Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wymarzony ogród Izy

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony ogród Izy

IzaS 14:23, 06 kwi 2016

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 41
witajcie

swoje miejsce na ziemi posiadam od kilku lat ale z różnych przyczyn terenem wokoł domu zajmować się będę dopiero w tym sezonie.
Jestem kompletnie zielona, brak mi jakichkolwiek "artystycznych" zdolności, nie mam również wyobraźni itd.
Przeglądam wątki na ogrodowisku i mniej wiecej klaruje mi się w jakim stylu chciałabym mieć ogród -w stylu ogrodowiskowym trawy, bukszpany, hortensje itd
Ponieważ tak jak pisałam nie mam zupełnie wyobraźni liczę na szczere komentarze do moich pomysłów i porady zaprawionych w boju ogrodników

____________________
Wymarzony ogród Izy
IzaS 14:32, 06 kwi 2016

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 41

Na pierwszy ogień pierwsza rabata którą chce zaprojektować i stworzyć.


jest to teren przy bramie wiazdowej o wymiarach 4 /8,5 m.
Po pierwsze chciałabym przysłosinić ogrodzenie od strony sąsiadów.
Tuje chyba sa bez sensu bo ma je sąsiad i funkcje przysłoniecia mnie od sasiadów chyba spełnią.
Myslałam o podadzeniu w formie żywopłotu -trawy gracillimus.
I tu pierwsza wątpliwośc jak gęsto ją sadzić aby powstał taki szpaler i co potem posadzić przed trawami.

Proszę o rady i pomysły, a może jakieś przykłady?
Z góry wielkie dzieki
____________________
Wymarzony ogród Izy
Gardenarium 15:40, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niedobrze, bo trawy późno ruszają, będzie wiosną mega - pusto, będzie widać ogrodzenie, zimą będzie masa śmieci fruwała po ogrodzie. Gdy trawy się rozrosną w takie wielkie kępy- trudno to będzie przesadzić, podzielić. Nudy będą.

To już lepiej zrób ten żywopłot z hortensji, kwiaty od lipca do wiosny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
IzaS 16:56, 06 kwi 2016

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 41
Ale ja myślałam o trawach jako ostatni rząd przed trawami hortensje ale może nie na całych 8m i przed jeszcze jeden rząd jakiś traw np red baron ltp.
A może jednak zdecydować się na tuje, i tak będę je kupować bo druga strona będzie właśnie w szmaragdach. I do tego trawki już nie w spalerze tylko kilka.
____________________
Wymarzony ogród Izy
Makao_J 18:11, 06 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Masz ten sam problem co ja. Szmaragdy u sąsiada a ogrodzenie widać.

Ja na razie pokombinowałam i pomieszałam. trochę cisów, trochę jałowców, trochę dereni i kilka miskantów przed którymi posadzę hortensje. Na razie czekam na efekt. Jak coś to sobie pozmieniam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
marzena_p 19:20, 06 kwi 2016


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Nie musisz zasłaniać szczelnie całego płotu . Posadz dwa świerki ,derenia ,coś z czerwonymi liśćmi.Jakieś fajne krzewy .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
polinka 23:34, 06 kwi 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Iza a jak sąsiadowi zmieni się kiedyś koncepcja i wytnie wszystkie smaragdy??

Pomyśl może jednak o żywopłocie od swojej strony?

Można posadzić liściasty z grabu albo zimozielony z cisa jesli nie chcesz u siebie tujek.

Rabatę masz szeroką to póżniej można pomyśleć nad trawami, bukszpanami przed zieloną ścianą
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Marzenaka 23:49, 06 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Witaj. Trawy są piękne, sama je mam oraz hortensje. Tylko jak przycięłam na wiosnę jedno i drugie to nic nie zostało na rabacie. Faktycznie coś wypadałoby wpleść takiego co będzie cały rok.
____________________
Ogród Marzeny
IzaS 11:20, 07 kwi 2016

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 41
Oj Danusiu to mi całą koncepcję rozwaliłas
Aniu szczerze to nie wiem jak wyglądają cisy i jałowce. Patrzyłam na twój wątek ale nie wiem o co chodzi. Wkleisz mi jakieś zdjęcie?
Marzenko ale ja chcę zasłonić to ogrodzenie. Sąsiad maluje je tylko od swojej strony a ja nie znajduje narazić czasu żeby kilka dni poświęcić na malowanie.zreszta nie podoba mi się
Polanka nie sądzę żeby sąsiad zmienił zdanie przynajmniej w najblizszym czasie. Tuje wsadził dopiero w ubiegłym roku. Pomysł z posadzeniem traw zaczerpelam przeglądając twój wątek. Skłaniam się aby jednak tujki wsadzić. Dodam do tego jakieś 2-3 hortensje i trochę traw - tak jak u ciebie
Marzenko ja na prawdę jestem zielona i nie wiem co jest zimozieone tzn wiem że tuje i bukszpany.

____________________
Wymarzony ogród Izy
Izoldka 11:33, 07 kwi 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 217
Witam imienniczkę

Też jestem początkująca, ale mnie też się wydaje, że pomysł nasadzenia żywopłotu jest dobry.
____________________
Iza - Ciężkie pięknego początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies