Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Mrówki w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mrówki w ogrodzie

Jadwiszka 15:09, 28 maj 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
czerwone zniszczyły mi dwa przetaczniki - korzenie są zmielone - gniazdo pod nimi - środki typu bros niestety niszczą też rosliny, w zeszłym roku wypaliłam nimi macierzankę - nie wiem już czym je wyganiać - przeganianie sodą z miejsca na miejsce po poł hektarowej działce już mi się znudziło, gnojówką z wrotycza i pokrzyw leję, ale one mają to w nosie. czy ktoś stosował dursban w takiej sytuacji? czy to coś daje?
wanda_strzelec 14:27, 29 maj 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 71
W domu na mrówki dobry efekt przynosi przemycie np.tarasu wodą z octem,u mnie działa chociaż mieszkam na 2 piętrze to też wędrują po mieszkaniu,ale przemycie wodą z octem pomaga.
arturo 11:40, 04 paź 2014


Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 17
Czy środek bros sypany prosto pod iglaki typu thuje, jałowce oraz w trawę może zaszkodzić roślinką, bo u mnie mnóstwo mrówek i mają kopce głównie w samej bryle korzeniowe roślin i chciałbym tam podsypać, ale boje się że jak ten środek dostanie wilgoci i się rozpuści to może zatruć rośliny. Jak uważacie?
waldek727 13:00, 04 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Produkt który kupiłeś jest chemicznym środkiem biobójczym. Swoje obawy przed jego zastosowaniem ukierunkowałeś na rośliny nie zwracając uwagi na to, że może on być przede wszystkim szkodliwy dla Twojego zdrowia, dzieci, osób przebywających w ogrodzie, czy też dla dzikich i domowych zwierząt.
Artur.
Ucz się od samego początku ,,ogrodowania", a nie chemizacji gleby i ogrodu.
W jakim celu chcesz wytruć mrówki w ogrodzie?
-Bo są?
-Bo niszczą rośliny, utrudniają odpoczynek i wpływają negatywnie na optyczny odbiór danego miejsca.
Jeżeli chcesz to zrobić z pierwszego powodu, to nie mamy o czym rozmawiać.
Jeśli natomiast masz rzeczywisty powód ich usunięcia to rozsyp wokół roślin wysuszony wrotycz lub tymianek. Kopce mrowiska możesz również oprószyć mączką kukurydzianą lub oczyszczoną sodą albo cynamonem.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
berolina 09:51, 01 lip 2016

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Mam mnóstwo mrówek na malinojeżynach, chodzą po owocach, mszyc nie widzę... przechodziłam pod i dosłownie byłam obsypana mrówkami... macie jakis pomysł jak je przegonić, unieszkodliwić? Owoce jeszcze nie dojrzałe...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
marcepanek 09:58, 06 lip 2016

Dołączył: 06 lip 2016
Posty: 5
Sama nie próbowałam, ale słyszałam że cynamon odstrasza mrówki, spróbować można
Angelika 09:10, 19 maj 2017

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25
I u mnie są jakieś miliardy mrówek. Działka 900 m2 więc musiałabym mieć tony proszku do pieczenia, aby sobie z nimi poradzić. W wielu miejscach ziemia jest jakby podziurkowana szpikulcem od parasolki (dziurki o podobnej średnicy), takich miejsc jest mnóstwo. Co robić?
sierotka 01:03, 25 maj 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Wprawdzie to nie ekologiczne, ale posypujemy mrowisko proszkiem do prania ,czym bardziej zapachowy tym lepiej .Mrowki giną ,potem je wybieramy z zapasem ziemi ,by detergenty nie utrzymywały się .Skutkuje ,polecam.
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Elunia 10:04, 19 cze 2017


Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 91
Mrówki w ogrodzie nie przeszkadzają mi ale w domu owszem i to bardzo. Kupiłam jakiś preparat w sprayu i po dwukrotnym spryskaniu mrówki się wyniosły.
Kiedyś, lata temu kupiłam landrynki (niepakowane) i jakież było moje zdziwienie gdy po paru dniach w zamkniętej paczce landrynek było czarno od mrówek.
____________________
EluniaDziałka pod lasem
Zosia_M 21:58, 04 wrz 2017

Dołączył: 04 wrz 2017
Posty: 6
Chcę się podzielić wypróbowanym przeze mnie sposobem na mrówki (sposób znaleziony gdzieś w sieci). Bardzo skuteczne okazały się obierki od zielonego (surowego) ogórka. Z miejsc, na których je położyłam, mrówki zniknęły w przeciągu jednego dnia. W jednym miejscu były to mrówki czerwone, w pozostałych czarne. Nie wiem, jak z mrówkami wchodzącymi do domu, moje doświadczenie ogranicza się jak dotąd do ogrodu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies