Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu uśmiechniętego anioła

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu uśmiechniętego anioła

A_gawa 11:15, 04 lip 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Johanka77 napisał(a)
Obłędna!


W tym roku róże oszalały - zimnawa, długa wiosna, brak ataku mszyc i efekt spektakularny. Mam trzy krzewy tej róży - naprawdę niezwykły efekt.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 11:21, 04 lip 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Dorota123 napisał(a)
Uwielbiam róże, mam i tą z powyższego opisu, ale u mnie trudno dopatrzeć się tych wypisanych walorów. Opis świetny, róża przepięknie ukwiecona. Będę zachwycać się Twoją.


Dorotko, pięknie dziękuję. U mnie rośnie na przedpłociu, brakuje jej doborowego towarzystwa, więc postanowiłam dosadzić żółte dziewanny z pola i białe naparstnice. Nie wiem tylko co na najniższe piętro.

Mam taki problem, że jak wrzucam tu zdjęcia, to one tracą na jakości - kolory bledną, brakuje ostrości. Co ja źle robię?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Dorota123 17:42, 04 lip 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
A_gawa napisał(a)


Dorotko, pięknie dziękuję. U mnie rośnie na przedpłociu, brakuje jej doborowego towarzystwa, więc postanowiłam dosadzić żółte dziewanny z pola i białe naparstnice. Nie wiem tylko co na najniższe piętro.

Mam taki problem, że jak wrzucam tu zdjęcia, to one tracą na jakości - kolory bledną, brakuje ostrości. Co ja źle robię?
Na niższe piętro mogły by być jakieś granatowe szałwie i zamiast polnych dziewann może granatowe ostróżki.

Nie wiem czym robisz zdjęcia, jeśli komórką, to masz mniejszą rozdzielczość niż lustrzanka. Po wstawieniu na forum jeśli oglądasz w komputerze zdjęcie "rozciąga" się i wtedy możesz zauważać, że traci na jakości. Może też tracić w trakcie przesyłania, możesz też mieć ustawione, żeby zmniejszało rozmiar zdjęcia. Takie są moje domysły.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 17:48, 04 lip 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
A_gawa napisał(a)
Tu ostrość ustawiona jest na trawę, dlatego róża w tle jest mniej ostra.
Jeśli przesuniesz odrobinę aparat w górę i ustawisz ostrość na różę i tak zatrzymasz ostrość spustem, to po chwili możesz z zatrzymaną migawką skadrować zdjęcie od nowa. wtedy wciskasz spust do kończ. Nie wiem, czy zrozumiale to opisałam, bo ja samoukiem jestem.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 17:55, 04 lip 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
A_gawa napisał(a)
Róża 'The Pilgrim'


Tutaj złapałaś ostrość na jeden kwiatek, może być to zdjęcie zrobione trybem makro, a ten tryb jest do robienia pojedynczych kwiatów z bliska, albo portretowym. Domyślam się, że robisz zdjęcia lustrzanką, musisz przypomnieć sobie instrukcję robienia zdjęć, ja co jakiś czas czytam całą książkę, aby sobie przypomnieć możliwości mojego aparatu i po to, żeby robić bardziej świadomie zdjęcia.
Ja tam lubię taką głębię ostrości, tylko, że w tym przypadku ostrzyłabym na zielonego listka między dwoma kwiatami róży. Wtedy obydwa kwiatki były by ostre.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Alija 21:04, 04 lip 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
A_gawa napisał(a)
Róża 'The Pilgrim'

Rośnie dumnie wyprostowana lub pokładająca się ze śmiechu w zależności od nastroju pogody. Jej admiratora zauroczyć może delikatne połączenie subtelnego kremu z mocnym ćwiekiem kanarka.
Róża ma w sobie ulotną nieśmiałość wiosennego słońca, połączoną z rubasznym nuceniem czerwcowego, puszystego trzmiela. Nieustannie kusi efemerycznością zapachu mirry z nutą angielskiej herbaty oraz swym niezwykłym imieniem: 'The Pilgrim'.

Zatem pielgrzymuję do niej każdego dnia jej kwitnienia i wzruszam się kruchością płatków ułożonych w niekończącą się rozetę, a jej zapach otacza mnie ciepłym ramieniem i wiatr już mną nie miota.



Witam! Trafiłam przypadkiem, zaciekawiona tytułem, "Pod złamanym skrzydłem"(anioła, bo przecież uśmiechnięty?), skojarzyłam z "bieszczadzkim aniołem", nie wiem dlaczego...
Piękna róża i piękny, poetycki opis, ależ Ty masz talent!
Ogród też mi się podoba. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 14:36, 30 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
A_gawa napisał(a)


Jabłoń ozdobna 'Brandywine'

Śliczna ta jabłoneczka, pokaż jak w tym roku kwitła
Pięknie Ci te działania ogrodowe wychodząTylko fotek skąpisz jak skąpiradło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joann 08:59, 17 sie 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Agnieszko, witaj Nie skąp zdjęć pięknego ogrodu! Czekamy na więcej!
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies