Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

nebel 21:19, 01 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witam Haniu,tak o tobie myślę.

Od lat zaglądam do Twojego ogrodu. Dziękuję za miłe słowa na moim wątku.
I tak - obiecuję, że w tym roku pokażę trochę więcej.
Pozdrawiam serdecznie.
ewa
____________________
Ogród Nebel
zawitka 08:57, 20 lut 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Haniu pytanie za 100 punktów ----ale pierwsza pochwała szczerze mówiąc podlizać się muszę a potem prośba ha ha .Nigdzie nie widziałam tak ładnych ranników --czy masz może ich nasionka to bym prosiła .


____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 09:14, 20 lut 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Halinko, masz jak w banku, chyba nie jak w ruskim. ha, ha, ha,
Nasionek nie mam, ale musisz poczekać jak będę w ogrodzie, Wykopię. I podeślę.
Och, ile już naobiecywałam, muszę zajrzeć do notatek.

W tej chwili wszystko rozbija się o dojazd do ogrodu. Po chorobie nie chciałabym wybierać się w ogród na cały dzień. A autko w serwisie, i "nie wiedzą kiedy będzie"

Póki co - archiwum

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mirka 17:20, 10 sie 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Haniu chyba to jest giez tak jak napisałaś. To już trzeci taki okaz u mnie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
hankaandrus_44 17:46, 10 sie 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Tak, Mirko, popularnie na to mówi się giez. Ale są duże i małe gzy, więc jedne są gzami, a inne większe-bąkami.

Chyba tu nie strzeliłam bąka? Ten wątek jest widoczny, ale raczej nie czynny.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 00:23, 12 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Haniu nie wiem jakie to zimowe grzybki uchyl rąbka tajemnicy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basieksp 19:53, 01 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10147
A ja zachwycona Twoimi rannikami, jesienią kupiłam, posadziłam, szukam, podglądam i nic i już sama się gubię gdzie je posadziłam, w sobotę będę dalej szukać, bo w tygodniu trochę szarawo po pracy a może dopiero na kolejny rok zakwitną?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 20:18, 01 mar 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Basieksp napisał(a)
A ja zachwycona Twoimi rannikami, jesienią kupiłam, posadziłam, szukam, podglądam i nic i już sama się gubię gdzie je posadziłam, w sobotę będę dalej szukać, bo w tygodniu trochę szarawo po pracy a może dopiero na kolejny rok zakwitną?


Basiu, wpisałaś mi sie do starego wątku, on dalej jest czynny. Odpowiem Tobie tu .Ranniki, jak wiesz w pierwszym roku mogą nie pokazać kwitnienia, a i w drugim niekoniecznie jeżeli je masz z nasionek. Dopiero trzyletnie zakwitają.

Jeżeli jednak kupiłaś bulwki, to powinny zakwitnąć ,ale trochę poźniej zależy jak głęboko sadziłaś. Jeżeli jednak nic z Twego zakupu nie wyjdzie, przypomnij się w maju. Może coś miwykiełkuje nie tam gdzie trzeba i przesadzać będę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:38, 01 mar 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12033
Próbowałam kiedyś sadzić ranniki. Bardzo trudno było odszukać gdzie góra gdzie dół . Trzeba też je namoczyć przed sadzeniem - jeżeli dobrze pamiętam. Podobny problem miałam z zawilcami greckimi - też nie wiadomo którą częścią sadzić do dołu.
Efekty sadzenia obydwu z cebulek zakupionych w sklepie mało zadowalające. Kilka razy kupiłam w doniczkach, kwitnące i te rosną.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Piotr_ 21:12, 23 kwi 2021


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
A u cb kwitnąco wiosennie szalejesz
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies