Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa liściaste na ciężką glebę

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa liściaste na ciężką glebę

cicior112 17:48, 15 mar 2016

Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 7
Witam wszystkich formowaczów/profesjonalistów.
Proszę o poradę w sprawie drzewek ozdobnych, jakie można posadzić na ziemi, która jest gliną.



jak się pozbyć rybika
____________________
paulina_ns 17:52, 15 mar 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
cicior112 napisał(a)
Witam wszystkich formowaczów/profesjonalistów.
Proszę o poradę w sprawie drzewek ozdobnych, jakie można posadzić na ziemi, która jest gliną.



jak się pozbyć rybika


Witam ja też mam gline i sliwowisnia pissardii całkiem dobrze sobie u mnie radzi.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Gardenarium 17:53, 15 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pierwsze pytanie : jakie drzewa ozdobne? - iglaste czy liściaste? Jeśli iglaste to nie w tym wątku należy zadać pytanie http://www.ogrodowisko.pl/watek/3205-drzewa-iglaste-na-podmokly-teren

A jeśli liściaste, to tutaj, przy okazji zmieniłam tytuł wątku, aby było wiadomo o co chodzi w wątku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
cicior112 18:48, 15 mar 2016

Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 7
Liściaste najlepiej o wielokolorowych liściach no i było by super co by owe liście nie padły tuż po lecie
____________________
cicior112 18:51, 15 mar 2016

Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 7
paulina_ns napisał(a)


Witam ja też mam gline i sliwowisnia pissardii całkiem dobrze sobie u mnie radzi.



no fajne drzewko ale chyba te kolory to tylko jak kwitnie z tego co na zdjeciach widać
____________________
Gardenarium 19:49, 15 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To może jeszcze wątek przeniosę do Drzewa liściaste?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 20:34, 15 mar 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
cicior112 napisał(a)
Liściaste najlepiej o wielokolorowych liściach no i było by super co by owe liście nie padły tuż po lecie

szykuje się wielkie gdybanie a sprawa jest prosta z korzyścią(i nauką) dla Ciebie wchodzisz na stronę jakiejś większej szkółki, tam najczęściej są galerie roślin zdjęcia opisy, bardzo często pogrupowane wg wielkości barwy wymogów
wybierasz sprawdzasz zapisujesz i w razie wątpliwości pytasz na forum
powodzenia
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Karol99 07:13, 16 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Klon zwyczajny np. 'Crimson King' tez sobie poradzi.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
cicior112 16:55, 16 mar 2016

Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 7
Karol99 napisał(a)
Klon zwyczajny np. 'Crimson King' tez sobie poradzi.


Po nardzie z najwyższą izbą kontroli ( zona ) padło na Crimson King, tylko tak poczytałem popatrzyłem i to drzewko to wielgaśne jest, zastanawiam się bo u sąsiada wyrwało jabłonkę z korzeniami i kawałkiem działki bo korzenie nie poszły w głąb gliny tylko rozeszły się tuż pod powierzchnia. Tak sobie pomyślałem że dobrze będzie podebrać ze dwie łyżki ziemi czy lepiej nie robić tego?
____________________
Gardenarium 19:24, 16 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej wynająć wiertło i przewiercić się do piasku. A w dziurę wsypać kamienie. Tak robiliśmy w jednym ogrodzie. Pod każde drzewo wierciliśmy wiertnicą 2.5 metra dziurę o średnicy 50 cm i tam sypaliśmy pół tony kamieni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies