Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Brzóstowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Brzóstowa

OlgaKol 01:08, 16 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Radziu2013 napisał(a)
Masz rękę do cięcia Ta wielka kula to cis czy bukszpan? Ile ma lat?

Pozdrawiam


Ta kula to cis. On bedzie miał ok 15 lat. Przez kilka lat rósł przy płocie i był bardzo nierówny. Zlikwidowaliśmy płot i żeby go wyrównać naciagałm go linkami. Trwało to 2-3 lata. Potem uksztaltowalam go w kulę. Chciałam zrobić z niego bonsai, ale rodzina nie pozwala.
Pozdrawiam również
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 01:14, 16 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
ania1110d napisał(a)
Ciecia idealne no i kulki okazałe duże

Dzięki
Przy tym najwiekszym cisie myślałam, że ręce mi opadną. On ma 1,5m średnicy a 1,6m wzrostu
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Mentha 08:41, 16 cze 2017


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
No widzisz Olga tak mi się wydawało, że się pomylili. I jak tu robić zakupy w internecie ? Właśnie ta jedna bagatelka rośnie malutka w kuleczkę a tamte szybko się rozrastają w takie odnogi no nic będę przycinać albo wymienię na nowe bagatelle.

A co do ogródka i nowych zdjęć to widać rękę perfekcjonistki
inka74 09:51, 16 cze 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Absolutnie piękna i idealnie odcięta spiralka z tui. Cudo! Moja z ubiegłego roku dopiero w ten weekend trafi pod nożyce.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
ania1110d 10:19, 16 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
Troszkę jest tego cięcia przy tym dużym ale jaki efekt
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
OlgaKol 21:51, 16 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Mentha napisał(a)
No widzisz Olga tak mi się wydawało, że się pomylili. I jak tu robić zakupy w internecie ? Właśnie ta jedna bagatelka rośnie malutka w kuleczkę a tamte szybko się rozrastają w takie odnogi no nic będę przycinać albo wymienię na nowe bagatelle.

A co do ogródka i nowych zdjęć to widać rękę perfekcjonistki

Jeżeli zależy Ci na małych czerwonych berberysach to wymień na nowe - red carpet rosnie dosyć szybko, a gdy będziesz go przycinać bedzie raczej zielony - czerwona jest tylko wierzchnia warstwa - ta wystawiona na słońce.
Co do perfekcjonistki, to jeszcze mi daleko, ale się staram Dziękuję za miłe słowa
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 21:52, 16 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
ania1110d napisał(a)
Troszkę jest tego cięcia przy tym dużym ale jaki efekt

Dzięki
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 21:59, 16 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
inka74 napisał(a)
Absolutnie piękna i idealnie odcięta spiralka z tui. Cudo! Moja z ubiegłego roku dopiero w ten weekend trafi pod nożyce.

Dzięki
Poczatki by nieciekawe, ale po 2-3 latach już fajnie sie zagęściła.
Dużo z nią zabawy - zwłaszcza, gdy małymi nożyczkami wycinam środek, żeby wyglądała jak girlanda opleciona na kiju
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
mirkaka 18:07, 17 cze 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Takie wycinanki to do pozazdroszczenia , mnie czeka też cięcie kul bukszpanowych, ech jak ja tego nie lubię. A ja mam cisa którego formowałam na kulę ale była ciągle krzywa i brzydka, postanowiłam ją zmienić na stożek- no i dalej jest brzydki, za szeroki dołem. Nie mogę utrafić w ładną formę stożka, musiałabym mieć jakiś szablon. tylko nikt mi nie chce w tym pomóc
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
OlgaKol 14:13, 18 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
mirkaka napisał(a)
Takie wycinanki to do pozazdroszczenia , mnie czeka też cięcie kul bukszpanowych, ech jak ja tego nie lubię. A ja mam cisa którego formowałam na kulę ale była ciągle krzywa i brzydka, postanowiłam ją zmienić na stożek- no i dalej jest brzydki, za szeroki dołem. Nie mogę utrafić w ładną formę stożka, musiałabym mieć jakiś szablon. tylko nikt mi nie chce w tym pomóc



Moja kula też była bardzo nierówna - rosła za blisko płotu. Naciągałam ją linkami (tak jak się robi bonsai) i teraz jest OK.

Co do Twojego stożka - spróbuj z góry w dół ścinać tę dolną część - warstwami.
Najlepsze do tego są nożyce do krzewów.
Jak za bardzo zetniesz to i tak się zregeneruje.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies