Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Daleki od ideału.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Daleki od ideału.....

agapant 17:23, 15 sty 2023


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1313
W tym roku mam dużo nowych więc wszystkie posadzę w dołki z obornikiem i kompostem. Posypię od ślimaków i będę obserwować jak rosną od poszczególnych osób, kiedy zaczynają kwitnąć i czy są pomyłki. Zobaczymy.
Zajrzałam na amerykańską stronę dużo jest ładnych, Asia miała rację.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Szymka 17:36, 15 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Kordina napisał(a)
Skoro tu same daliowe doświadczanie, to ja mam pytanie (jaki rym cym cym )
zamówiłam w tym roku i dostanę na wiosnę odmianę
- kompaktowa Topmix Pink ok 35 cm
- Sunshine ok 70 cm
- Duet ok 80 cm
- Blue Wish ok 120cm

Pierwsze trzy chciałabym w dużych donicach, a to dlatego, że nie będę ich wykopywać tylko razem z donicami przechować. Czy to dobry pomysł? Ktoś próbował? Czy wtedy trzeba pomyśleć o jakiejś specjalnej glebie zarówno do rozwoju i przetrzymania?


Może i by dały radę. Jak ktoś ma miejsce żeby takie duże donice przechowywać.
Ja mimo wszystko wyjęłabym, sprawdziła czy nie mają szkodników i jakiejś zarazy. Ja w swoich pomiędzy bulwami znalazłam pędraki. I posadziłabym dopiero do świeżej, suchej ziemi.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Alija 17:47, 15 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Ambitne plany na nowy sezon i długa lista dalii, będzie pięknie, żeby tylko prawdziwa wiosna nam szybko przyszła.
Będę przychodzić do ciebie podziwiać kwitnące dalie i nie tylko dalie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 17:56, 15 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Szymka napisał(a)


Może i by dały radę. Jak ktoś ma miejsce żeby takie duże donice przechowywać.
Ja mimo wszystko wyjęłabym, sprawdziła czy nie mają szkodników i jakiejś zarazy. Ja w swoich pomiędzy bulwami znalazłam pędraki. I posadziłabym dopiero do świeżej, suchej ziemi.


Czyli po przekwitnięciu na jesieni wkładasz do donic z suchą ziemią, tak? I kiedy wyciągasz je i sadzisz na miejsce docelowe, w marcu?
A donicach nigdy pędraków nie miałam
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Szymka 18:05, 15 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Jesięnią po pierwszych przymrozkach wyjęłam z dużych donic, oczyściłam,posadziłam do małych donic i wstawiłam do garażu. W kwietniu wstawię do szklarni , a do dużych donic lub gruntu podpędzone przesadzę w połowie maja kiedy nie ma już groźby przymrozków.

Tak samo robiłam z kannami. Kiedy nie miałam szklarni podpędzałam na parapecie
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 18:09, 15 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
agapant napisał(a)
W tym roku mam dużo nowych więc wszystkie posadzę w dołki z obornikiem i kompostem. Posypię od ślimaków i będę obserwować jak rosną od poszczególnych osób, kiedy zaczynają kwitnąć i czy są pomyłki. Zobaczymy.
Zajrzałam na amerykańską stronę dużo jest ładnych, Asia miała rację.


Ja juz nigdzie nie zaglądam. Nie skusicie mnie nawet amerykanckimi stronami
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Kordina 18:26, 15 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Dzięki Szymko, czuję, ze zrobię eksperyment przynajmniej z jedną.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 20:13, 15 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Nie rób eksperymentu, nie warto ryzykować. Zwłaszcza, że doniczki łatwo przelać lub przesuszyć i bulwy mogą być w różnej kondycji. Często zdarza się w karpie nadgnita lub nadjedzona karpa, a jeszcze częściej ślimaki nagie lub ich jaja z których do wiosny rozwiną się dorosłe osobniki wyjadając bulwę dalii.
Zawsze warto wyjąc z ziemi oczyścić i dokładnie przejrzeć. Potem możesz w podsuszony torf lub piasek, albo trociny w doniczkę zasypać i wiosną posadzić od nowa w donicy w świeżo wzbogaconą glebę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 19:44, 16 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Sylwia ma rację. Najłatwiej i najprzyjemniej przechowuje się oczyszczone bulwy, w razie czego można chory kawałek odciąć i wyrzucić.


Aga, wysłałam do Ciebie wiadomość, czekam na odpowiedź
____________________
Sałatka pokrzywowa
ewsyg 16:33, 17 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Agnieszko
Właśnie obejrzałam Rok w ogrodzie z twoim w roli głównej. Bardzo podoba mi się pomysł z pokojami. Faktycznie ogród wygląda na dużo większy niż jest. Mamy podobną wielkość ogrodu. Spędziłam u Ciebie miłe chwile.
Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies