Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Katte 21:43, 01 kwi 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Hej , niewiem jak to się stało , ze mnie tu jeszcze nie było .
Ogród piękny , tyle roślin ..
Będę zaglądać .
Magnolki u mnie chyba nieżywe ... albo wiosna o mnie zapomniała.
Sucho jak pieprz , rośliny ledwo ,widać oznaki życia .

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
galgAsia 08:46, 02 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Irenko, moja doniczkowa magnolia otworzyła kwiaty - no cudo po prostu
Zgodnie z Twoim zaleceniem podsypałam jej nawozu, niech pięknie rośnie
Życzę Ci dobrego dnia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
wiunia 21:09, 02 kwi 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Irenko w Twoim dojrzałym i kolorowym ogrodzie człowiek zapomina o tym co dzieje się za murem i to co jest teraz najlepsze to to, że mamy taką możliwość.
Ściskam serdecznie
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
agata19762 22:39, 02 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Irenko pozdrawiam
Co u Ciebie ?
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
ElzbietaFranka 23:42, 02 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Witam Milus

Przejrzałam sporo i wpadłam w kompleksy, niby to 300 km w jednym kraju a taka przepaść w rozwoju.
U ciebie wiosna w pełni a w środkowej ledwo ledwo jeszcze u mnie na tym wydmuchowisku boję się, że bzy mi pomarzły i znowu nie będzie kwiatów jak w zeszłym roku.

Miluś coś w tym miejscu hakomy uwielbiają może mają podłoże wapienne myślę też, że kamienie się nagrzewają i wieczorem oddają ciepło.
U mnie nie za bardzo rosną, ale jedna mam dużą i rośnie w żwirze też myślę, że to zasługa tych kamyków.

Bardzo ładnie masz

Zdrowia życzę i wytrwałości.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 05:45, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Irenko, lubię Twoje szerokie spojrzenie na ogród, z każdej strony piękny widok na otoczenie. Gratuluję porządku. U mnie pozimowe pobojowisko, a dziś to nawet zimowe, bo w nocy coś spadło.

Ogród Hanuś duży, w każdym miejscu coś ciekawego wiosną, to pokazuję
Już ostatnie przymrozki, ma być deszcz, susza okropna, wczoraj ciut podlewaliśmy.
Trawka zieloniutka.
Z zapałem wpadniesz do siebie, stęskniona, migiem obrobisz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:48, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anda napisał(a)


Ziemie masz dobra, wiec roze chyba nie odczuja za bardzo. Hortensje chyba tez nie. Rodki to inna bajka One potrzebuja specjalnej ziemi. Nie wiem, jak to u Ciebie z nimi jest.

Tak, ziemia u mnie dobra, ale mam dużo drzew, ciągną wodę, a rodki lubią wilgoć.
Potrzeba im witamin, nie dałam na jesień, zakupię chyba dziś i będziemy reanimować. Niektóre super wyglądają, inne gorzej. Ale powoli myślę aby część usunąć i dać coś mniej wymagającego.
róże w donicach mają się najlepiej, aż mnie to dziwi.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:49, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nowa12 napisał(a)
Nie sądziłam że aż tyle masz rodków i hortensji .
To faktycznie jest co nawozić.

Oj jest
No tak jakoś zaczęłam rozmnażanie, kupowanie azali i rodków i tyle się uzbierało. I nadal gdzieś jeszcze patyki wciskam, jak się przyjmą, ok...jak nie, też ok.
Teraz w planie mam hodowlę cisów, głogowników i nadal laurowiśni.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:58, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agania napisał(a)

Pokaż jej kwiat jak się rozwinie?
I ty się śniegu w marcu doczekałaś, a u nas w nocy mocno przymroziło.

Pokażę
Fajnie jest wyprowadzona, teraz muszę tylko pilnować, taka kula na pniu
Po śniegu śladu nie ma, wczoraj super było. Ręcznie trawnik dziabałam, usuwałam dzikie bodziszki i mlecze. Dziur mam pełno.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:02, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alicja169 napisał(a)
Wokół ograniczenia, zakazy, nakazy a w naszych ogrodach życie bez przeszkód (na ogół) się toczy. I ta Twoja zieloność i nawet kolory, które dystansują nas tu na północy i w centrum, pozostawiając nas w odległości co najmniej 2m (?) od Ciebie.
Irenko, jakże pięknie pokazujesz te kwitnące skimie i wiśnie, gdzieniegdzie niebieskie szafirki i inne niebieskości.
Z tego beznadziejnego odizolowania i zakazów podróży, rozwinęłam swą twórczość w rozmnażaniu i powielaniu roślin Pojemników z sadzonkami pomidorów i już popikowanych różności mam w ilości, której nie jestem w stanie pomieścić na wielkim stole i wszelkich stolikach w ogr.zim.
A przy okazji, jakie masz doświadczenie w ukorzenianiu magnolii. Nieopatrznie odłamane gałązki magnolii przez eMa wstawiłam do wiaderka z wodą i dostrzegam teraz oznaki wypuszczania jakby małych kiełków. Czy to może się udać ?

Sciskam na odległość 2 m i trzymaj się z daleka od wirusa

Alu, przez te ograniczenia, ogrody na błysk zrobimy.
Widziałam, ile masz dobra, szczerze podziwiam.
Nigdy jeszcze z magnolią nie eksperymentowałam, może pora zacząć
Jeśli coś wypuszcza, to rewelacja. Moją Genie dalej podkrzesuję, to oderwę gałązkę, pomoczę w ukorzeniaczu i zrobię test czy się uda. Będę podpytywać, jak u ciebie się ma i zdawać relację, jak mi poszło.
Ściskam i ja oby jak najszybciej życie wróciło do normalności
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies