Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Mrówki w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mrówki w ogrodzie

Sebek 22:02, 29 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
O sodzie nie słyszałem...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
irek_yt 20:57, 30 sie 2011

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 29
Witam,miałam i ja mrówki w domu nie moglam sie ich pozbyc w zaden sposob,az znalazłam głównego sprawcę którego mrówki tak pokochały.Trudno uwierzyć ale było to plastikowe wiadro, do dna podczas tynkowania domu przykleilo sie troszeczkę zaprawy z kleju czy farby.Wiadro wyrzuciłam i od tego czasu nie mam mrówek.mysle ze w domu jest cos co je przyciaga.
Gardenarium 07:12, 03 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To bardzo ciekawe.
Ja za radą Hani posypałam proszkiem do pieczenia i nie ma mrówek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 17:11, 22 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A mi się sprowadziły zeszłego lata do ........zmywarki. Dopiero posypanie przy szafkach środkiem na mrówki odzwyczaiły ich od przebywanai w takim lokum....Pranie garów.....odpłynęły...za 2 dni to samo...
O ogrodzie nie wspominam, bo miałam wrażenie, że nic na nie nie działa..... a przynajmniej szybko się uczyły czego nie znosić do gniazda. Na początek rzucały się na granulki i biegiem do znoszenia kto żyw. Po jakimś czasie już to na nie nie działało... Trawnik i rośłiny w kopcach.....jak po krecie..skalniak jedno wielkie mrowisko.... Już wolę slimaki..z nimi sobie można dać radę..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 17:16, 22 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jest bros do posypywania na mrówki - działa, ale przenoszą się w inne miejsce - jednak warto kupić, bo może je powoli wypędzisz. Kosztuje około 8 złotych
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mala_Mi 17:34, 22 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kupiłam każdy rodzaj jaki tylko udało mi się zakupić
W ogrodzie już się do nich zaczęłam przyzwyczajać ,jak tylko duzy kopiec to karam..i karma przy drzewkach owocowych, bo potem mam mszyce...

Oczywiście od zmywarki przeganiam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Ania_ogrodni... 19:17, 13 sie 2013


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Witam, u mnie na działce ROD jedno wielkie mrowisko, co z tym fantem zrobić, bo wysypaniu chemii typu Bros jak długo nie przyprowadzać dzieci na działkę?
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
Sebek 12:19, 14 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czasem nawet po kilku minutach preparat znika - po za tym dzieci raczej nie będą jeść białego proszku z ziemi, więc chyba nawet nie trzeba im zabraniać wchodzić na działkę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 12:39, 14 sie 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W czasie opadów, dobrze jest porozstawiać w ogrodzie doniczki do góry nogami. Mrówki wprowadzą się tam razem z całym gniazdem. Potem podstawiamy tylko tekturkę i cały majdan wynosimy poza teren
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ozz 09:35, 28 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Dementuję pogłoski, że cynamon działa na mrówki

Z dotychczas zastosowanych ,,naturalnych" środków: *cynamon - nie zauważyłam działania, *proszek do pieczenia - mrówki omijają miejsca gdzie się posypie, ale łażą obok; *gnojówka z pokrzyw - no tego nie lubią, zmniejsza się też dzięki temu ilość mszyc na roślinach.

Generalnie myślę, że i tak należy wyeliminować w pierwszej kolejności gniazdo - bo przeganiane przenoszą się po prostu ze swoimi mszycami kawałek dalej.

Druga rzecz - zrobienie ogrodu środowiskiem dla nich nieprzyjaznym i tu jeszcze muszę się dokształcić Wybiorę trochę gruzu, dosypię ziemi gliniastej i żyznej kompostowej. Zastanawiam się czy jakiś odczyn gleby np. mocniej kwaśny ich przypadkiem nie odstrasza?

A teraz pytanie za 100 punktów - czy są rośliny ozdobne, za którymi mrówki nie przepadają, albo przynajmniej ich ,,nie tykają"?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies