Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Brzóstowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Brzóstowa

OlgaKol 15:31, 21 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
milka666 napisał(a)
Olga mój tata pochodzi z Zajączkowa przed Kielcami


O - a ja pochodzę z Zajączek (z częstochowskiego)
Teraz mieszkam k. Ostrowca Św.


Ten zielony to zwykły perukowiec podolski - nie znam odmiany. Rośnie u nas od 2011 oku - zawsze na wiosnę mocno go ścinałam i wtedy słabo kwitł. W tym roku nic przy nim nie robiłam i zaszalał - nadrobił stracone lata

Czerwony to "Royal Puple" - również z 2011r. Tego mniej cięłam - żeby trochę kwitł co rok. W tym roku też nie cięłam.

Dzięki za odwiedziny i pozdrawiam

____________________
Olga Maniak w ogrodzie
olga80 15:32, 21 lip 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
OlgaKol napisał(a)
Moj zakupy intrnetowe - ciemiernik, miniaturowy berberys i hakone (dam jej drugą szansę)




o fajne zakupy też mam chrapkę na hakone
____________________
Teresa Moje małe królestwo
BASIA8 15:43, 21 lip 2016


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Olga
Dziękuję za linka, choć mam już tą stronę w zakładkach, ale jak to mówią od przybytku głowa nie boli
Fajne oj fajne zakupy zrobiłaś cieszą oko i radują serce każdego ogrodnika.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
mirkaka 17:38, 21 lip 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
OlgaKol napisał(a)
Co sądzicie o takim sąsiedztwie dla mojej Lady of Shalott? - krwawnik "Paprika" i kocimiętka



Boże, Olga to zestawienie jest cudne. Kolor tego krwawnika jest w jednym z odcieni na róży a kocimiętka bardzo piękna. Ja mam tę Walker's Low ale strasznie mi się pokłada i rośnie bardzo silnie, wręcz zagłusza róże. Chyba trzeba ją co roku na wiosnę łopatą pomniejszyć.
Golden Celebration moją ukochaną różę chcesz wywalić? No jak możesz, bo przestanę Cię lubić Pat to rozumiem, też mam jej dość ale Golden u mnie jest wielbiona mimo że zwiesza łebki. A tę Lady to mam sama ochotę kupić i posadzić w miejsce Pat, tak cudnie u Ciebie wygląda.Tylko szkoda wyrzucać Pat, tak długo jej szukałam.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Dominika11 17:47, 21 lip 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
OlgaKol napisał(a)

Przydaje się od czasu do czasu
zapewne tak, dużo cennych informacji dopóki się tego nie opanuje to dobra sprawa
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
OlgaKol 19:26, 21 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
mirkaka napisał(a)


Boże, Olga to zestawienie jest cudne. Kolor tego krwawnika jest w jednym z odcieni na róży a kocimiętka bardzo piękna. Ja mam tę Walker's Low ale strasznie mi się pokłada i rośnie bardzo silnie, wręcz zagłusza róże. Chyba trzeba ją co roku na wiosnę łopatą pomniejszyć.
Golden Celebration moją ukochaną różę chcesz wywalić? No jak możesz, bo przestanę Cię lubić Pat to rozumiem, też mam jej dość ale Golden u mnie jest wielbiona mimo że zwiesza łebki. A tę Lady to mam sama ochotę kupić i posadzić w miejsce Pat, tak cudnie u Ciebie wygląda.Tylko szkoda wyrzucać Pat, tak długo jej szukałam.


Nie wyrzucę ich na śmietnik - albo przesadzę je w inne miejsce, albo komuś podaruję - na pewno znajdzie się ktoś chętny. Szkoda byłoby mi ich zniszczyć - nie są tak wytrzymałe jak Lady i Chalotte ale też mają swój urok

Ta kocimiętka ze zdjęcia to "Six Hills Giant" - podobno ta się tak nie pokłada. Ale zastanawiam się, czy zamiast kocimiętki, nie posadzę szałwii albo lawendy "Hidcote" (kwitnie całe lato i jesień).

____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 19:30, 21 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
BASIA8 napisał(a)
Witaj Olga
Dziękuję za linka, choć mam już tą stronę w zakładkach, ale jak to mówią od przybytku głowa nie boli
Fajne oj fajne zakupy zrobiłaś cieszą oko i radują serce każdego ogrodnika.
Pozdrawiam.


Cześć Basiu, dzięki za miłe słowa
Ostatnio przerzuciłam się na zakupy internetowe - w naszych ostrowieckich sklepach mały wybór bylin - a jak jest coś ciekawego to cena kosmos.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 19:33, 21 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
olga80 napisał(a)



o fajne zakupy też mam chrapkę na hakone


Dzięki Tereniu
Moje nowe hakone posadziłam w półcieniu, zamontowałam nawodnienie i mam nadzieję, że teraz będzie OK
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Makusia 22:57, 21 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Olga a czy te hakone (to all gold?) mają jakieś specjalne wymagania?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
OlgaKol 07:27, 22 lip 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Makusia napisał(a)
Olga a czy te hakone (to all gold?) mają jakieś specjalne wymagania?


Cześć Marta

Trzy sadzonki to "All Gold" jedna to "Albostriata" (zielona). Podobno najlepiej lubią półcień i wilgotną, przepuszczalną ziemię. Słońce może ich przypalać. Czytalam w necie, że mogą byc w słońcu, pod warunkiem, że będą miały wilgotne podłoże.

Pierwsze hakone,które miałam 2 lata temu były na słońcu w podłożu gliniastym (niestety takie podłoże mam na większości terenu) i w ogóle nie rosły.

Te nowe teraz posadziłam na nowej rabacie, gdzie wymieniłam ziemię i zrobilam nawodnienie (wąż kroplujący). Poza tym tam jest półcień.
Mam nadzieję, ze teraz będzie im dobrze
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies