Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój mały wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały wymarzony ogród

goska 17:05, 30 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Jedno nie skończone a korci mnie zacząć następne . To mój przedogródek a właściwie jego lewa strona, chce go powiększyć nadać jakiś kształt. Niestety nie mam takiego komfortu tworzenia rabat od początku ponieważ ogród mam po teściach i znajdowały się w nim drzewa owocowe i duże krzewy. Usunięcie ich było pracochłonne. Do tego siatka sąsiadów na całości ogrodu i kosze na śmieci
____________________
gosia
goska 17:08, 30 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
W kącie między pięciornikiem a tują szmaragd chce wsadzić hortensje anabell...myślę też o śliwowiśni na pniu. Drugą stronę przedogródka mam w lawendzie i różach okrywowych więc ten akcent z lawendą też byłby tutaj dobry...noooo ale to tylko moje pomysły :/
____________________
gosia
alis 13:57, 05 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
goska napisał(a)


Ooo jak ładnie Widzę, że coś działasz ogrodowo A może od strony sąsiada i śmietnika dałabyś jakiś żywopłot?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
goska 19:34, 06 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Od strony sąsiada wsadziłam 2 hortensje Anabell obok siebie aby uzyskać duży krzew więczostanie mi mało miejsca do siatki. Myślę o śliwowiśni na pniu za hortensją i na kawałku siatki tj ok 3 m dać wiklinę...puszczę na nią powojnika i bluszcz zimozielony. Resztę siatki obsadzę cisami.
____________________
gosia
goska 19:42, 06 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
____________________
gosia
goska 19:43, 06 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
W przyszłym roku rabata pójdzie wzdłuż całego płotu aktualnie skupiam się na tym kawałku. Czas mi tylko na tyle pozwala.
____________________
gosia
goska 19:46, 06 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Po drugiej stronie mam wsadzone lawendy, miskanta i róże okrywowe i tak myślę aby w tym miejscu również była lawenda tak aby wszystko jakoś współgrało. To tak zwany przedogródek.
____________________
gosia
goska 15:46, 07 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Miś polarny
____________________
gosia
Makusia 15:53, 07 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Fajny kształt nadałaś rabatce- jak spod linijki. Na moje laickie oko wpasowałaby się obwódka z bukszpanów. Co do śliwowiśni, to musi wypowiedzieć się ktoś bardziej doświadczony, ale czy hortki nie zakryją Ci drzewka? Chyba, że będzie naprawdę wysoko szczepione. A lawenda- to już wiem- lubi zasadową, piaszczystą ziemię- dokładnie odwrotnie niż iglaczki, które już masz i dokładnie odwrotnie niż hortensje.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
goska 14:12, 12 lip 2016


Dołączył: 12 kwi 2016
Posty: 356
Makusia napisał(a)
Fajny kształt nadałaś rabatce- jak spod linijki. Na moje laickie oko wpasowałaby się obwódka z bukszpanów. Co do śliwowiśni, to musi wypowiedzieć się ktoś bardziej doświadczony, ale czy hortki nie zakryją Ci drzewka? Chyba, że będzie naprawdę wysoko szczepione. A lawenda- to już wiem- lubi zasadową, piaszczystą ziemię- dokładnie odwrotnie niż iglaczki, które już masz i dokładnie odwrotnie niż hortensje.



U mnie w ogrodzie tak wszystko jakoś wymieszane lawenda pięknie rośnie z rododendronami i hortensjami i jakoś jej to nie przeszkadza...nie wiem jak to robię ale co roku lawendy rosną na potęgę Co do drzewka myślę o wysoko szczepionym.
____________________
gosia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies