Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 06:18, 16 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457


żywopłot po ćmie ciut odrósł, ale mnóstwo łysin ma
wiosną dam jakiś nawóz, a potem dalej walka z ćmą
szkoda, taki ładny był

psy buszują w hakonkach, o tej porze one jakoś na baczność stoją i fruwają mi po całym ogrodzie, kusi mnie ściąć je, ale nigdy o tej porze tego nie robiłam...
ale molinie już tnę
najwyżej padną
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:26, 16 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
część rodków dolistnie muszę dokarmić, część ma się świetnie
susza w poprzednim roku dała im się we znaki


łyse placki, brak trawnika po suszy, korzenie drzew na wierzchu, będzie dosiewka, ale czy urośnie

po kwitnieniu boczne rodki z każdej strony do cięcia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:30, 16 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
stąd hakonki zabiorę, podzielę i dam w inne miejsca i tak giną w sezonie
to matki mojej hodowli

na buki wlazły mi Rubensy
a tulipanowiec wypuszcza listki


stipy do wykopania, siewki, bo okrutnie zarosło

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:34, 16 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457


tu pod głogownikami wycięłam molinie


nic tylko w każdym miejscu chce aby ja focić
w donicach moje cisy, widać już formę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anda 08:51, 16 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Ogród jak zawsze śliczny. Nawet o tej porze roku poprawia samopoczucie

Mamę masz bardzo fotogeniczną. Swietnie wygląda i na dodatek bardzo sympatyczna się wydaje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wiunia 14:57, 16 sty 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Irenko ja już tracę rozeznanie co i kiedy w ogrodzie zacząć? Wczoraj wyszłam pograbic liście z trawnika i z rozpędu wycięłam kilka haconek i obcięłam cztery róże. Natomiast stipy są praktycznie zielone tylko niewielka część kazdej kępki jest sianowata i nie wiem co robić ciąć je czy nie? Po powrocie do domu pomyślałam,że chyba za wcześnie haconki i róże ruszyłam. Swędzą mnie ręce,żeby hortensje poobcinać i nie wiem co zdecydować! Masakra z tą ciepłą zimą rośliny ruszają,a nie wiadomo co luty przyniesie?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Milka 14:58, 16 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nowy wpis, tu post do Andy


Serdeczne dzięki, miłe to co piszesz.
Ma humor mama, a to już nieźle, udaje mi się moimi sposobami kontrolować chorobę, nawet żartuje i czasami kokietuje.
Ewo, ja zaczynam cięcie róż, skoro robiłam to w różnym czasie w okresie 23 lat i żyją, to może i teraz mam nosa
czekam na Blue in Raphsody

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:56, 16 sty 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
wiunia napisał(a)
Irenko ja już tracę rozeznanie co i kiedy w ogrodzie zacząć? Wczoraj wyszłam pograbic liście z trawnika i z rozpędu wycięłam kilka haconek i obcięłam cztery róże. Natomiast stipy są praktycznie zielone tylko niewielka część kazdej kępki jest sianowata i nie wiem co robić ciąć je czy nie? Po powrocie do domu pomyślałam,że chyba za wcześnie haconki i róże ruszyłam. Swędzą mnie ręce,żeby hortensje poobcinać i nie wiem co zdecydować! Masakra z tą ciepłą zimą rośliny ruszają,a nie wiadomo co luty przyniesie?

Wiuniu, u nas i u ciebie pogoda niemal identyczna i ja też dumam, co robić.
Osobiście kieruję się intuicją, czy zawiedzie?
Nie doradzę, bo to zbyt duża odpowiedzialność. Rób sercem, to trafisz.


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basilikum 15:59, 16 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Irenko pospacerowalam z Toba i mama po ogrodzie ladne te brazy i zielenie jeszcze chwilka i zacznia sie kolory pokazywac (ja mam juz zolty, bo jasmin kwitnie i troche rowego od kaliny)
Lapki juz swedza by cos porobic mnie tez dzis swedzialy wiec bylo male otwarcie sezonu ogrodowego
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
greg66 15:59, 16 sty 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
U mnie chyba jeszcze wszystko śpi, choć dzis spanikowałem i obciąłem jednego miskanta bo cos zielonego wychodziło z niego, 15 st na dworze.
Ale chyba się wstrzymuje z cięciem.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies