Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » niedokończony ogród na leśnej

Pokaż wątki Pokaż posty

niedokończony ogród na leśnej

Toszka 17:44, 07 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja bym upchnęła 3 trzmieliny... a co? Na bogato
A tak na poważnie to jedna będzie łysa, taka... a dwie potrzebują czegoś krągłego w parterze dla równowagi.

Przy chodniku proponuje daćsame kulki bukszpanowe, ale sadzone po dwie lub trzy. Rodzinnie
Jeśli dasz w rządku pojedynczo to będzie tylko rządek. Tak nijako.
Żurawki jeśli chcesz to wybieraj niskie. Buksy nie lubią aby coś je dotykało, bo łapią grzyba i ogólnie chorują, łysieją.

Przy żółtych cyprysikach zrobi się za żółto.
Takie moje zdanie.

Ja bym proponowała koło domu, na rogu posadzić jakieś drzewo kolumnowe. Np. jarząb Sorbus AUTUMN SPIRE 'Flanrock' albo inne, ale wąskie, niewysokie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamila66 22:08, 07 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Tu forumowa koleżanka ma podobną rabatę tylko zamiast cyprysa jest świerk glauca globosa http://www.ogrodowisko.pl/watek/4530-mam-chyba-1000-pomyslow-tylko-czasu-brak?page=16 a i cyprys też się znajdzie Moim zdaniem idziesz w dobrym kierunku sadząc na froncie zimozielone rośliny, niestety zimy w naszym kraju nie trwają krótko więc będzie zielono cały rok.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
anbu 22:13, 07 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
asiha masz bardzo czysto wokół domu, ślicznie, ja tak lubię Jak zapełnisz rabaty to dopiero będzie szał
Zrób sobie podpis, łatwiej Cię znajdziemy
____________________
Ania Ogród Ani :)
asiha 00:30, 08 lip 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
anbu napisał(a)
asiha masz bardzo czysto wokół domu, ślicznie, ja tak lubię Jak zapełnisz rabaty to dopiero będzie szał
Zrób sobie podpis, łatwiej Cię znajdziemy

Aniu, dziękuję bardzo ale chyba wolałabym mieć brudno a rabaty zapełnione hi....
a podpisik już jest
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 00:48, 08 lip 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
toszko- nie chcę drzewa w rogu, bo zimą będzie goło pod domem...
Kamilo - czy jeśli dam wzdłuż chodnika cyprysiki lub świerki na pniu + trzmieliny pod murem - to nie będzie za dużo tych "piennych"?
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
Toszka 08:12, 08 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ale ja proponuję na rogu drzewo i trzmieliny. Nie samo drzewo

TU masz szefowej inspirację (nie ściągę) i poparz - drzewo na rogu, a poniżej trzmielinki.

Teraz wokół domu masz łyso. Proponuję dom otulić rabatą, właśnie po to by nie było łyso
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamila66 08:17, 08 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
asiha napisał(a)

Kamilo - czy jeśli dam wzdłuż chodnika cyprysiki lub świerki na pniu + trzmieliny pod murem - to nie będzie za dużo tych "piennych"?

Nie sądzę aby to raziło w oczy, ponieważ będą miały w nogach towarzystwo. Gdybyś posadziła same trzmieliny i same cyprysy no to gorzej.
Tu też jest rabata z trzmielinami przy domu i dużo innych piennych ogród w stylu nowoczesnym http://www.ogrodowisko.pl/watek/1097-duzy-ogrod-malej-ogrodniczki-1?page=707
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
asiha 15:55, 09 lip 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
oj, czuję Dziewczynki,że z Waszą wiedzą, dobrą wolą i doświadczeniem w końcu "coś" wytworzę...
TOszko- teraz już wiem o co Ci chodziło i to zmienia postać rzeczy
Kamilo - przykład super....

Jak będę miała wizję - to wrócę tu...
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 21:42, 18 wrz 2016

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50

po długiej przerwie, wracam z pomysłami....oczywiście liczę na Waszą niezawodną pomoc
1.

2.
wcześniej myślałam aby dać 3 trzmieliny na pniu, ale tym roku na oknie mam zwisające pelargonie, no i trzecia trzmielina nie odbijałaby się w ogóle, a w następnych latach na pewno na oknie będą kwiaty....
3.

tutaj mam problem bo nie wiem co dalej....jak wypełnić środek?pod płotem ekran z cisów, obwódka z żurawki bordowej

4.

wzdłuż chodnika chcę rabatę, ale nie kule bukszpanowe - może kule ale z berberysu bordowego,albo kostrzewę siną?

czekam na wskazówki
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
Toszka 10:16, 19 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pierwsze zdjęcie, nawet w okularach i wytrzeszczem oczu nie jestem w stanie rozczytać i pomóc

Przed domem, zamiast świerka białego ja bym dała Platycladus orientalis Aurea Nana. Świerk rośnie duży, pękaty, niemal niemożliwe jest strzyżenie go. Ma skłonności do przędziorka, a to łączy się z łysieniem i ohydnym wyglądem.

Zdjęcie 3.
Posadź dużo hortek. W szpalerze, na bogato. Dopiero wtedy uzyskasz efekt zachwytu. Pod nimi dużo carexa Silver Sceptre. Zimozielony, rozświetli i ładnie będzie kontrastować z żurawkami. Zobacz u Polinki.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies