Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zimozielony biało - różowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony biało - różowy

Msazalka18 08:28, 02 paź 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Siedzę i czytam wątki, myślę o moich rabatach i mętlik w głowie, a jak patrzę przez okno to zastanawiam się czy jeszcze można coś sadzić czy tylko cebulowe??

Mam pomysł jeszcze na jedną rabatkę hortensjową ( trawy, miłorząb, kilka cyprysików noi hortensje) Tylko nie wiem czy ruszać teraz czy lepiej na wiosnę Co sądzicie?
____________________
zimozielony biało różowy
kaz742011 09:55, 02 paź 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
W planowaniu jestem zielona to nie pomogę.
Bonsai super. Napisz na PW gdzie go upolowałaś .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Wiolka5_7 11:32, 02 paź 2017


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20257
Hakonechloa Aureola i Molinia Variegata bez problemu rosną w pełnym słońcu...fajnie by kontrastowały z ciemną zielenią



____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Msazalka18 11:38, 02 paź 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Wiolka5_7 napisał(a)
Hakonechloa Aureola i Molinia Variegata bez problemu rosną w pełnym słońcu...fajnie by kontrastowały z ciemną zielenią





w takim razie zostaje molinia
Dziękuje
____________________
zimozielony biało różowy
Msazalka18 10:23, 04 paź 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
oj słońce dziś nieśmiało wychodzi a mi po głowie chodzi jeszcze rabatka do zrobienia Myślałam o hortensjach, miskantach ML, cyprysikach groszkowych i miłorzębie Myślicie że jeszcze można coś posadzić???? czy lepiej do wiosny czekać?
____________________
zimozielony biało różowy
Toszka 18:02, 04 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Można jeszcze sadzić, zwłaszcza drzewka i wszelkie krzaczki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Msazalka18 23:01, 04 paź 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Toszka napisał(a)
Można jeszcze sadzić, zwłaszcza drzewka i wszelkie krzaczki.


Dziękuje
Wstawię jutro mój plan jakbyś miała chwilkę to będę wdzięczna jak zaglądniesz
____________________
zimozielony biało różowy
Msazalka18 14:56, 05 paź 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
Deszczyk pada a ja siedzę i zawijam w te sreberka .... a wyszło tak


Rabatka od południa Zrobiona niedawno są na niej kulki cisowe, molinia variegata i tulipany i narcyzy i to jest wysypane korą Tuż obok bonazi ale on już będzie w kamyczku muszę mu coś w nogi dać tylko nie wiem czy lepiej jakieś trawki czy np. przebiśniegi. Na tej rabacie napewno będę musiała coś dosadzić może żurawki a może jakieś trawki Coś mi na niej brakuje ....

A teraz zachód Podzieliłam go na rabaty z numerkami, żeby było wiadomo o czym mówię

u mnie całe życie z górki albo pod górkę ... a o to dowód ( murek zaznaczony na czarno na rysunku)


ma on w porywach 60 cm i cały czas idzie w "dół" aż znika po prawej stronie, i właśnie dlatego z lenistwa powstała

Rabata nr 1 i mam na nią dwa pomysły A: lizak cisowy i berberysy kulki czerwone w nogach lub B hortensja na pniu, a w nogach cisowe kulki

Rabata nr 2 jest niby prosta i oczywista ale zastanawiałam się czy nie posadzić tam czegoś co by zasłaniało murek i wszystkie "skarby" które są pod balkonem. Będzie podobna rabata jak u Joli bo zobaczyła ją i się zakochałam od pierwszego wejrzenia Tylko czy wszystko mi się zmieści? Jako ściana maskująca murki i skarby miały być cisy, ale prawdopodobnie będą miskanty, a na rabacie mają być hortensje początkowo myślałam o limelight (może silver dolar lub inny jakiś), miłorząb mariken, może trzmieliny na pniu(?) i berberysy małe czerwone kulki na obwódkę.
Pomarańczowe prostokąty to płytki(ścieżki) wskazujące, nakazujące nie po kwiatkach

Rabata 3 najbardziej problematyczna, bo sadziłam już na niej wszystko hehe były juki, jeżówki z trawami, szałwia, berberysy ogólnie wizji brak Żadna mi się nie przyśniła .
Rabata 4 Huśtawka na środku po lewej pociągnę to co na rabacie numer 3, a po prawej rododendrony a pod nimi albo żurawki albo carexy silvery, potem ścieżka tup tup i

rabata 5 od północy rododendrony, brunera (ostatnie odkrycie), może na zakręcie jakiś klon i azalie wielkokwiatowe, a później tup tup i cis stożek może żurawki żółte, a może hosty małe coś rozświetlającego

i koniec rabat przy domu Kto dotrwał do końca???? i jak się podoba? co zmienić co poprawić co nie pasuje???
____________________
zimozielony biało różowy
anbu 16:48, 08 paź 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Msazalka18 zapomniałam Ci wysłać pigułkę...wybacz :'(
Obiecuję się jutro poprawić
____________________
Ania Ogród Ani :)
Msazalka18 20:53, 08 paź 2017

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
anbu napisał(a)
Msazalka18 zapomniałam Ci wysłać pigułkę...wybacz :'(
Obiecuję się jutro poprawić


spoko czytałam cały Twój wątek więc coś tam wiem a reszta wyjdzie w praniu ale ściąga fachowo zrobiona zawsze się przyda
____________________
zimozielony biało różowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies