Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Mrówki w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mrówki w ogrodzie

Gardenarium 12:23, 07 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)


Ja mam pytania odnośnie mrówek. (Jest może jakiś wątek?)

1. Strasznie łażą mi po piwonii. Nie wiem, czy to one są szkodnikami, czy zjadają coś po szkodnikach. Jak się ich pozbyć i czy trzeba?
2. Mam dużo mrówek na trawniku. Dzieciaki nawet nie mogą rozstawić latem namiotu ani koca. Co robić?


Sprawdz czy na piwoni nie ma mszyc,mrówki zjadają wydzielinę lepką po mszycach. Skutecznym środkiem na mrówki jest Mrówkofon, czerwony proszek po którym mrówki zasypiają na zawsze.



Ja stosuję zaś Bros na mrówki. Zanoszą go do gniazda królowej i wtedy chyba ona go zje. Potem wynoszą się, ale zauważyłem, że wracają
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:25, 07 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W sklepach ogrodniczych są dostępne różne środki, ja także stosowałam proszek.
Jego działanie jest takie jak przedstawił Sebek, mrówki wnoszą go do gniazda i mrówki giną.

Zawsze maiałam problem z uciążliwymi "kopcami" z piasku spowodowanymi działalnością mrówek.
Należy je jednak wszystkimi sposobami przeganiać, gdyż ukąszenia potrafią być bardzo dotkliwe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 13:03, 07 maj 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
To fakt , że są uciążliwe . Mój M zawsze wiosną dookoła domu robi opaskę z rozcieńczonego płynu , bo nieproszone pchają się do środka.
W pomieszczeniach na parterze w przejściu pomiędzy jednym a drugim pokojem wychodziły sobie ościeżnicą nawet . Normalnie byłam w szoku.
W zeszłym roku , schodziły sobie po lince od rolety a na podłodze tworzyły wielkie plamy. Masakra !!!
Nie wspomnę , że tak jak i poprzednicy nawet leżak nie poleży na trawie bo zaraz cały jest obleziony. Także zaopatrzyłam się w tym sezonie na maxa i tępię to stworzenie .... bo albo one, albo ja
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anetawi 16:29, 07 maj 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Co to za płyn?
A co najlepsze na duże powierzchnie? Trawnik np. 50m2?
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Sebek 22:56, 07 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie też wchodzą do domu - do kuchni. Nie wiem jak nie wiem gdzie ale się dostają...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 23:01, 07 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jedna ze stron eco poleca taki preparat na mrówki:
Boraks- wymieszać go z ugotowanym żółtkiem jajka i pozwolić, by mrówki wyniosły jedzenie do swoich gniazd. Boraks powoduje wysuszenie owadów, a także likwidację larw - co zapobiegnie rozmnażaniu się mrówek i zniszczy gniazdo od środka. Trzeba jednak uważać, jeśli ma się w domu małe dzieci lub zwierzęta.


Boraks na mrówki, pchły, rybiki, karaluchy i inne insekty zagotuj pół szklanki wody z jedną szklanką cukru. Ostudź i dodaj łyżkę stołową Boraksu. Uzyskaną galaretkę umieść na płaskim naczyniu w miejscach nawiedzanych przez insekty.

Usuwanie chwastów w szczelinach betonu - aby usunąć lub zapobiec rozmnażaniu się chwastów w szczelinach kostki brukowej lub płyt betonowych, należy wczesną wiosną posypać kostkę boraksem.

UWAGA ! Boraks to substancja niezwykle szkodliwa dla roślin, przy używaniu jej w ogrodzie należy zachować ostrożność aby nie uszkodzić innych roślin

Boraks można kupić między innymi poprzez stronę internetową www.wtwoimdomu.com w zakładce „ Chemia Ekologiczna”
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Safoya 13:11, 09 maj 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Ja się poddałam. Tępię tylko w domu, bo w ogrodzie nie ma szans. Mam miliony mrówek.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Martek 13:40, 09 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Oprócz gotowych preparatów ,mrówki nie przepadają za fusami z kawy.
To prawda,że lubią łazić po piwoniach ,ale akurat tu nie czynią żadnych szkód.
Tyle wiem ja ,jak za mało to zawsze można zapytać Telimenę
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
dziatjustyna 11:41, 20 maj 2011


Dołączył: 13 kwi 2011
Posty: 166
Ja posypuję miejsca z mrówkami proszkiem do pieczenia i jak na razie skutkuje mrówek nie ma
Tak powiedziała mi kiedyś taka starsza pani, że nie było tylu preparatów co teraz i ludzie też sobie dawali radę - polecam !
____________________
Ogród Justyny
Gardenarium 02:13, 24 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję za tę radę, moje mrówki łażą po ścianie zewnętrznej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies