Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon 2016

jola54 15:08, 21 lut 2017


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Haniu! puk! puk! pozdrawiam serdecznie- obudziłam się po zimie i czekam na kolejny sezon w moim ogródku...buziaki
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
mikina34 20:28, 25 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Haniu,
wracając do borówek to mam zagwostkę, przy wycinaniu słabych cieniutkich gałązek zauważyłam takie dość grube, proste pędy, zupełnie bez pączków czy to kwiatowych czy liściowych, jakby "dzikuski", czy mam je zostawić czy wyciąć? Czy na nich coś będzie się wykształcać? krzewy posadzone są w zeszłym roku więc zupełnie nie mam doświadczenia z nimi
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
hanka_andrus 20:45, 25 lut 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Myślę, że ten pęd powinnaś przyciąć na połowie wysokości. I tak w tym roku owoców na nim nie będzie, a w sezonie z bocznych uśpionych oczek będą nowe pędy. Na następną wiosnę powinny miec kwiaty. Widać, że roślina juz się zadomowiła.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
mikina34 22:56, 25 lut 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hanka_andrus napisał(a)
Myślę, że ten pęd powinnaś przyciąć na połowie wysokości. I tak w tym roku owoców na nim nie będzie, a w sezonie z bocznych uśpionych oczek będą nowe pędy. Na następną wiosnę powinny miec kwiaty. Widać, że roślina juz się zadomowiła.


pocieszyłaś mnie, sadziłam, że to jakieś dzikie pędy, a ona zwyczajnie "zapuściła korzenie"
Dziękuję
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Kasiek 11:46, 26 lut 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Haniu po prosbie przyszlam, otoz Bardzo podobaja mi sie Twoje krokusiki, mozesz je wiecej pokazac, no cudne sa...Wyczytalam ze je dostalas, bez nazwy sa?
Szukam najladniejszych krokusow, mam juz dwa rodzaje ale to jeszcze za malo. Biegam po watkach i podpatruje czy juz sie gdzies pokazaly ale jeszcze nie ma, musze troszke poczekac. Z racji tego ze mi inne cebulowe nie rosna, chce sprobowac z krokusami, moze one sie u mnie zadomowia
Wiem ze Mala Mi ma, musze do niej zajrzec ale wiesz moze kto jeszcze?
____________________
Bawarka
hanka_andrus 12:18, 26 lut 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Odpisałam u Ciebie, Kasiu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 13:40, 26 lut 2017


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Haniu! Trochę się pogubiłam w podpisach Twoich wątków, czy ten w którym teraz piszę jest aktualny?. Pozdrawiam Cię serdecznie w niedzielne popołudnie. U mnie już śnieg znikł całkowicie i jak nie będzie jutro żadnej wichury, idę z sekatorem do ogrodu. Buziaki!.
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
barbara_kraj... 19:10, 06 mar 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Haniu, w porownaniu z rokiem ubiegłym ranników przybyło. Na razie nie wiem, co z tymi z nasion. Nie widać ich jeszcze, ale jestem dobrej myśli. Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Kokesz 11:37, 05 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
hanka_andrus napisał(a)




Witam Haniu

Doczytałam, że miałaś kiedyś lak wonny, poszukuję właśnie takiego bordowego, czy masz może jego nasionka?
W sprzedaży widzę tylko mixy...

Pozdrawiam
Renata.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Milka 08:43, 27 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)


Dobrej nocy nocnym Markom!

Widzę, że i u ciebie bratki szaleją
Idę dalej czytać.
Skoro pada, to masz okazję coś miłego dla siebie zrobić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies