Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu uśmiechniętego anioła

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu uśmiechniętego anioła

Toszka 13:50, 20 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie potrzebny poradnik (aczkolwiek kompendium wiedzy to wątek Anbu)
potrzeba
-dużo obornika (nawet teraz świeży zdobywaj do wiosny będzie w ziemi przekompostowany)
-kompost
-kora
-mączka bazaltowa

Wszystko trzeba razem przekopać. Czym więcej dobroci tym lepiej. Przez zimę ziemia przemaceruje się, ułoży i na wiosnę będzie gotowa do sadzenia. Teraz ciepło, deszcze, a potem mróz i topniejący śnieg zrobią swoje

Na wiosnę trzeba sprawdzić ph ziemi i ewentualnie można ziemię obsypać dolomitem i przegrabić z wierzchnią warstwą.

Tylko tyle i aż tyle

edit
w "projektowaniu"truję o poprawie gleby aż do obrzydzenia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 14:18, 20 sie 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Oo ktoś tu o mnie wspomina

Hej Agawa, słuchaj Toszki, bo ona wie co mówi Przygotowanie gleby to podstawa, bez tego nie będziesz miała zdrowego ogrodu

A wiersze super piszesz
____________________
Ania Ogród Ani :)
A_gawa 14:24, 20 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
O matko! Mączka bazaltowa? Raju... i dolomit. Nie ma co - nazwy są świetne! Oki!
To zapewne najłatwiej kupić w ogrodniczym. Z obornikiem u mnie kiepsko - tereny nierolnicze i mało kto hoduje zwierzęta. Hmmm...
Toszka, będę walczyć. Jak co, to po prostu suszony wysyłkowo nabędę. Może taki być?

A koński czy jakiś inny? Czy wszystko jedno?

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 14:26, 20 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
anbu - witam Cię serdecznie! Jak miło mieć gości!

PS Toszka się staje moją Wyrocznią.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 14:31, 20 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Czym się sprawdza ph? Kupuję narzędzie w ogrodniczym i patrzę co mi wróżka powie? Jakie ph jest najwłaściwsze - pewnie zasadowe?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
anbu 14:38, 20 sie 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Szukaj czegoś pod hasłem: KWASOMIERZ GLEBOWY PH z PŁYNEM HELLIGA


Tani i skuteczny
____________________
Ania Ogród Ani :)
A_gawa 14:43, 20 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Zatem tak zrobię Dziewczyny! Dziękuję!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Toszka 15:48, 20 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A_gawa napisał(a)
O matko! Mączka bazaltowa? Raju... i dolomit. Nie ma co - nazwy są świetne! Oki!
To zapewne najłatwiej kupić w ogrodniczym. Z obornikiem u mnie kiepsko - tereny nierolnicze i mało kto hoduje zwierzęta. Hmmm...
Toszka, będę walczyć. Jak co, to po prostu suszony wysyłkowo nabędę. Może taki być?

A koński czy jakiś inny? Czy wszystko jedno?



mączkę bazaltową kupuj przez internet, niestety. Dolomit w ogrodniczym.
W ogrodniczym pytaj o obornik - najlepiej krowi lub koński. Do poprawy jakosci gleby używamy tylko obornik (kompostowany, ew. świeży).Granulowany jest tylko nawozem i nie poprawi struktury gleby - takim możesz na wiosnę podsypać rosliny.
Poszukaj w okolicy szkółki jeżdzieckiej lub jakiejś fundacji dla koni.
Najcenniejszy to obornik owczy, potem pozostałe - koński, krowi etc.
Kora powinna być w miarę drobna.
Wszystkich dobroci trzeba dużo - jedynie po worku dolomitu i mączki starczy ci na tę rabatę. Wszystko to naturalna próchnica i nie ma pojęcia "za dużo".

A w nagrodę odsyłam cię do czytania wątku Anuli -Anbu, tam nabędziesz podstawy ogrodnicze. Proszę czytać literki, nie obrazki. Zrozumienie też będzie potrzebne
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
A_gawa 19:54, 20 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Toszko, ja bardzo lubię literki.

A tak na marginesie - jak Szefowa zakłada ogrody, to w dziurę daje tylko dobrą ziemię? Jak to jest? Przecież nie da rady jej inaczej użyźnić. Zawsze mnie to zastanawiało.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Toszka 22:30, 20 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na to pytanie Szefowa może odpowiedzieć, bo ona robi. Zapewne ma swoje sekrety ogrodnicze I jestem pewna, ze przed sadzeniem całe rabaty mają szykowaną glebę - od razu z przekopaniem.



____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies