoby zlecić wykonanie ogrodu profesjonalnej firmie ale ze względów finansowych to nie wschodziło w grę.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Makao_J 19:42, 09 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Witam serdecznie
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
BasiaLT 19:43, 09 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 19:44, 09 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Tak to wyglądało na początku. Wielka łąka, na środku dom a wokół domu pobojowisko po budowie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 19:45, 09 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Początkowo miałam plan żeby ogród był taki „Ogrodowiskowy” czyli piękny, wymuskany i konsekwentny w kolorystyce. Tia…. Pomarzyć dobra rzecz….. Pierwszą „przeszkodą” w tym zamierzeniu okazały się moje sąsiadki, które obdarowały mnie masą sadzonek pochodzących z ich ogrodów. Nie miałam serca powiedzieć nobliwm paniom że mi kolory nie pasują i brałam wszystko. Poza tym jak mnie „oświeciło” ile co kosztuje to tym bardziej nie pyskowałam. Drugą „przeszkoda” dla siebie jestem chyba ja sama bo z jednej strony chciałabym aby było stonowanie i elegancko ale z drugiej też lubię ferię barw. Okoliczna szkółka roślin tez mi nie ułatwia zadania, bo za każdym razem dostaję tam regularnego oczopląsu i zawsze wychodzę niekoniecznie z tym po co poszłam.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Makao_J 19:47, 09 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Masz nieaktywny podpis. Spróbuj skorzystać z tej ściągi.
Obrazkowa ściąga do uaktywnienia podpisu
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
BasiaLT 19:49, 09 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Na pierwszy ogień poszła skarpa bo po każdej burzy osuwała się ziemia.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 19:53, 09 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
W części najbardziej nasłonecznionej obsadziłam ją skalnikami, a w zacienionej żurawkami, barwinkiem, dąbrówką, funkiami i trzmielina. Liczę, że za kilka lat zadarnią mi skarpę.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 19:57, 09 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Bo bokach chodnika miał być trawnik ale trzeba było gdzieś wsadzić „dary” od sąsiadek i moje własne pierwsze zakupy.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kasik 19:58, 09 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Jak miło powitać Ciebie Basiu, tym bardziej że jesteśmy sąsiadkami.

A ogród powstanie zanim się spostrzeżesz, trzeba tylko troszkę cierpliwości.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies