Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

hanka_andrus 20:38, 14 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Tak to bratki

Mało siewek jeszcze na działce widziałam. Zimno, nie chcą wschodzić.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 20:41, 14 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
u nas w sprzedazy są od 3 tyg ale te szklarniowe
wolalam się upewnić z nazwą co bym znowu nie potaśtała jak ostatnio z hiacyntami hi hi hi
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
violka171 20:50, 14 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Hanuś jak postępować z cebulkami czosnku ozdobnego?forumwiczka się znalazła i chce i tulipany i czosnek-mam wysłać,tulipany to wiem jak postępować z cebulkami-chyba?ale czosnek ozdobny-bij zabij laik ze mnie
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 20:56, 14 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Będziesz czekać do zakwitnięcia? Bo jak wytargasz z ziemi teraz to nie zakwitną. A nie wiadomo jaki to czosnek jest i czy to w ogóle czosnek? Z wysyłką poczekałabym do maja. Będzie wiadomo co to za gagatki. To samo x tulipanami.
Chyba, że wolisz mieć swoje, już sprawdzone i żadnych dobrodziejstw po poprzednich właścicielach. Czosnki lubią głęboko siedzieć, tak jak i tulipany. Zryjesz pół poletka zanim się dokopiesz. Upewnij się, czy chętna będzie czekać do końca maja.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
yolka 20:59, 14 mar 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Haniu, co z tą wiosną, wszędzie już prawie jest, a u nas nie ma
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
hanka_andrus 21:05, 14 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu, No nie ma, kochana! Ja już do tego przyzwyczajona. U mnie zawsze miesiąc w plecy, w porównaniu do innych. Niby łagodna zima, a kitwasi się to pół roku,
ani spacerować, ani pracować. Dobrze, że u mnie piaseczek, to jak słońce wpadnie, to raz dwa i sucho.

Czekamy, czekamy, nic nam innego nie zostaje.

Moja wiosenka dla zaglądających.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
yolka 21:10, 14 mar 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
violka171 21:21, 14 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)
Będziesz czekać do zakwitnięcia? Bo jak wytargasz z ziemi teraz to nie zakwitną. A nie wiadomo jaki to czosnek jest i czy to w ogóle czosnek? Z wysyłką poczekałabym do maja. Będzie wiadomo co to za gagatki. To samo x tulipanami.
Chyba, że wolisz mieć swoje, już sprawdzone i żadnych dobrodziejstw po poprzednich właścicielach. Czosnki lubią głęboko siedzieć, tak jak i tulipany. Zryjesz pół poletka zanim się dokopiesz. Upewnij się, czy chętna będzie czekać do końca maja.

Tak będzie czekać do przekwitnięcia
tera zto nie wytargam bo sama nie wiem gdzie on rośnie,tzn mniej więcej wiem a koło niego czy niespodzianki znowu?tego nie wiem
swoje wiem gdzie sadziłam i wszystko notuje na bierząco a i z dobrodziejstw poprzedniczki jak najbardziej muszę zobaczyć co to
Jak sadziłam thuje jakies 30 cebulek uszkodziłam tak było mi szkoda ,że moj to juz wogole nie wiedzial gdzie ma chodzic i jak kopac i sie tylko wnerwiał na mnie pod koniec,bo ciągle strofowałam-uważaj tu cos wychodzi i depczesz no nie widzisz!
ale z czosnkiem to nie wiem Haniu co robić
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 21:31, 14 mar 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czosnek, tak jak i tulipany, One w tym samym czasie zasychają, Nie będziesz miała problemu. Widły amerykańskie sobie zafunduj, jeżeli nie masz, przynajmniej cebul tyle nie poharaczesz. i dokładnie metr po metrze, Odkładaj na płachtę i przeglądaj. Najlepiej wybrać suchą pogodę. Przy okazji jakichś korzeni chwastów się pozbędziesz. W czasie kwitnienia możesz sobie zaznaczyć nitkami kolory tulipanów. Z tego co widzę nie wszystko, co wypuściło listki zakwitnie. Bo nie wiadomo kiedy były sadzone, może być dużo małych dzieci.
Wybacz, że U Ciebie się mądruję.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 22:14, 14 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)
Czosnek, tak jak i tulipany, One w tym samym czasie zasychają, Nie będziesz miała problemu. Widły amerykańskie sobie zafunduj, jeżeli nie masz, przynajmniej cebul tyle nie poharaczesz. i dokładnie metr po metrze, Odkładaj na płachtę i przeglądaj. Najlepiej wybrać suchą pogodę. Przy okazji jakichś korzeni chwastów się pozbędziesz. W czasie kwitnienia możesz sobie zaznaczyć nitkami kolory tulipanów. Z tego co widzę nie wszystko, co wypuściło listki zakwitnie. Bo nie wiadomo kiedy były sadzone, może być dużo małych dzieci.
Wybacz, że U Ciebie się mądruję.


Haniu Ty moja Kochana widły juz mam
kupiłam i w niedziele sprawdziłam,
rządek w warzywniku już spólchniłam
co do znaczenia nitkami super pomysł-jesteś niezawodna
A co do mądrości-mądrujesz się u siebie -a szkoda bo znowu będę zmuszona szukać wątku,skopiuj i wklej to u mnie przynajmniej będę wiedziała gdzie szukać
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies