Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zimozielony biało - różowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony biało - różowy

Toszka 13:18, 06 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie gracki za rodki, a Mornning Ligty - pieknie sie zwieszaja i swoim jasnym kolorem podbiją kolor rodków i cisów - wierzaj na słowo, tak sama mam i ciagle mi się podoba

Silvery daj od przodu. Połącz z wrzosami (nie bój się ich!!!) i posadź setkę lub dwie irysów holenderskich (cebulowych). Przemyśl ich kolor, byś misz-maszu nie zrobiła. Wczena wiosną zetniesz wrzosy, potem silvery trzeba ściąć (w kwietniu) i w tym z pozoru 'łysym"momencie irysy wyskoczą Nie trzeba ich wykopywać! Bezobsługowe są

Nie sadź paskami - zrób plamy z silverów i wrzosów. Mozna dosadzić zimozielone kiścienie, które zimą są czerwono-bordowe.

Widzę tylko, ze rodki dałaś w małe dołki, bez przekopania/przygotowania całej rabaty... wiesz czym to grozi? Dlatego tam trawa rośnie... zbyt wysokie ph

To puste miejsce zostaw - to idealna miejscówka np. dla ozdobnego klonika. Jednak teraz jest to za mało osłonięte miejsce - cisy muszą urosnąć i osłonić. Ewentualnie mozna by było posadzić acer circinatum... właśnie jesteśmy na etapie szukania odmiany 'Pacific Fire' (zaglądaj do Anki_ na wątek kiedy będziemy zbierać zapisy... jesli znajdziemy szkółkarza)

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Msazalka18 13:53, 06 wrz 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Czyli do rododendronów są ML, a do hortensji Gracki???

Jakoś wrzosy mnie nie lubią :/ i kiepsko u mnie rosną nie chcą zimować itp. dużo bardziej lubię wrzośce rosną jak szalone ale mam już je też od południa tylko na prawo.

hmhm A co do ziemi to wysypałam tam sporo kwaśnej ziemi i przekopywałam i wydawało mi się że w miarę dobrze to przygotowałam dostają swoje witaminki i wodę korą podsypane mam nadzieję że dadzą sobie radę będę na nie dmuchać

a klonik hmhmhmh muszę się przyjrzeć może bordowego wstawię najwyżej będę nosił kubraczek

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Buziak wielki dla Ciebie
____________________
zimozielony biało różowy
Msazalka18 23:53, 18 wrz 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Zaryzykuje i napiszę może jakaś dobra Duszyczka mi pomoże .
Dziś kupiłam ML ustawiłam narazie w doniczkach i już mi się podoba Dziękuje Toszka
Carexy wiem gdzie można kupić ale niestety dziś mi ręki zabrakło, ale jutro będą już moje jeszcze mam tylko mały problem z odległościami nie chciałabym ich za gęsto posadzić więc chyba zdecyduję się na poszerzenie rabaty. Z tym mam zawsze problem

I tak sobie myślę nad dalszymi przeróbkami ... i wymyśliłam ( zdjęcie z profilu strona południowa) że mam tam gęsto. Mam tam rh później jeżówki białe i różowe, hosty i azalie japońskie. A jeśli zmienić środek to na rh, jeżówki białe, trzęślica modra variegata i azalie to było by lepiej? Czy myśleć nad czymś innym?
____________________
zimozielony biało różowy
Toszka 08:10, 19 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a zdjęcie?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Msazalka18 09:22, 19 wrz 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
a tu zdjęcie Dzieje się tu za dużo jak było małe to było dobrze


____________________
zimozielony biało różowy
Toszka 09:44, 19 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na wiosnę ja bym zabrała jeżowki. Zamiast nich bym posadziła carexy. Lub pośród azalii jasne wrzosy - polecam Winter Red (będziesz zachwycona). Do tego można dać stipę lub brązowe Bronze Form, albo zielono-stalowe Frosted Curls.

Azalie odsuń od trawnika, a daj bliżej rodków. Azalie urosną i będą wypełniać przestrzeń pod rosnącymi (i ogałacającymi się z pod spodu rodkami. Wrzosy i carexy wpleć pomiędzy.

W efekcie uzyskasz etap kwitnienia rodków i azalii. Potem będą tłoczyć ML. Carexy - Evergold lub Silver Sceptre (silvery długo zbierają się na wiosnę, ale za to gwiadorzą jesienią i dają srebrną poświatę. Więcej na tym odcinku bym nie dawala.
Nie sadź paskami, a zrób kompozycję, trochę przeplatankę. Stipy za dużo nie sadź. Posadzona pojedynczo wprowadzi ruch w czasie kiedy inne kwasoluby nie kwitną.
Edit.
jest jeszcze jedna opcja, do przemyślenia i zaakceptowania przez ciebie. Opcja ta wprowadzi kwiaty do mrozów, ale będą to żółte liliowce Stella de Oro. Jej liście doskonale udają carexy. Są niskie, bezproblemowe i można zrobić z nich obwódkę od strony trawnika.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Msazalka18 10:15, 19 wrz 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
hmhmhm No to zabiłaś mi gwoździa
U Oli widziałam molinie i białe jeżówki i mi się spodobało i myślałam że posadzę je między rh a azaliami żeby coś kwitło a Ty mówisz o carexach
Myślisz że będzie oki? No bo mam te rh i azalie dalej mam hortensje, rozchodniki i żurawki a później mam znów rh z magnolią i to tam planowałam posadzić ML i silvery tak jak mi doradziłaś

Ale jakby tak dłużej pomyśleć to faktycznie masz rację z tym przesunięciem-rozsunięciem Mówisz że same trawy hmhmh Same trudne decyzje do podjęcia ach .... idę przyglądnąć się temu z bliska
____________________
zimozielony biało różowy
Toszka 11:51, 19 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ten polecony przeze mnie wrzos - Winter Red ożywi niebywale zieleń bez jezówek. To cudny wrzos - zielono-seledynowo-zółty. Zimą końce są intensywnie czerwone

z grudnia
tu końcówki w zestawieniu z zółtymi wrzosami

Takich przebarwiających się wrzosów jest więcej - nowe odmiany. Poszukaj, a nie pożałujesz


Planuj rabaty z myślą o 4 porach roku. Zima nie musi być nudna. Zwłaszcza bezśnieżna.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Msazalka18 15:22, 19 wrz 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
oj kusisz tymi wrzosami cudne są ale jakoś u mnie nie chcą rosnąć nie wiem czy to moja wina czy mrozów Próbowałam i nic ...
To właśnie jest najtrudniejsze żeby było atrakcyjnie cały czas Może skuszę się na te brązowe trawki nie wiem co zostało w szkółkach napewno milk chocolate widziałam a czy coś jeszcze hmhm jak się szuka to akurat nie ma
Ja chodzę i myślę nad tą moją przeróbką a eM mi ściąga darń pod następną rabatkę mówiłam że nie chce ale mnie nie posłuchał :/ bo mówi że dziś idealna pogoda do zdzierania bo mokro, i następny problem
I czeka mnie wycieczka po szkółkach a jak na złość ostatnio nic mi w oko nie wpada albo jestem bardziej wybredna albo uczę się na własnych błędach ...
Zrobię zdjęcie może ktoś pomoże .. ale chyba będę szukać bonzai z cisa chyba że nie znajdę to wysypię korą i poczekam na wiosnę
____________________
zimozielony biało różowy
kaz742011 20:18, 19 wrz 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
O bonsaiu z cisa napisałam u Ciebie na PW.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies