Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Matki...

Pokaż wątki Pokaż posty

U Matki...

Matka 18:31, 15 gru 2019


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
hankaandrus_44 napisał(a)
Melduję się też do podglądania! Ogród jaki jest każdy widzi, ale latorośle, sama słodycz. Hanusia i Szymek tych pamiętam, Helenki najmłodszej nie widziałam, a najstarszego smyka, zapomniałam imię, niech mi wybaczy. To już kawalerka!
Pozdrawiam i życzę wszelkiej szczęśliwości.


Witaj Haniu

Powiększyła się ilość dzieci- to prawda i pamiętasz imiona, świetnie, ale od najstarszego Hania oczywiście, potem Szymon-przez kilka lat średniak-jak Jego nazywałaś, potem Antoni-nasz forumowy dzieciak bo to z Nim w ciąży chłonęłam Ogrodowisko i na koniec Helena, 28go 2 lata.

Buziaki-ostatnio przeglądałam książki które mi kiedys podesłałaś-wiele cennych porad o których dzisiaj nie wszyscy wiedzą, przynajmniej ja
____________________
U Matki
Matka 18:36, 15 gru 2019


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Gardenarium napisał(a)
Nie wiem czy byłaś, ale mam całkiem inny areał teraz
Linki w podpisie, jak za dużo to obejrzyj chociaż wizytówkę "Mojej Anglii"


Opowiadała mi Ania-z mojego miasta i jest tez na forum. Właśnie podpatruję i mogę na ten czas powiedzieć jedynie WOW i zbierać zęby z podłogi...
Ogromny szacunek, zresztą nie tylko do nowego ogrodu ale do całokształtu. Wszystkim którzy się zachwycają moim chyba już nie ‚ugorem’ (nieliczni zawszę mówię, że ta robota to dzięki przede wszystkim Tobie i Forumowiczom. Idę dalej odwiedzać, ale jak moje Dziecioki usną bo z nimi to sama wiesz, szał ciał...ale wesoły
____________________
U Matki
Matka 18:37, 15 gru 2019


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Tulasia napisał(a)
Super postępy, fajnie sięgać to historii, po dzieciach widać najlepiej jak czas płynie , a ogród dojrzewa, pięknieje


Dziękuje, to miłe, bardzo mile słyszeć w końcu komplementy o moim ugorze
____________________
U Matki
Rumianka 18:46, 15 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Matka napisał(a)


Pierwszy wątek - już nazwy nie pamietam usunęłam dawno temu po pewnym konflikcie. W tym już tak często mnie nie było-tam rzeczywiście było mega dużo porad i moich błędów z których teraz, po latach, się śmieje

Ja też pamietam,,,a stary wątek to ....coś tam..., coś tam...u Bodgy,,,czyż nie? Ale rabaty masz już mega rozrosnięte...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Matka 20:27, 15 gru 2019


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Nom jakoś tak hihi

Rzeczywiście trochę się rozrosło, kilka lat z rzędu dzieliłam i rozmnażali i siałam i tak w kółko. Ale trzy lata temu jak byłam z Helą w ciąży i nie mogłam NIC robić w ogrodzie. Przestałam dzielić rośliny i w końcu miały szansę się dopiero rozrastać. Dlatego dopiero teraz widać efekty a i mi już chęci brak się tak nosić z tymi roślinami. Nareszcie mają swoje stałe miejsca po kilku przesadzaniach.

Rumianka napisał(a)

Ja też pamietam,,,a stary wątek to ....coś tam..., coś tam...u Bodgy,,,czyż nie? Ale rabaty masz już mega rozrosnięte...
____________________
U Matki
Matka 22:56, 15 gru 2019


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Skoro wróciłam to pokażę swoje kanciki z tego roku-dzięki Ogrodowisku doceniam jak bardzo zmieniają wizualnie ogród i nawet ‚łyse’ rabaty robię je systematycznie raz lub dwa w sezonie i podziwiam widoki








Mam małą pomocnicę ale starsza Siostra ogarnia temat




Także widzicie, nauka nie poszła w las-sprzęt jest zawsze pod ręką, nie poddaję się i działam dzielnie

____________________
U Matki
Matka 23:29, 15 gru 2019


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Przypomniała mi się moja wyspa-kto śledził wątek od początku lub był z ‚wyspą’ na bieżąco pamięta jak to i z nią i ze mną było robiłam ją i usuwałam, robiłam i usuwałam i tak w kółko...miała różne kształty i rośliny, żwirowe ścieżki i korę. Rosło tam wszystko i nic...wieczny bajzel...Ale chyba musiałam coś w tej części ogrodu jednak mieć. Najpierw dwa lata temu miałam ją usuwać na stałe już na zawsze, więc po zimie wszystkie śmieci tam wylądowały, tzn suche gałęzie, liście z rabat itp. Miałam to spalić wygrabić i definitywnie posiać trawę. Ale pewnego pięknego ( upalnego w dodatku ) majowego przedpołudnia Bogna to wszystko przekopała, posypała obornikiem w granulacie i posadziła, oczywiście wszystko po kilka/kilkanaście sztuk - czegoś się jednak nauczyłam
-hortensje Wanilijki
-miskanty
-lawenda(wiem, że nie idzie w parze z hortensją, ale lawenda musi tu być)
-kulki bukszpanowe(uwierzycie, że wyhodowałam sama?)
-turzyce
-rozplenice
-żurawki(z dwóch sztuk po 8 latach mam ich pińset-serio-zawsze zapominam nazwy ale wdzięczna jest i dzielić się lubi-obdzieliłam ją już kilka innych ogrodniczek)
- jeszcze będzie tam jakieś drzewo-chyba klon bordowy coby z żurawkami się zgrał)

Aha, i są cztery szmaragdy(dla każdego Dziecioka po jednym-wyprowadzę je na drzewka z kulą na jakieś 1.50

-szmaragdy rosną w towarzystwie werbeny patagońskiej


I powiem Wam, że jest to najbardziej reprezentatywna rabata w moim ogrodzie-zawsze czysta i ... uwielbiam ją




Nawet tych zdjęć już nie mam-skopiowałam ze starego wątku (że też Danusia pozwoliła mi takowy wątek założyć ... hihi)

Dla przestrogi .... haha zobaczcie co było na początku zanim trafiłam na Ogrodowisko





I teraz






W roślinach pomogła mi Ania, która mieszka w tym samym mieście co i ja i chwała Jej za to oczywiście tez jest ogrodowiskowa
____________________
U Matki
Anabell 23:37, 15 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Bogusiu! pamiętam wspaniałą Matkę Hanię i Szymka 3 było w drodze a o czwartym wspominałaś.
Najbardziej pamiętam Twoje syzyfowe skubanie chwastów na dużej powierzchni.
To było wyzwanie

Teraz wszystko wydoroślało, Brawo

Pozdrawiam dzieci, Ciebie i eMa


Ps. zdjęcie wyżej pokazane w skarpetkach, kiedyś oglądaliśmy golaski z pedikiurem
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Matka 23:46, 15 gru 2019


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Anabell napisał(a)
Bogusiu! pamiętam wspaniałą Matkę Hanię i Szymka 3 było w drodze a o czwartym wspominałaś.
Najbardziej pamiętam Twoje syzyfowe skubanie chwastów na dużej powierzchni.
To było wyzwanie

Teraz wszystko wydoroślało, Brawo

Pozdrawiam dzieci, Ciebie i eMa


Ps. zdjęcie wyżej pokazane w skarpetkach, kiedyś oglądaliśmy golaski z pedikiurem



Haniu Anabelko dziękuję, że zawitałaś

Pazury tyż będą, ale dopiero jak sezon ruszy jak mi to wszystko urosło to i mam czas na malowanie pazurów-tak to lubię

Jak to dobrze, że jesteście bo już myślałam że się dużo osób wykruszyło już tyle lat się znamy i ja się cieszę, że jednak wróciłam. Wszędzie dobrze...

____________________
U Matki
Matka 22:35, 16 gru 2019


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Magia świąt jest jak jest prawdziwa choinka

____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies