Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 07:01, 31 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
malgorzatakarpacz napisał(a)
Irenko zajżyj do mnie i skrobnij coś na temat mego krzoka bo Jola mówi że masz.

Byłam Małgosiu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:06, 31 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alicja169 napisał(a)

Alu, juz dość długo kwitną róże.
Rodki ładne, jak kwitną i nie chorują, ale przy wielkich okazach skubanie kwiatków po przekwitnięciu, to już wyzwanie, nie cierpię tego. Nie oskubiesz, brzydko wyglądają i gorzej kwitną.
Ta roślina, to Indygowiec Kiriłowa, kwiaty coś, jak u wisterii. W tym roku ścięłąm go do ziemi, bo nie mogłam dojść do róży. A róża po wichurach i tak rozpirzona we wszystkie strony.

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margerytka40 07:12, 31 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Irenka zaglądam do Ciebie zawsze, kiedy coś wstawisz. Wiem, rzadko coś piszę ale nie wiem, to chyba z zachwytu. Pięknie na zdjęciach a na żywo to już w ogóle pewnie bajka. Nie pamiętasz nazwy tego białego bodziszka może? Wpadł mi też w oko bo bardzo poszukuję aktualnie bieli do kwitnących azalii a on chyba wľaśnie razem z nimi kwitnie. Buziaki zostawiam. Rodki, azalie mam jeszcze małe ale już wiem, że skubanie to nie będzie moja ulubiona praca
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Milka 07:31, 31 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Asiu, miło że zaglądasz. Ja twój ogród po metamorfozach tez podziwiam, to była kolosalna praca.
To bodziszek Album, możesz do tej bieli dołożyć białe goździki, piwonie, orliki, wszystko w jednym czasie kwitnie.
Sporo roślin bym dziś nie posadziła, ale skoro są, to jakoś dbam.
Na żywo czuć zapachy, no i widzisz całość, a tak wycinki na zdjęciach, buziaki




a wiem, już co to za magnolia, co z siewki po 5 latach zakwitła
to magnolia japońska Sieboldi, kwitnie w czerwcu i lipcu, w inny sposób zawiązuje kwiaty

to jej kwiecie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 08:10, 31 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Milka napisał(a)

Ten środek zakupię na ochojnika, mam na młodym świerku.
Ale powiem ci, że cały czas pogoda nie sprzyja opryskowi, wieje i kropi i tak wkoło.




Przez te deszcze, wichury też świerki nie opryskane, czekam aż się galasy pojawia na świerkach jeszcze nie patrzyłam.

U nas dzisiaj nad ranem +7 co to za pogoda niech pada ale przynajmniej ciepło powinno być.

Ogród masz w księciu przez cały sezon. Jak popryskasz horte na pewno będzie dobrze i się odrodzi. U mnie mszyce atakują róże też trzeba pryskać spróbuję rozcieńczonymi drożdżami.
Na trawniku rozsiał się jaskier też do oprysku bo rozłogi tworzy. Nie nadążam.

Pozdrowienia



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ewa777 13:47, 31 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Cudowny spacer wirtualny po Twoim ogrodzie . Olbrzymia pnąca hortensja zachwyca.
Te szkodniki na hortensji, to jak pisały już dziewczyny to czerwce/wełnowce. Miałam je na dereniu w ubiegłym roku.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 15:43, 31 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Irenko, nie wiadomo co podziwiać, tak pięknie, wszystko cudne, ale te rh masz tak fajnie dobrane kolorystycznie, że zazdro
Och ta z nasion to cudo Ci zakwitło, no cudo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:48, 31 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Nie do wiary wręcz, i róże już i łubiny, to już prawdziwe lato u Ciebie, u nas ciągle zimno, wolno wiosna się rozwija w tym roku.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Basilikum 21:41, 31 maj 2022


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Irenko u Ciebie to zawsze pieknie

pozdrawiam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
basia3012 22:05, 31 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Irenko, wiedziałam kiedy zajrzeć na rodki. Cudne są. Ale i wszystko inne pięknie rośnie i kwitnie. Lato u Was w pełni. A u nas w kurtkach chodzimy.

Irenko, masz jeszcze bukszpany? Kiedy można je przycinać?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies